reklama

Problemy z menstruacja

Temat na forum 'Rozmowy o wszystkim' rozpoczęty przez zolwtuptus, 7 Marzec 2016.

 1. zolwtuptus

  zolwtuptus Początkująca w BB

  Witacjie wydaje mi się że mam problemy z menstruacja, czy to normalne żebym ją miała co 20 dni? 2 razy w miesiącu się zdarza?
  jak sobie z tym radzić? nie chce do lekarza.
   
 2. julia92

  julia92 Zaciekawiona BB

  Witam, nie każdy ma cykl który trwa 27, 28 dni, nie raz zdarzają się kobiety z cyklem co np. 30 dni, albo jak Ty co 20 dni. Jeśli nie ma się innych objawów, to nic strasznego, jednak podczas kolejnej wizyty u ginekologa, warto o tym wspomnieć.
   
 3. reklama
 4. PanaKotka

  PanaKotka Czekam, Skarbeczku :*

  Jesteś w stanie dokładnie wyznaczyć długość fazy folikularnej i lutealnej, wiesz kiedy mniej więcej masz owulację?
  Niestety tak krótkie cykle są patologiczne. Absolutnym minimum jest 24dni. Twój problem wymaga dokładnego sprawdzenia hormonów i zdiagnozowania przyczyny. Trzeba się tym zająć, ponieważ tak krótkie cykle mogą uniemożliwić zajście w ciążę w przyszłości.
  Niestety nie masz racji. Długość cyklu ma ogromne znaczenie i jego długość jest wyznacznikiem zdrowia lub pewnych nieprawidłowości. Nasza płodność w dzisiejszych czasach jest bardzo często zaburzona i coraz większy odsetek kobiet choruje na choroby, które mają na nią bezpośredni wpływ, a niepłodność staje się powszechna (najnowsze badania mówią, że co 4 już para ma problem z poczęciem dziecka!!). Wszystkie niepokojące objawy typu zbyt krótkie (krótsze niż 24 dni), zbyt długie (dłuższe niż 35 dni) cykle, zbyt skąpe lub zbyt obfite, nadmiernie bolesne lub nieregularne miesiączki są jednymi z pierwszych widocznych symptomów, że coś dzieje się źle. I nie wolno tego bagatelizować.
   
 5. złośka

  złośka Fanka BB :)

  Często takie problemy są wynikiem zaburzeń hormonalnych. Warto to zbadać.
   

Poleć forum