reklama

Problemy skórne naszych dzieci.

Temat na forum 'dzieci urodzone w lipcu'09' rozpoczęty przez maylah, 14 Sierpień 2009.

1. maylah

maylah Fanka BB :)

Mój synek trzy tygodnie temu dostał wysypli na twarzy, takie czerwone krostki z białymi końcówkami, jak małe pryszcze, one bledną na chłodzie, a gdy mały płacze, albo śpi na danym policzku to stają sie mocno czerwone. Akurat był to dzień , kiedy przyjechła do nas pediatra na pierwszą wizytę, powiedziłała, że może to być skaza, kazał zjeśc nabiał, i jak coś wyjdzie, to odstawić go, no i na drugo dzien Filipek miał już dużo wiecej tych krostek, więc odstawiłam. Krostki jednak z każdym dniem przybywały, pojawiły się nawet na brzuszku :-( potem przyszła położna i mówi, że to trądzik niemolęcy, i zejdzie sam, bo to sprawa hormonów,trudno:-(, i wczoraj znowu położna przyglądając się malemu powiedziała, ze to jednak skaza, bo zauważyła,ze na brwiach skórka zaczyna się łuszczyć i jest lekko żółta, coś jak ciemieniucha, a i zaczął robić zielone kupki :-(ja już nie wiem, dodam że nie jem nabiału, genralnie jem tylko chleb z szynką, pokarm mi zanika, mały głodny i zaczełam podawać nutramigen , boshe jak to smierdzi !!!!ale małemu smakuje.
    Czyz ktoś z Was też z tym walczy?

2. kabaretka

kabaretka Fan(ka)

Ja mialam identycznie. Maly ma skaze i jest na nutramigenie. Wszystko sie polepszylo, twarzyczka wyglada normalnie.

3. reklama
  4. maylah

maylah Fanka BB :)

Dzięki kabaretka,
    Jejku mam nadzieje, że małemu to zejdzie, bo te krostki wyglądają strasznie, ja karmię głównie piersią a nutramigenem dokarmiam dwa , trzy razy dziennie,
    A przemywałas czym te krostki, albo smarowałaś?

5. aneczka2425

aneczka2425 Fanka BB :)

widzę że mam ten sam problem:(
    buzia i brwi wyglądają z opisu tak samo:(
    przez to moja królewna jak popłacze chwilkę wygląda nieciekawie:(
    we wtorek idę do pediatry na szczepienie to może się dowiem co i jak.
    a jeśli chodzi o nabiał odstawiłam ze 2 tygodnie temu i jakoś kiepska poprawa jest prawie żadna:(

6. kamlotka

kamlotka Fanka BB :)

Czy ta łuszcząca się skórka na brwiach to na pewno od skazy? Bo dzisiaj też taką zauważyłam, a i krostki też dzisiaj jakieś bardziej czerwone. Czy to oznacza skazę? :-(

7. aneczka2425

zapytam we wtorek pediatry na kontroli ( w necie oglądałam fotki i skaza i trądzik podobnie wyglądają:( )bo moja właśnie między brwiami ma taką lekko jakby zażółcona skórę która wygląda jak strupek duży cieniutki i na tym krostki plus całe policzki,bródka przy płaczu czerwone.

8. kabaretka

kabaretka Fan(ka)

Dziewczyny u mnie Mikolaj mial dokladnie jak mowicie, i ma stwierdzona skaze. Odkad jest na nutramigenie wszystko z czasem poschodzilo i teraz jest super, wogole jakis spokojniejszy i weselszy sie zrobil.

Maylah a smarowalam ten lojotok zzolkniety na czole i glowce taka mascia robiona.

Aneczka wiesz czasem odstawienie nabialu nie wystarczy, bo przeciez w wielu produktach sa bialka mleka itp. Ja jadlam tylko ryz, kasze, makaron pelnoziarnisty i indyk, czasem kurczak. Wedlin tez sie nie powinno bo zazwyczaj maja cos dodawane z mlekiem (nie wiem dokladnie). Uwazac trzeba praktycznie na wszystko. U mnie poprawa nastapila odkad przestalam zupelnie karmic piersia, do czego oczywiscie nie namawiam, ale nie ukrywam ze w naszym przypadku to pomoglo.

9. Mes28

Mes28 mama lipcowa'09

U nas jest to samo. Kilka dni temu mała dostała krostek na policzkach, wygląda to trochę jak potówki. A na brwiach łuszczy się jej skóra. I jak płacze to krostki stają się bardziej widoczne. W poniedziałek idziemy do pediatry to zapytamy się co to. Mam nadzieję że to nie skaza białkowa.

10. reklama
  11. MALENSTWO 33

MALENSTWO 33 Gość

Witam
    Moja mała tez to miała była z nawet u lekarza dostała na to maść i zeszło powiedziała mi ze to jest jeżeli ktos ja bieze na rece i dotyka sie naszego ciala lub naszych ubran i to jest reakcja na nasz proszek i trzeba sobie podkładać pieluche zeby nie stykala sie

12. aneczka2425

slonce tak samo miałam z synkiem też było takie podejrzenie ze proszek ale wszystko zaczęłam prać w "jego proszku" nie przeszło, przeszło dopiero po odstawieniu nabiału przy czym później pod koniec karmienia jadłam i nic nie było a od roku zycia normalnie jadł ogurty i nic więc sama juz nie wiem. teraz ogólnie piorę wszystko w niemowlęcym proszku bo nawet tak wygodniej za długo czekać na pełną pralke tylko małej rzeczy więc to nie to.Wiec to albo skaza albo tradzik??
    a czym właściwie trądzik się różni od skazy wie któraś?? bo widzę że nawet polożna kiepsko odróżnia:/

Poleć forum