reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problemy z ciążą-krwawienia,plamienia

wiesz co, ja nie ryzykowałabym, tylko od razu udała się do lekarza. Każda dziwna wydzielina powinna skłonić do wizyty. Może to nic niepokojącego i dzięki temu nie będziesz musiała się martwić.
 
reklama
Misslena byłaś u lekarza pytać o tę wydzzielinę? Kurcze, dziś pojawiło mi sie cos podobnego. W zasadzie to był taki brunatny skrzep o konsystencji budyniu... Dwa tyg wcześniej pojawiły mi się dwa skrzepy krwi, ale nie miałamż żadnegokrwawienia tylko te skrzepy. Co one mogą oznaczać? Wizyte mam dopiero 18gr.
 
witam! robilam 2 testy ciazowe wyszly pozytywnie! 1 listopada mialam ostatnia miesiaczke! 8 grudnia mialam wizyte u gin ale nie potwierdzil ciazy nie bylo nic widac! nastepna wizyte mialam na 14 grudnia jednak w niedziele 13.12 dostalam krwawieniw jednorazoweo! pojechalam do szpitala i lekarz dyzurujacy stwierdzil poronienie i kazal zrobic bhcg. zrobilam i wynik byl 779 i po poludniu poszlam do mojego gin na umowiona wizyte! ku mojemu zdziwieniu lekarz stwierdzil ze pecherzyk plodowy jest 6mm i jestem gdzies 4-5 tyg w ciazy, jedank ten pecherzyk jest bardzo nisko i nie daje mi duzych szans. kazal odpoczywac i sie nie meczyc. jutro mam isc na bhcg i w piatek do lekarza! od tego krwawienie nie bylo juz krwi jedynie plamienia i po oddawaniu moczu na papierze jest brazowe plamienie i niewielkie skrzepliny jak przy @. czy ktos mial podobny przypadek? jak myslicie jest jakas szansa na uratowanie dzidziusia? aha nie dal mi lekarza zadnych tabletek:( prosze o odpowiedz
 
spokojnie

ja obecnie jestem w 5 ciąży dopiero 4 donosiłam a lekarz móił że w 7 tygodniu pęcherzyk jest spłaszczony i nie daje szans a tu niespodzianka


ciąża nie była łatwa leżąca i sporo wyrzeczeń mnie kosztowała ale córcia się urodziła zdrowa i o czasie

obecnie też od początku leżę też plamiłam krwawiłam miałam krwiaka kilk razy już byłam w szpitalu biore sporo leków na podtrzymanie ale jakos dajemy rade

ale spokój i pozytywne nastawienie sa najważniejsze
powodzenia

ustal może z lekarzem że jak coś cię niepokoi to możesz zadzwonić lub podjechac na wizytę to bardzo ważne:tak::tak::tak:
 
ale czemu lekarz w szpitalu pozwolil mi mysles ze to poronienie? pol niedzieli przeplakalam a to napewno mi nie pomoglo? czy mogl sie rzeczywiscie pomylic?
 
alcia przede wszystkim czy Twoje wyniki hcg odpowiadają wynikowi ciąży? (nie pamiętam już jakie wartości powinny być w poszczególnych tygodniach -sprawdź na wyniku w tabeli, czy Twój wynik mieści się w normie).
po drugie: bez zrobienia beta hcg i powtórzeniu go np po 48 godzinach nie stwierdzisz, czy beta przyrasta prawidłowo. Na Twoim miejscu po zrobieniu bety powtórzyłabym ją znowu po dwóch dniach. Dopiero wtedy będzie można ocenić, czy beta przyrasta prawidłowo, co wskazuje na normalny rozwój ciąży.
co powiedział ci lekarz przy usg - widzi tylko pęcherzyk, czy są widoczne jakieś struktury zarodka?
 
powiedzial ze widzic tylko pecherzyk 6 mm ale jest bardzo nisko jesli dobrze pamietam to przy ujsciu szyjki macicy dlatego daje male szanse!
wynik bhcg 779.2
5-6 tydz. 217-7138
6-7 tydz 158-31795 wiec chyba wynik wskazuje na 6-7 tydz, ale gin powiedzial ze on by dal tak 4-5 tydz.
 
chyba najłatwiej będzie stwierdzić czy wszystko ok sprawdzając jak po czasie wzrasta beta... bo w sumie ciężko powiedzieć czy pęcherzyk rozwija się prawidłowo (może ciąża jest rzeczywiście młodsza niż przypuszczałaś - ale tego nie wiadomo). Może tak być, jeśli Twoje cykle były nietypowe i miałaś owulację w innym dniu cyklu niż zwyczajowo w połowie typowego 28-dniowego.
Ja specjalistą nie jestem - wiem tyle ile z własnego doświadczenia. Nie zamartwiaj się na zapas, postaraj się jakoś wytrzymać do wizyty u lekarza i powtórz betę.
 
zaszlam w ciaze na podsatwie testow na dni plodne wiec bylo to ok 14-16 listopad wiec wedlug tego moze to byc faktycznie 4 tydzien! jutro ide na bhcg ale niestety nadal mam plamienia i te skrzepliny po oddaniu moczu na papierze mnie martwia, moze rzeczywsicie organizm sie ozyszcza po poronieniiu:(
 
reklama
no więc sama widzisz, jeśli to może być 4 tydzień i beta si zgadza, to może będzie ok. Plamienia to rzecz niepokojąca, ale zdarzają się w ciąży i często nic złego z nich nie wynika. Postaraj się odpoczywać i bądź w kontakcie z lekarzem.
 

Podobne tematy

Do góry