reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problemy młodych mam czyli porady laktacyjno-pieluszkowo-dietetyczno-zdrowotne

reklama
Dziewczyny mała ma kaszel chyba raczej mokry jaki syrop mozna podać roczniakowi??katar raz jest raz nie ma..podaje tylko wit c tak jak pediatra kazała w środę wtedy kaszlu nie miała..
 
Ankusch kurde nie pomogę moja mała jeszcze nie była chora jestem zielona co by można było podać, nimfii za pewne zaraz coś poradzi albo inne mamusie.
Zdrówka życzę Martynce oby szybko się poprawiło.:tak:;-)

Kurde my na prawdę nic nie mamy w razie czego żadnego syropu na kaszel, maści, kropelek na katar:no: tylko jakiś syrop na gorączkę który zalega od dawna aaa i wodę morską mamy, Calcium, czopki.:tak:
 
ankusch ja mojej dwójce podaje syrop z cebuli i robię go co drugi dzień (jedną cebulę kroję na kawałki do słoiczka i zasypuje 1 łyżką cukru) albo robię syrop z buraka (kroisz na pół ,wydrążasz dziurę ,zasypujesz cukrem i jak się pojawi sok to możesz wsadzić na chwilę do piekarnika -ja daję do mikrofali-) a potem zlewam do kieliszka i daje dzieciakom do picia :tak:
 
AniaSM aaaa przepraszam czytałam posta na głównym twojego ale jakoś nie odniosłam się do niego;-) ale super że się pojawiłaś, wpadaj do nas częściej. Wróciłaś do pracy i to temu mniej Cię na BB. Pozdrawiam.
 
Kuba chodzi od sierpnia do przedszkola i teoretycznie powinnam mieć więcej czasu ale Lenka nie pozwala mi posiedzieć w ciągu dnia przy komputerze , a wieczorem to już mi się przeważnie nie chce :zawstydzona/y:,coś tam przeczytam , oglądne jakiś film i tak mi leci
 
ankusch polece ;-) to co na pewno moznaby mu dac to Flegamine Junior krople albo syrop Pulneo ale oba sa na recepte niestety, chyba ze jakiś aptekarz ci sprzeda, bo czasem to robia ;-)
mnie lekarka zalecala dawac syrop prawoslazowy, ale on ma alkohol i jest od 6roku zycia! Wiec dalam Kubie ten co mialam dla Macka Herbapect junior od 3 roku zycia ale dawla mala dawke po 2ml.
Na kaszel takze masc Plumex Baby mozna zastosowac rozgrzewajaco, albo kropic olejki zapachowe na poduszke do snu np eukaliptusowy. Takze to co polecala angun - Argol w płyniei mozna juz u roczniakow stosowac do nacierania im klatki piersiowej i pleckow (najpierw posmarowac wazelina). Po tym to sie śpi jak niemowle :-D sama przetestowalam ;-)
 
reklama
dzięki laski;-) Koleżanka niedawno mi też poleciła lipomal że ponąć dobry na katar i kaszel...rano dałam jej wapno bo chyba też można dać. Mała zasneła przed 12 bo teraz ją przetrzymuję i chcę aby miała jedną drzemkę do potem szlaje do 23 i zrobiłam jej inhalację z amolu i gorącej wody postawiłam na szafce neidaleko łóżeczka
 
Do góry