reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problemy z karmeniem

Dołączył(a)
3 Kwiecień 2015
Postów
2
WITAM. Mam córkę która właśnie dziś skończyła 4 miesiąca, od jakiegoś miesiąca zaczęłam dokarmiać córkę butelką bo jej moje mleko nie wystarczało no i zaczęły się problemy :( polegają one na tym że córka poprzez jedzenie butelką najprawdopodobniej nauczyła sie w trakcie jedzenia oddychać buzią a co za tym idzie szybko męczy sie jedzeniem, przerywa co chwile aby złapać powietrze w końcu kończy się płaczem i nigdy nie mogę jej dobrze nakarmić :( no a nad ranem od tego ma wzdecia i nie śpimy :( Dziwne jest to że w nocy jak jest zaspana to normalnie ssie pierś oddychając noskiem. BŁAGAM POMÓŻCIE MI CO MAM ROBIĆ, JUŻ WSZĘDZIE SZUKAŁAM INFORMACJI ALE NIGDZIE NIE MA :( CZY Z TAKIM CZYMŚ DORADCA LAKTACYJNY MOŻE POMÓC???
 
reklama
Daj jej smoczek do butelki z większym przepływem (albo mniejszym - jeśli nie nadąża pić z butelki i przez to łapie powietrze).
 
Ostatnia edycja:
Wybranie odpowiedniej butelki to ogromne wyzwanie! Sporo czasu upłynęło zanim znaleźliśmy tę właściwą. A odpowiedni poziom przepływu smoczka jest bardzo istotny!
W kwestii karmienia piersią- masz dużo pokarmu? Może maluszek się denerwuje i płacze,przerywa ssanie bo nie ma już więcej mleczka? W nocy laktacja jest zdecydowanie większa, a maluszek spokojnie zaspokaja głód... A problemy z małym brzuszkiem są związane z niewłaściwym doborem butelki i dopiero co wprowadzonym mlekiem. Jeśli dziecko źle toleruje mleko, można spróbować z innym.
 
Jak mleczka nie wystarcza to trzeba częściej przystawiać. Pozwól jej spokojnie przez pewien czas powisieć na piersi... Może karm w dzień na śpiąco, skoro w nocy je ładnie. Oduczy się złych nawyków i zwiększy produkcję. Poza tym pierś to nie magazyn, mleczko produkuje się na bieżąco podczas karmienia wg potrzeb dziecka, tylko trzeba dać sygnał, że potrzeba go więcej - przystawiać, przystawiać, przystawiać (ew. stymulować laktatorem - nie patrzeć na ml a symulować ssanie).
 
Ostatnia edycja:
Polecam butelkę Haberman od Canpol babies. Jest to butelka antykolkowa ma specjalny filtr który uniemożliwia dostawanie się powietrza do smoczka. Smok jest cały czas wypełniony mlekiem. Można karmić w każdej pozycji która pasuje dziecku i mleczko leci. Moja córka miała mega kolki a po tym jak zaczęliśmy używać butelki Haberman kolki minęły. Polecam dla innych mam
 
A jeszcze mi się przypomniało - może problemem jest technika karmienia butelką? Pamiętaj, by w trakcie karmienia smoczek był zawsze wypełniony mlekiem (bo inaczej dziecko będzie łykać powietrze).
 
Dzięki Dziewczyny, faktycznie była to wina butelki, od małego karmiłam ją butelkami z aventu było wszystko ok do póki nie zmieniłam smoczka na wiekszy przepływ... problemy z jedzeniem nie zaczeły odrazu po zmianie smoczka dlatego nie skojarzyłam, zmieniłam jej spowrotem na mniejszy przepływ ale to nie pomogło i pojechalam kupiłam butelkę z całkiem innym smoczkiem z campol baby ( najtansza) i problem z jedzeniem znikł i z piersi o wiele lepiej je :) no ale niestety problemy ze wzdęciami porannymi nadal są, córka uspokaja sie na chwile przy cycu i za chwile znów to samo, espumisan, bobiotic nie pomaga, dzis w aptece dała mi delicol może coś pomoże....oby....
 
Po zmianie butelki i smoczka może spróbujesz zmienić mleko modyfikowane? Może nie toleruje go najlepiej? Jest spora konkurencja i ogromny wybór! Dla wrażliwych brzuszków są mleka przeciw kolkom i ulewaniu. Może i tym razem zmiany okażą się słuszne :)
 
reklama
Na same wzdęcia polecam zakup rurek doodbytniczych, na allegro po parę zł za sztukę. Ja stosowałam u dwójki dzieci i przynoszą ulgę natychmiastowo. Nim znajdziesz przyczynę problemu warto kupić i stosować. Dodam że nie wpływa to negatywnie na późniejszy odruch wyprozniania dziecka.
 
reklama
Do góry