reklama

Problemy z brzuszkiem trwające wiekszość dnia?

Temat na forum 'Niemowlaki' rozpoczęty przez dossa, 16 Lipiec 2014.

1. dossa

dossa Aktywna w BB

Witam, mam takie pytanie, moja córka ma 5 tygodni i ma ogromne problemy z brzuszkiem. Nie dość , że typowa kolka gdzie ryk trwa 3 godziny i nic jej nie uspokaja to do tego cały dzień potrafi sie prężyć, stękać.Najgorzej w nocy-kolka z rykiem od 20 do 23 a potem kolo 3-4 pobudka i stękanie,prężenie, marudzenie, ale bez krzyków i ryku do rana, więc ja praktycznie nie śpię w nocy, jestem już nieprzytomna, a nie odeśpię w ciągu dnia bo mam dwulatka. Pierwsze dziecko miewało kolki ale to było dosłownie 3 godziny dziennie. Czy to normalne czy wasze dzieci tez tak mają czy szukac gdzieś przyczyny? Karmie piersia,ale uważam na dietę, spimy razem,ael niewiele to daje, bo dziecko ma te problemy z brzuszkiem.

2. Katasza

Katasza Fanka BB :)

Troszkę tu za mało informacji- jak jest dziecko karmione? Czy podajesz jakieś kropelki na kolkę? A podajesz wit. K? Bo jeśli tak to proponuję odstawić- często powoduje kolki u dzieci.
    U nas taka sytuacja była przy starszej córce- odstawienie pomogło.

3. reklama
  4. aniaslu

aniaslu Administrator Członek załogi

Przyczyną może być niedostatecznie jeszcze rozwinięty układ trawienny, nie produkuje on w odpowiedniej ilości enzymu laktaza, umożliwiającego trawienie laktozy. Skonsultuj się z pediatrą, bo są preparaty bezpieczne dla takiego maleństwa, które pomagają w sytuacji kolki spowodowanej niedoborami laktazy

5. aniag78

aniag78 Fanka BB :)

Skonsultuj się z lekarzem, może przepisać kropelki. U nas pomagał Sab Simplex (niemiecki), Antiflat, do tego masaż, ciepłe okłady, kąpanie w wiaderku, całodobowe leżenie na brzuszku, noszenie na ręku (brzuszkiem do ręki).
    Ogólnie u nas poprawiło się po odstawieniu piersi, a kolki całkowicie skończyły się po przejściu na mleko bezlaktozowe (w 9 miesiącu zrobiono badania na alergię). Do 9 miesiąca moje życie było istnym piekłem :)

6. agemarka

agemarka Początkująca w BB

U nas na kolki rewelacyjnie sprawdza się esputicon dwa razy dziennie i raz dziennie flora bakteryjna np. acidolac. Maluszek zaczął lekko puszczać bączki i normalną kupkę. Oczywiście jak karmiłam piersią to miałam restryjcyjną dietę, mamy butelki tommee tippee antykolkowe i jak już się przytrafią bolesne chwile to cały czas zmieniamy pozycje ( z brzuszka na boczek, na plecki itd czasem na rączki i delikatnie podrzucamy pupką bo to mu daje największą ulgę). Na dzień dzisiejszy u mojego 3 miesięcznego synka nie pamiętam kolek od dwóch- trzech tygodni dlatego odstawiam florę bakteryjną.

Poleć forum