reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

problemy intymne spowodowane karmieniem piersią

eddi29

MamaZosiaszka
Dołączył(a)
3 Wrzesień 2009
Postów
226
Miasto
śląsk
Może zadam troche nietypowe pytanie, ale cuż kto pyta nie błądzi. Karmię 6m i od porodu ( a miałam c.c) czuję duży dyskomfort w okolicach krocza. Często mnie swędzi, piecze, odczuwam ból przy robieniu siku. Z tą dolegliwością byłam dwa razy u ginekologa. Za pierwszym razem ginekolog (mężczyzna) zalecił badanie moczu, profilaktycznie dostałam globulkę clotrimazolum. Badanie moczu wyszło ok. Później poszłam do innego ginekologa (kobieta), która stwierdziła że jestem "czysta" nie ma zapalaenia, grzybicy itp... Brakuje mi jakiegoś hormonu, którego poziom obniża się podczas karmienia piersią. Porównała gospodarkę hormonalna w czasie kp do klimakterium (fajnie!). Wysuszona śluzówka pochwy, pęka, piecze, śwądzi robią się ranki. Lekarka przepisała krem pimafucort, żel provag, globulki feminella hyalosoft, dostny i dopochwowy probiotyk. Trochę tego dużo i sama nie wiem od czego zacząć. Czasu mi braknie na smarowanie, wpychanie i łykanie.Chcę karmić jak najdłużej, marzę aby dobić do 12m ale czy te dolegliwości ustąpią. Czy któraś karmiąca mama też tak miała, czy może ja jestem jakaś inna??? Jeśli miałyście podobne problemy to jakie brałyście leki (chodzi mi o sprawdzone, dobre probiotyki w globulkach). Dzięki.
 
reklama
Takich objawow jak Ty nie mialam. Natomiast moje doswiadczenie z karmieniem piersia wskazuje, ze u niektorych osob hormony rzeczywiscie kompletnie wariuja. Ja karmie juz 16 miesiecy i do dzis zdarzaja mi sie uderzenia goraca i inne temu podobne objawy- a niby nie powinny. Cykle jeszcze tez nie wrocily do pelnej normy. Ale pierwszy okres dostalam po 7 miesiacach (bezowulacyjny) i stopniowo objawy sie wyciszaly- wiec mysle, ze pod tym wzgledem bedzie coraz lepiej.

Co do lekow i diagnozy- nie jestem lekarzem i na moje wyczucie (sporo po lekarzach sie nalatalam:happy2: ):
1) Ja bym jej tak w 100% nie ufala, ze to to (lekarze czasem nie wiadomo skad wymyslaja diagnozy) a Twoje objawy idealnie pasuja do grzybicy pochwy (choc teoretycznie od karmienia tez cos podobnego moze sie pojawiac) - najlepiej byloby jakbys zrobila wymaz z pochwy ('badanie czystosci pochwy' albo 'wymaz w kierunku grzybow') - przed rozpoczeciem brania lekow dopochwowych!
2) Sprawdzilam w encyklopedii lekow: ta pierwsza masc to steryd- i jest zapisywany na rozne zakazenia wiec to dziwne, ze Ci go zapisala. Na pewno nie zapisuje sie go na suchosc sluzowki pochwy- nie bralabym bez konsutacji z innym lekarzem.
3) drugi lek to probiotyk- nie wiem po co 3 probiotyki na raz- wystarczy jeden (sa jakies z miejscowo dzialajacymi estrogenami- moze mogloby to pomoc ale przy karmieniu tylko po konsultacji z lekarzem).
4)Wyglada na to, ze te globulki feminella hyalosoft sa rzeczywiscie na suchosc sluzowki i wymieniaja karmienie jako jeden z okresow zastosowania- jesli wiec diagnoza byla sluszna (ale naprawde nie bylabym tego pewna) to powinny pomoc.

Na moje wyczucie pani doktor niepotrzebnie przepisala Ci mnostwo lekow, prawdopodobnie drogich (a steryd to juz nawet szkodliwy bo tego naprawde sie nie stosuje w takich przypadkach) - a tajemnica poliszynela jest to, ze niektorzy lekarze sa namawiani do wystawiania niepotrzebnych recept.
Probiotyk zawsze sie przyda ale jeden! Nie trzy na raz.
 
Ostatnia edycja:
ja po 2 ciazy tez mam niestety problemy ktore co chwile wracaja :-( w 2 ciazy zlapalam bakterie i infekcje i bylam na antybiotykach , kremach i globulkach. po porodzie znow cos sie przyplatalo i zas wizyta u lekarza. w tej chwili moj maly ma 2 i pol roku a ja nadal mam czasami problemy.. umnie wystepuja po okresie - nie co miesiac tylko tak co 2-3 . swedzenie pieczenie, szczypanie.. - zawsze pomagaja na to globulki i krem. a bol przy sikaniu to pewnie zapalenie ukladu moczowego. Jak mi sie to zdaza (choc bardzo zadko naszczescie ) to biore furagin.
 
Sama nie wiem co to tych lekach myśleć. Maść pimafucort lekarka przepisała na stan zapalny. Mam popękaną śluzówką i dlatego piecze i swędzi a maść ma złagodzić stan. Piecze przy sikaniu bo mam podrażnienia. I tak w kółko....Robiłam badanie moczu i wyszło ok. Zastanawiałam się nad furaginem ale czy jest sens brać, może urosept...Lekarst jeszcze wszystkich nie wykupiłam bo strasznie drogie. Jak naliczyłam to ok 150 zł i czy pomoże? Dziewczyny macie jakieś sprawdzone probiotyki ginekologiczne???
 
Tak czytam i przypomnialo mi sie, ze kiedys wyszukalam kolezance taki homeopatyk (przy pieczeniu cewki) nazywa sie Cantharic D6
Jesli bylabys zainteresowana, to sprawdz tylko ile globulek sie powinno brac.
Przy karmieniu raczej nic innego niestosowalabym:tak:
 
Badanie moczu sprawdza tylko stan drog moczowych ale nie mowi nic o grzybicy pochwy- a przy niej tez piecze cewka moczowa.
Sterydy stosuje sie raczej tylko na silne stany zapalne i balabym sie przy karmieniu bez dodatkowej konsultacji stosowac.
Trzymaj sie:-)
 
Ja podobnie uparłam się na karmienie piersią z tym, że nie miałam cesarskiego cięcia i podobnie jak Ty, odczuwałam dyskomfort wiemy gdzie, tj. pieczenie plus czasem takie lekkie, strasznie nieprzyjemne swędzenie. ten Cantharic D6 o którym wspomniała monikasia kazała mi przy tym brać moja gin i pomogło z tym, że ja miałam wcześniej przeprowadzone dokładne badanie hormonów i akurat u mnie w tej sprawie wszystko było ok. Powodzonka życzę i pozdrawiam :*:*
 
reklama
Dziewczyny dzięki, ale możecie sprawdzić nazwę tego homepatycznego leku bo cantharic d6 to - "afrodyzjak", "lek na pobudzenie", "hiszpańska mucha":-D tak piszą na necie może to inna nazwa pllllllllissssss
 
Do góry