reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problemy laktacyjne

Dziewczyny mam problem. Moja córka ma 6 tygodni od 4 tygodni ciągle w dzień placze bardzo mało spi (prawie wcale ) za to w nocy budzi się raz gora 2 razy na jedzenie. Mąż z mamą chcą żebym przestała karmić piersią bo córka placze i nie sypią bo jest głodna. Położna z cotygodniowa wizyta twierdzi że przybiera właściwie po 300 G na tydzień. Jestem w kropce chciałabym karmić piersią ale już chyba nie mam siły walczyć z bliskimi ze nie robię jej krzywdy a boleści brzuszka spowodowane są kolka i rzadko dodawany stolcem
 
reklama
Karm nie sluchaj głupot innnych.
Przez takie wlasnie rady duzo kobiet przestaje karmić
Przybiera pieknie wiec sie najada.
Moczy pieluszki wiec wszystko jest super
Takie maluszki maja silna potrzebe ssania i bliskosci one nie sa glodne taki maluch je gora kila min reszte to potrzeba bliskości
Niektóre dzieci maja tak silna porowynywalna z glodem
Poczytaj sobie o 4 trymestrze.
To minie pozniej i cały czas wisiec nie bedzie musisz to przeczekać
Taka dzidzia ma maly żołądek i mleko mamy jest lekkostrawne
Butelka zapycha i nic wiecej..chociaz nie zawsze bo moje dziecko nawet jakby butelke wypilo teraz jej nie toleruje to i tak cyc by musial być.
Mojej przyjaciołki coreczka wisala caly czas co chwile inaczej ryk po 3 miesiacu minelo i je co 3.4 h.
Butelka jej nie zadowalala

To jest normalne zachowanie dzieci na piersi.
Tym bardziej ze w nocy budzi sie tylko dwa razy to naprawdę malo.
A na piersi dziecko moze nie robic kupki do 10 dni bo mleko mamy wchlania sie w calosci:-)
Moze ma poprostu kolki ? Albk płacze z innego powodu placz to jezyk dziecka ..
Wejdz na hafija super babka duzo kobiet karmi dzieki niej :-)
Albo moge Ci na priv fajna grupe wyslac tam Ci dziewczyny doradza :-)
I pamiętaj nie słuchaj nikogo Ty wiesz co najlepsze dla dziecka a nie mama czy maz ktorzy o karmieniu nie maja pojęcia albo powtarzaja przestarzale mity.

A jak brzuszek ma miekki i kupki rzadkie to wszystko ok.
Placze bo chce byc przy Tobie.
 
Ostatnia edycja:
@olcia1718 dziekuje za dobre słowa starałam się być silna i nie dałam się karmię piersia nadal i jest już dużo lepiej zauważyłam też ze jej ból brzuszka zależy od tego jak jem. Jeśli mam dzień bardziej zabiegany mało zjem lub tylko tzw rzeczy wg diety mamy karmiącej to potem częściej placze a jeśli zjem normalnie to jest zadowolona i nawet po groszku zielonym nie ma kolki. Oby tak dalej
 
@olcia1718 dziekuje za dobre słowa starałam się być silna i nie dałam się karmię piersia nadal i jest już dużo lepiej zauważyłam też ze jej ból brzuszka zależy od tego jak jem. Jeśli mam dzień bardziej zabiegany mało zjem lub tylko tzw rzeczy wg diety mamy karmiącej to potem częściej placze a jeśli zjem normalnie to jest zadowolona i nawet po groszku zielonym nie ma kolki. Oby tak dalej
Nie ma diety mamy karmiacej:) tylko nie mozna alkoholu papierosow i trzeba uwazac na alergeny:)
To co wzdyma i gazowane nie ma jak zaszkodzic:)
a wiec sama widzisz wystarczylo powalczyc:) Gratuluje ! :)
 
@olcia1718 odpuscilam jednak przestałam karmić piersią ciągle wyrzuty żebym dała córce butelkę bo placze i nie spi pewnie z głodu wzięły górę nade mną. Mam nadzieję, ze Tobie mimo wszystko się uda.
 
@olcia1718 odpuscilam jednak przestałam karmić piersią ciągle wyrzuty żebym dała córce butelkę bo placze i nie spi pewnie z głodu wzięły górę nade mną. Mam nadzieję, ze Tobie mimo wszystko się uda.
Serio ? To Ty sluchasz innych ?
To jest ważniejsze niż dziecko?
Przez takie rady właśnie matki nie karmią!
To normalne że dziecko chce być przy piersi pierwsze miesiące
To normalne zachowanie dziecka na piersi.
Potrzeba ssania i bliskości poczytaj o 4 trymestrze.
Dziecko czuje się przy Tobie bezpieczne.
Traktuje jakbyście byli jednym ciałem
To najlepsze co może być
Nie ma czegoś takiego ze dziecko się nie najada.
Mleko matki dostosowuje się do potrzeb dziecka.
I Musi swoje wywysiec żeby się laktacja unormowala.
To wszystko mija..później są długie przerwy w karmieniu
Wejdź na hafije i poczytaj.
Ile matek dostawalo takie głupie rady jak Ty.
Dziecko nie płacze tylko z głodu..
..eh szkoda ze zniszczylas sobie laktacje przez takie coś.
Jakby sie nie najadala to by nie moczyla pieluszek i nie przybierala na wadze
Co do mnie karmie juz 13 miesięcy.
 
@olcia1718 odpuscilam jednak przestałam karmić piersią ciągle wyrzuty żebym dała córce butelkę bo placze i nie spi pewnie z głodu wzięły górę nade mną. Mam nadzieję, ze Tobie mimo wszystko się uda.

Pierwsza corke karmilam 10 miesiecy, czasem obie zasypialysmy, ona z cycem w buzi :) kiedy byla malutka czasem siedzialam z nia nawet godz jesli siedzialam np 15 min to minelo nastepne 15 i plakala, wogole tego nie zaluje jest bardzo ze mna zwiazana. Druga corke karmilam 5 miesiecy. Pozniej zaczelam dokarmiac bo bardzo szybko rosla i plakala a wystarczylo jej dodac 50 ml i bylo ok. Moze najpierw sprobuj tylko dodawac mm. Dac z jednej z drugiej piersi swoje mleko i jak bedzie plakac to dac jej jeszcze np 50 lub 100 ml mm. Jesli bedzie jesc tzn ze jest glodna a jesli nie tzn ze powod jest inny. A rodzina nie zagwarantuje ci ze jak dasz samo mm to nie bedzie plakac.
 
@Angel0103 wróć do KP naprawdę szkoda to raz w życiu można przeżyć i dać dziecku a zobaczysz że później będzie mega :)

Co do mm to dzieci KP i mm mają inna florę.
Jedna butelka mleka w proszku zaburza ja na długo i żeby ją odbudować trzeba ileś czasu samego KP
Jelita dziecka KP po mm są jak u dorosłego.
Dziecko potem może często chorować itp
Ale wiadomo że są różne sytuacje i każda kropla mleka mamy się liczy ale mleko matki ma skład nie dopodrobienia!
Wróć do KP w piątek pisałaś że jeszcze KP więc mleczko na pewno masZ
 
@olcia1718 tak pokarm jeszcze mam to co muszę odciągnąć podaję jej bo szkoda byłoby to wyrzucić. Chyba nalozyl mi się kryzys laktacyjny z jej placzliwym okresem i dlatego chyba zwatpilam. Teraz już trochę mniej placze i mąż mówi że to zasługa mm. Boję się podawać jej tylko mm bo jest teraz epidemia ospy i nie chce żeby zachorowała bo czeka ja szczepienie. Ona nigdy po karmieniu nie płakała wręcz przeciwnie jest bardzo duża i ma super faldeczki tylko chyba mężowi przeszkadza płacz bo to nie rozumie o myśli ze ja glodze. Już nie mam słów do niego. Kiedy dostanie butelkę to i tak płacze bo chce się przytulić do piersi i on już teraz sam "zglupial"☺
 
reklama
@olcia1718 tak pokarm jeszcze mam to co muszę odciągnąć podaję jej bo szkoda byłoby to wyrzucić. Chyba nalozyl mi się kryzys laktacyjny z jej placzliwym okresem i dlatego chyba zwatpilam. Teraz już trochę mniej placze i mąż mówi że to zasługa mm. Boję się podawać jej tylko mm bo jest teraz epidemia ospy i nie chce żeby zachorowała bo czeka ja szczepienie. Ona nigdy po karmieniu nie płakała wręcz przeciwnie jest bardzo duża i ma super faldeczki tylko chyba mężowi przeszkadza płacz bo to nie rozumie o myśli ze ja glodze. Już nie mam słów do niego. Kiedy dostanie butelkę to i tak płacze bo chce się przytulić do piersi i on już teraz sam "zglupial"☺
Czyli pięknie rośnie na pewno nie jest głodna ma taką potrzebę naprawdę sama widzisz ze i tak musi być przy piersi
Ja bym nie dawała jej tego mm
Swoje mleko można dać raz w życiu później dziecko przy piersi to coś pięknego:)
Masz mleczko mała chce cyca więc dawaj zobaczysz że przestanie tak wisiec:)
Nie słuchaj męża bo sama widzisz ze nie ma racji .
Sama sobie odpowiedzialas ze zje a i tak chce do cyca..słuchaj sama siebie:* .mam nadzieję że wrócisz do samego KP:*
Nie niszcz sobie tej pięknej laktacji
Weź dobra książkę do ręki usiądź niech sobie ssa:)
To nie trwa wiecznie później zobaczysz sama ze będzie miała drugie przerwy
Jak ten okres minie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry