reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problemy z sikaniem do nocnika

Najlepszym okresem przejścia dziecka z pieluch na nocnik jest wtedy, kiedy juz naprawdę ładnie chodzi. Wtedy możemy zacząć myśleć o tym poważnie. Trzeba wtedy dziecku zdjąć pieluchę i założyć tylko majteczki. Ważne żeby poczuło, że ma mokro. Dziecko musi nauczyć się kontrolować swój mocz. Wiem, że pewnie sporo z was uważa, żeby nosić nocnik za dzieckiem, jednak ja jestem zdania, by nauczyć je do korzystania z nocnika w łazience. Dlaczego nie identyfikować odrazu załatwiania potrzeb z łazienką? Wtedy możemy wprowadzić rytułał mycia rąk po załatwieniu się. Na przykładzie rodziców widzi jak powinno się to robić. Dzieci przecież nas naśladują. :) i zdgodzę się, że to może być dość długotrwały proces. Dlatego rówież radzę zaopatrzyć się w wytrwałość i cierpliwość.
 
reklama
Na każde dziecko przychodzi czas, żeby zacząć korzystać z nocnika. Czasami wcześniej, czasami później. Jeśli zaczynasz uczyć dziecko korzystania z nocnika usiądź za nim z dzieckiem przed sobą. Zaśpiewaj jakąś piosenkę i czekaj. Ważne, żeby do niczego nie zmuszać dziecka i nie podnosić głosu kiedy chcesz, aby zrobiło kupę czy siku. Okazuj zadowolenie kiedy już to zrobi. Patrz na znaki, jeśli widzisz oznaki wysiłku na twarzy dziecka weź je na ręce i pobiegnij do nocniczka. Proces nauczenia korzystania z nocnika jest długi i żmudny ale się nie poddawaj i pamiętaj żeby robić to codziennie. Kiedy już się załatwi bądź dumna i pokaż dziecku, że jesteś zadowolona takie wzmocnienie na pewno zachęci dziecko do powtarzania tej czynności.
Polecam książkę pt."Nocnikowy trening" Caroline Young jest to poradnik dla rodziców. Powodzenia
 
Do góry