reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problemy z pękaniem pęcherzyka.

Fabianowa

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
20 Sierpień 2019
Postów
111
Zaczęliśmy się starać o dziecko dwa miesiące temu. Na początku roku miałam przegląd wszystkiego i nic się nie działo z moim zdrowiem.
Niestety w tym tygodniu na wizycie rutynowej stwierdzone zostało ze lewy jajnik policystyczny a prawy nie pękł pęcherzyk ale wyglada na zdrowy.
Macie jakieś sposoby naturalne na pęknięcie pęcherzyka?
Mój ginekolog nie chce nawet słyszeć o jakichkolwiek lekach i wspomaganiu dopóki nie minie rok bezowocnych starań.
Sama nie jestem za lekami na receptę ale chętnie bym skorzystała z jakiś naturalnych sposobów czy tez suplementów które wspomogłyby mój cykl.
 
reklama
Rozwiązanie
A jeśli mogłabym zapytać bolały cię może piersi po luteinie? Ja wcześniej brałam duphaston i tak tydzień przed zawsze zaczynały mnie boleć w tym cyklu lekarz dał mi luteinę pod język i już na 3 dzień brania strasznie zaczęły boleć mnie piersi a to dwa tygodnie przed miesiączką jeszcze nigdy tak szybko nie bolały
Duphaston to sztuczny progesteron, luteina naturalny, więc może wywoływać inne skutki uboczne.
Ja też mam ten sam problem ale my z mężem staramy sie już ponad rok mam za sobą 3 cykle z clo po badaniach okazało się że moje pęcherzyki nie pękają teraz po @ mam przyjść do lekarza po leki na pęknięcie pęcherzyka. Ale też chętnie się dowiem czy są jakieś naturalne sposoby
 
Wydaje mi się, że nie ma naturalnych sposobów. To są hormony niestety. Sprawdź w następnym cyklu czy pęcherzyk również nie pęknie. Przy PCO może być z tym problem.
 
reklama
reklama
Nie ma czegoś takiego chyba na pęknięcie pęcherzyka, to nie jest zależne od Ciebie tylko od hormonu w Twoim ciele. Jedynie co znam z domowych sposobów to picie czerwonego wina do owulacji ale to nie jest na pęknięcie pęcherzyka tylko na przygotowanie śluzówki macicy by nie była zbyt cienka, wino poprawia krążenie oczywiście nie cała flaszkę na raz :D
No ale to nie jest naturalny sposób a pytałam o takowe właśnie. Farmakologiczne zostawiam na sam koniec.
 
Do góry