reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problemy z myślami i życiem

reklama
Bardzo ale to bardzo uderzające jest to co napisałaś
Jest mi bardzo przykro z Twojego powodu 😟. Nie chcę sobie nawet wyobrażać co czujesz... Jednak boli mnie to, że kobieta cierpi przez faceta chuja złamanego, przez rodzinę, która powinna być teraz Twoim największym oparciem. Czy masz szansę udać się do domu samotnej matki? Jeśli tak, nie wahaj się, Oni Ci tam pomogą na nogi stanąć.. Możesz też złożyć wniosek o mieszkanie (są ludzie dobrej woli, jak założysz zrzutkę, uzbierasz na remont mieszkania tym sposobem). Dziecko kochana nie jest winne, chociaż wiem jak bardzo Ci ciężko, kiedyś to zrozumiesz jak staniesz na nogi, dziecko będzie dumne że ma taką SILNĄ I WALECZNĄ Mamę ❤️. Nie ma nic piękniejszego, niż usłyszenie słowo Mama z ust dziecka ❤️. Jeśli nie pracujesz udaj się do MOPsu czy GOPsu i powinnaś dostawać przez rok czasu 1000 zł kosinakowego. Po za tym, państwo powinno pomóc Ci w tej sytuacji. Możesz wnioskować o zasiłek okresowy i celowy, celowy na zakup odzieży zimowej, na jedzenie, na wydatki związane z dzieckiem. Udaj się też do sądu i złóż alimenty na dziecko, teraz jest uproszczona procedura nie jak X lat temu, nie musi upłynąć 3 miesiące od razu sprawy się toczą. Ma obowiązek łożyć i koniec tematu, jak nie to dług będzie mu rósł i co chwila w pierdlu, aż mu się to znudzi. Pamiętaj, że teraz żyjesz dla dziecka i niech ono podnosi Cię na duchu ❤️❤️ przytulam Cię mocno 😘😘
Dziękuję za tak mocne słowa wsparcia ❤️ oczywiście rozważam podanie go o alimenty , jednak to wygląda tak,że po prostu powiedział mi że jeśli nie podam go o alimenty to po prostu więcej od niego dostanę .I faktycznie przez ostatnie dwa miesiące kupuje dziecku rzeczy potrzebne do życia , tankuje mi samochód , chce również pomóc mi jeśli chodzi o znalezienie żłobka i pracy .Ale oczywiście nic nie jest za darmo .W zamian chce spędzać również ze mną czas .Po prostu chce do mnie wrócić . Wiem , że to byłoby najprostsze rozwiązanie a gdy znalazłbym pracę mogłabym wtedy na spokojnie podać go o alimenty bo wiem ,że jeśli dam mu jasno do zrozumienia że nic z tego to wtedy się wścieknie jak kilka miesięcy temu kiedy nic na dziecko nie płacił . Obawiam że również podania go o alimenty z tego względu, że pracuje na czarno .Jasno dał mi do zrozumienia , że nie będzie przenigdy płacił żadnych alimentów .Mam być z nim i może mi zapewnić wszystko .Lub wybrać alimenty ale on i tak nie zapłaci ani grosza .Ucieknie z kraju. Powiedział również że woli spędzić życie w więzieniu niż gdyby miał mi płacić alimenty . Zagroził również ,że wniesie do sądu o ograniczenie mi praw z tego względu że nie pracuje , nie jestem w stanie sama utrzymać dziecka a także postara się załatwić wszystko poprzez znajomości . 😞
 
@aniela0707 Na poczatek zadbaj o siebie - zgłoś się do najbliższego OIK - ośrodka interwencji kryzysowej lub do jakiejś fundacji pomocowej dla kobiet. To co robi twój partner jest próbą zastraszania i przemocą. W razie czego napisz do mnie na priv.
 
Dziękuję za tak mocne słowa wsparcia ❤️ oczywiście rozważam podanie go o alimenty , jednak to wygląda tak,że po prostu powiedział mi że jeśli nie podam go o alimenty to po prostu więcej od niego dostanę .I faktycznie przez ostatnie dwa miesiące kupuje dziecku rzeczy potrzebne do życia , tankuje mi samochód , chce również pomóc mi jeśli chodzi o znalezienie żłobka i pracy .Ale oczywiście nic nie jest za darmo .W zamian chce spędzać również ze mną czas .Po prostu chce do mnie wrócić . Wiem , że to byłoby najprostsze rozwiązanie a gdy znalazłbym pracę mogłabym wtedy na spokojnie podać go o alimenty bo wiem ,że jeśli dam mu jasno do zrozumienia że nic z tego to wtedy się wścieknie jak kilka miesięcy temu kiedy nic na dziecko nie płacił . Obawiam że również podania go o alimenty z tego względu, że pracuje na czarno .Jasno dał mi do zrozumienia , że nie będzie przenigdy płacił żadnych alimentów .Mam być z nim i może mi zapewnić wszystko .Lub wybrać alimenty ale on i tak nie zapłaci ani grosza .Ucieknie z kraju. Powiedział również że woli spędzić życie w więzieniu niż gdyby miał mi płacić alimenty . Zagroził również ,że wniesie do sądu o ograniczenie mi praw z tego względu że nie pracuje , nie jestem w stanie sama utrzymać dziecka a także postara się załatwić wszystko poprzez znajomości . 😞

Przy niskich dochodach będziesz dostawała alimenty z MOPS jeżeli on nie będzie płacił to co prawda 500 zł więc nie dużo ale zawsze coś

No i komornik zawsze może zająć mu konto
 
Do góry