reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problemy z kupką

Dziewczyny po pierwsze odetchnęłam z ulgą,bo nie znam problemu.Był taki moment,ze moja córcia zrobiła kupke w przedszkolu w majtki,pomimo tego,że już od dawna woła.Pani chyba troszkę sie zdenerwowała i jakoś skomentowała to więc Matylda zamknęła się w sobie i w przedszkolu juz nie robiła tylko w domu.TEraz wszystko wróciło do normy.Jeśli problemem nie jest zatwardzenie,kupka ma zdrową konsystencję,to jak nam powszechnie wiadomo,prędzej czy później nie będziemy w stanie jej wstrzymać.Tak samo dziecko,w końcu zrobi.Ale faktycznie jeśli zaczęło się robienie w majtki to jest problem.Wydaje mi się nieludzkie,żeby dzieci wydalać z tego powodu z przedszkoli,ale wiem,ze takie sa w Polsce.Na szczęście nie nasze,ufff.Ja bym porozmawiała z panią poprosiła o pomoc i radę.Jeśli pani jest w porządku to taka współpraca może pomóc.Mam koleżankę,której synek też 3 latka owszem siusiu wołał,ale z kupką to tylko robił w majtki.Wprowadziła system nagród za dzień bez majtkowej kupy.Takie 3 latki już wiele rozumieją.Maluch się stara,a po jakimś czasie nagroda przestaje mieć już takie znaczenie.a dobry nawyk pozostaje.No i dołączę sie do poprzedniczek,że cierpliwość,cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość.



Hejdzidzia sklep internetowy z odzieżą dziecięcą - Hejdzidzia sklep odzież dziecięca,ubranka dla dzieci,śpioszki,wyprawki niemowlęce,kaftaniki,koszulki,artykuły dla dzieci,zabawki,bodziaki
 
reklama
ja z gabi mialam podobnz problem,wstrzymywala kupke nawet do 5 dni,za nic nie chciala usiasc na nocnik,syropy nie pomagaly,w ostatecznosci byl czopek gliceynowy,wtedy zrobila odrazu przeszlo jej po pol roku samo,tak po prostu,przyniosla nocnik i powiedziala ze chce kupke i od tego czasu mamz spokuj
 
POMOCY. Jestem tatą 3.5 letniej dziewczynki, mam problem z kupą, Nikola chodzi od września do przedszkola, ale kupe robi w majtki i dopiero po zrobieniu woła "kupa"; próbowaliśmy różnych metod ale nawet jak zrobi kupe to nie zawsze to zgłosi i jej to czasami nawet nie przeszkadza; ma ktoś jakąś radę..? Nie wiem czy to problem natury psychicznej, odwiedzilismy psychologa, teraz mamy wybrać się gastroenterologa....na dodatek z córką czasami trudno nawiazać blizszy kontakt, nie odpowie na zadane pytanie...POMOCY
 
Moja 2 tygodniowa córeczka ma problem ze samodzielnym zrobieniem kupki. Od urodzenia karmimy się mlekiem modyfikowanym Bebiko 1. Na początku sama robiła kupki ale od kilku dni musimy jej w tym pomagać (przyciskanie nóżek do brzuszka, dotknięcie palcem odbytu). Wystarczy że 2 razy się dotknie i kupka już sama leci. To chyba nie są zaparcia ani zatwardzenie bo mała puszcza bączki, i jak już z nasza pomocą zrobi kupę to jest ona papkowata, żółciutka. Boimy się że Maja przyzwyczai się do tego, że ktoś jej pomaga w zrobieniu kupy.
 
poczekajcie jeszcze parę dni skontaktujcie się z pediatra ale bo spróbujcie zmienić mleko polecam bebilon, mój mały miał zaparcia i wystarczyło zmienic mleczko :)
 
Do góry