reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problemy z oddawaniem moczu u 3 latki

Dołączył(a)
30 Kwiecień 2022
Postów
2
Witam, moja 3letnia córka od kilku dni ma problem z oddawaniem moczu. Zaczęło się pewnej nocy kiedy z ogromnym płaczem zrobiła siku krzycząc, że boli ją brzuch i pipka. Na drugi dzień od razu zrobiliśmy badanie moczu, w którym wyszło, że obecne są czerwone krwinki oraz nieliczne bakterie. Dostała furaginę i mocz do powtórki po 5 dniach. Tym razem brak krwi, ale za to więcej bakterii. Córka nie chce zejść z toalety bo ciągle mówi, że musi siku nawet minutę po tym jak zrobiła. Ponownie dostała furaginę, ale kompletnie nie ma poprawy. Czekamy na usg.
Córka od kilku tygodni chodzi do przedszkola i pojawiło się podejrzenie, ze może to być na tle emocjonalnym.
Czy któraś z mam miała również taki problem?
 
reklama
Bakterie na tle emocjonalnym? No chyba nie. Nie jestem lekarzem ale mialam zapalenie dróg moczowych objawiając się i krwiomoczem i ciągłym parciem i moim zdaniem córeczce potrzebny jest antybiotyk.

P.s. czy pobrano mocz na posiew? Jeśli nie to zmieniaj lekarza bo to absolutna podstawa.
 
Zrob posiew i bedzie jasne. Niepotrzebnie sie mala meczy, bo jesli to jakaś infekcja to antybiotyk pomoze i przestanie ją bolec, jesli mialas kiedys zapalenie pecherza to wiesz jaki to bol i dyskomfort, a Twoja coreczka ma wszystkie pasujace objawy.
Dopiero jak nic nie wyjdzie to mozna szukac innych ukrytych przyczyn.
 
Właśnie najgorsze jest to, że za tym pierwszym razem miała robiony posiew i nic nie wyszło… :/
Żeby było ciekawiej to cała akcja zaczęła się w trakcie stosowania antybiotyku Amotaks (córka miała infekcję górnych dróg oddechowych), który jest przepisywany również na infekcje dróg moczowych. Drugi dzień z furaginą a córka ciągle nie chce nam schodzić z ubikacji :(
 
Do góry