reklama

problemy z ojczymem

Temat na forum 'Rozmowy o wszystkim' rozpoczęty przez sendii, 6 Listopad 2013.

1. sendii

sendii Zaciekawiona BB

Czesc dziewczyny, mam problemy z ojczymem... moze ktoras jest w stanie mi pomoc?
    chodzi o to ze od 3 lat mieszka z nami adam... na poczatku tolerowalam go, byl nieco lepszy niz moj biologiczny ojciec.... zaszlam w ciaze obecnie (20 tydzien) wyprowadzilam sie z domu... po dwoch miesiacach po rozstaniu z facetem wrocilam do domu... rzuca sie do mnie o byle co... zrobil sobie ze mnie sluzaca, owinol moja mame wokol palca... nie wiem co mam robic.... :( tak strasznie sie boje ze przez ten stres stanie sie cos mojemu dziecku... nie mam z kim pogadac. ;( komu sie wyzalic... mama patrzy na niego jak w lusterko. nie jestem w stanie sie wyprowadzic... nie mam gdzie .:-(

2. reklama
  3. kasia-matiy

kasia-matiy Fanka BB :)

sendii faktycznie masz przykrą sytuację ,troszkę podobną mam ze swoim teściem, no ale on się mną nie wysługuje i jak byłam w ciąży o szanował to ... bardzo trudno jest poradzić w takiej sytuacji, szkoda że twoja mama tak reaguje i nie masz w niej oparcia, spróbuj jednak z nią porozmawiać, nie stwarzaj jednak sytuacji w której będzie musiała wybrać między wami, jednak postaraj się wytłumaczyć że jego zachowanie cię krzywdzi, tym bardziej że jesteś w ciąży, postaraj się także nie ulegać ojczymowi i być silna, wiem że to nie jest łatwe ale kobiety mają w sobie niespożyte ilości siły kiedy zachodzi taka potrzeba, spróbuj także porozmawiać z psychologiem, on pozwoli ci przejść przez tę sytuację z mniejszym stresem, teraz możesz się zając tylko sobą bo sytuacji raczej nie zmienisz, ewentualnie poszukaj pomocy w ośrodkach wspierających samotne matki czy osoby będące ofiarami przemocy w rodzinie, bo taką ofiarą w tej chwili jesteś, twój ojczym stosuje na tobie przemoc psychiczną - te instytucje mogą ci naprawdę pomóc ... jeśli mogę też spytać, to jaka jest sytuacja między tobą a ojcem dziecka? jeśli chcesz to wyślij mi PW chętnie z tobą porozmawiam może chociaż tak ci pomogę .. . trzymaj się mocno :-)

Poleć forum