reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problemy z ciążą-krwawienia,plamienia

Anetko ja tez w 12 tygodniu zaczęłam krwawić. Pojechałam do szpitala i tam od razu dostałam Duphaston, a poźniej zastrzyk z Kaprogestu. Jedno i drugie brałam jeszcze przez jakies 1,5 miesiąca i teraz wszystko jest ok.
Bardzo możliwe, że te plamienia masz przez nadżerkę. Mnie tez się zrobiła w ciąży i mój lekarz powiedział, że mogła wywołać krwawienie. Przez nią miliśmy tez zakaz "przytulania się" przez 2 miesiac.
Trzymam kciuki za ciebie i twoje maleństwo. Na pewno wszystko będzie dobrze!!!
 
reklama
Anetko u mnie przy pierwszej ciąży były plamienia, a nawet krwawienie pojawiło się w 6 tygodniu. Nie dostałam żadnych leków i niestety straciłam dzieciątko. Przy drugiej ciąży było to samo tylko, że w 8 tygodniu. Brałam Duphaston i No - spe wszystko się uregulowało i teraz mam cudnego synka. Wiem, że bardzo się boisz. Dobrze Cię rozumiem i wszystkimi ciepłymi myślami jestem z Tobą. Napisz co pokazało USG.
 
Helo!
Podaje wynik USG

CRL - 51 mm
FHR - 164'
NT - 0,8 mm
NB (+)

Dzidziulec zywy jak cholera! Tak sie krecil ze Dok nie bardzo mogl go zlapac do samych pomiarow i zdjec...

Zrobilam tez dla uspokojenia sumienia test PAPPA. Wyniki za 2 tygodnie
 
Wiesz co ja tydzień po tym jak dowiedziałam się, że jestem w ciąży wylądowałam w szpitalu. Pojechałam, gdyz budze sie, sobota rano, patrze a tutaj plamienie. Obawa, strach, łzy, telefon do teściów, kierunek szpital. Pani doktor zrobiła usg, dzieciątko wporządku, jednak uznala ciąże za zagrozona. Tabletki dopochwowe Luteina, no-spa trzy razy dziennie no i zastrzyki z kaprogestu. Zastrzykow 10, tabletki nadal biore... i wszystko wraca do normy. Malenstwo rosnie, serduszko bije. Choc wizyty u ginki mialam wtedy co tydzien dla kontroli, i jednego razu mnie nastraszyla,ze serduszka nie widac, ze plod cos sie nie rozwija... ale juz wszystko jest ok. Jedynie nadal seks, pieszczoty itd zabronione :) a kolejna wizyta dopiero 26 czerwca.
 
Cześć dziewczyny :) mam do was pytanie kochałam się z chłopakiem 4 dni po okresie i raz w 2 dzień dni płodnych czyli dzisiaj (w obu przypadkach stosunek przerywany) i pojawiło mi się brązowe zabarwienie śluzu czy to może być oznaka ciąży czy też jest to co innego może oznaka owulacji ??

poprosiłabym o pomoc
 
Nigdy nie słyszałam o takim objawie, a tymbardziej nie po kilku dniach od stosunku. Jesli kochaliscie sie bez zabezpieczenia w dni plodne a nie chcesz byc w ciazy to biegnij do ginekologa i popros o recepte na tabletki po stosunku (do 72h). A co do wydzieliny? Przyczyna moze byc jakas infekcja pochwy, zbyt "mocny" stosunek albo tak Twoj organizm przechodzi owulacje.
 
To moze byc objaw ciazy, w kilka dni po udanym zapłodnieniu, zarodek zagniezdza sie w błonie śluzowej macicy i wtedy moze wystapic tak zwane plamienie implantacyjne. Trwa ono zwykle dzien lub dwa, czasem tylko pare godzin.

Moze to byc tez oznaka zwyczajnej owulacji, czasem towarzyszy jej brazowy śluz.
Albo sa to zwykle zaburzenia hormonalne.

Nie wiem czy chcesz byc w ciazy. Stosunek przerywany nie jest forma antykoncepcji.

Test ciazowy mozesz zrobic dopiero w dniu spodziewanego okresu, zeby dał wiarygodny wynik.
 
witam wszystkie kobiety w ciąży mam maly problem i chcialm sie poradzić:-) jestem w 6 tygodniu ciaży i ostatnio mialam male plamienia i trafilam do szpitala na obserwacje badania wykazały ze z dzidzią jest wszystko w porządku ja wrocilam do domu ale krwawienia sie nasilają i jeszcze dokuczają mi bole podbrzusza pani doktor ktora mnie badała poweidizałą ze oni nic nie poradzą juz na te krwawienia i musze w domu cały czas leżeć biore tabletki duphaston i kwas foliowy boje sie ze z dzidziusiem moze być coś nie tak jak mam takie krwawienia obfite i do tego jeszcze jakies strzepy krwi:-( jeśli kto spotkał sie kiedys z czymś taki to prosze o kontakt:-) pozdrawiam
 
reklama

Podobne tematy

Do góry