reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problemy młodych mam czyli porady laktacyjno-pieluszkowo-dietetyczno-zdrowotne

Ewika to masz orzech niezły...moja mnie nie napastuje i nie ciągnie..tylko jak spać chce to wtedy cycy.Ale od 3 dni odzwyczajam od cyca dziennego a jadła raz..1 dzień specjalnie pojechaliśmy do teściów aby mnie nie zmuszała na fotel co zawsze od małego je i cycka dawać przytuliłam ją mocno z misiem oczywiście misia wyrzucała ;-)ale nic przyutuliłam ja i mówiłam że jest duża dziewczyna że przytuli się do mnie i pójdzie spać popłakiwała ale bez histerii i mówiłam ciągle że cyce śpią i niech ona też idzie spać ;-)wkurzyła się i zaczeła po jakimś czasie mocniej płakać ale akurat samolot lądował i mówię patrz samolot leci ta popatrzyła się uspokoiła,przytuliła i myk śpi.Wczoraj trochę dłużej pomarudziła ale nie ugiełam się i zasneła...dzis już śpiąca była poleciła na fotel i mnie woła a ja że cycy śpią chodz się przytulimy i półdziemy spać przytuliłam chwile i bez płaczu śpi od 1h :-)Aaaa zawsze ją przytulam w kocyk pod którym śpi..jakby jadła częściej myślę że byłoby gorzej..Na noc i w nocy dostaje jeszcze ale za jakiś czas zrezygnujemy....przykro mi ale czym starsze dziecko to widzę że gorzej znam kilka przypadków.Myślę że do butli nie będę już jej przezwyczjać ma taka butelkę z lovi trekkingową ze jak coś mleko czy kaszkę podam.


Powodzenia musisz być stanowacza popłacze kilka dni i zapomni..może też po trochu odzywajaj jak ja..wtedy cyce twoje nie ucierpią i ona..
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ewika ja tez ci kochana dużo nie pomogę bo moja sama zrezygnowała z cyca jak miała 6,5 m-ca. MOja siostra karmiła córkę do 18m-ca i na koniec jak już miała dość to smarowała sobie przed karmieniem piersi solą albo czymś gorzkim żeby małą odstawić i chyba tylko to jej pomogło
 
ewika jeśli mała nie chce mleka to nic, bo przeciez dostaje nabiał w innych produktach, co do odstawienia to nie będę radzić bo sama dopiero próbuje od tygodnia.postanowiłam do końca roku z tym skończyć.jak narazie ok, jak Zosi się przypomni i zawoła sić, to ja do niej: ok choć zrobię Ci pić.bo ona MM nie pije.trochę mi smutno że już te przytulanki odejdą, ale jak widziałam że ona się chciałą napić a tu tyle nie było to mi szkoda było.wolę już zakończyć.13mc to super wynik jak dla mnie, biorąc pod uwagę jak modliłam się byle do 4 mc:-D
 
ewika - moje doświadczenie jest takie, że Zośka sama odstawiła cyca po 9,5 mies. ale MM z butelki ni cholery się nie napije. I miałam właśnie z nią problem, bo jak tu zapewnić tą zalecaną porcję mleka (MM) jak butlą pluje... wszak mlesio to z cycy tylko dobre.
Ja daje młodej MM tylko za pomocą kaszki łyżeczką i Zosia MM w ogóle nie pije. Może tak spróbuj?
 
ewika my miałyśmy podobnie tyle że moja miała dni ze nic oprócz cyca nie jadła. ja odstawiłam ją na 4 dni totalnie, jadła cycunia tylko jak się obudziła w nocy. Jeźeli nie chce butelki to dawaj jej mleko z jakiegoś kubeczka może akurat jej się spodoba. U nas pije z butelki po soczku. Teraz jak już zaczęła normalnie jeść to czasem wieczorem dostanie cyca ale nigdy jej nie usypiam w ten sposób. Dostanie cyca po kąpieli a potem idziemy spać razem i ona się przytula i usypia. Jak widzę ze zasypia przy karmieniu to ją budzę i pokazuję ze cycy nie jest do usypiania. Moja je mm tylko raz dziennie.
 
Do góry