reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problemy z zajściem w ciążę :(((

Ludzik, sorry, ale od badan powinmo się rozpoczynac starania. Po co tracić caly rok, jesli przyczyna moze byc blacha i do skorygowania od razu. Ja z powodu mojej tarczycy przeżyłam jedno poronienie i po co? A jeszcze po tym usłyszałam, ze dwa to norma i dopiero po trzecim zleca sie badania. Co za bzdura! Od tamtej pory kazdej kolezance, ktora zaczyna myslec o dziecku radze sie przebadac: obowiazkowa wizyta u ginokologa z badaniem ginekologicznym i usg, krew, toksoplazmoza, tarczyca, poziom hormonow itp. Szkoda czasu na nieefektywne starania, nie mowiąc juz o przykrych doswiadczeniach, ktorych mozna uniknac. Paula koniecznie do ginekologa!
 
Ostatnia edycja:
reklama
OlaWieliczka- niby masz racje, ale... który lekarz da Ci skierowanie na te badania po 2,3 cyklach??? Ja chodziłam prywatnie, byłam u trzech, każdy kazał mi czekać. Dopiero 4 potraktował mnie poważnie i od razu kazał zrobić badania nam obojgu ( mi i M),zeby nie tracić czasu, tyle że to był już 10 cykl, wiec trochę sie zeszło. Ale badanie TSh fakt wiele nie kosztuje, można zrobić na własną rękę.
Ja przed 1 ciaża TSH miałam w normie (ale przy górnej granicy, a powinno być ok. 2,5) i nikt nie upatrywał w tym winowajcy mocih niepowodzeń( niestety, bo prawie starciłam synka):wściekła/y:. Dopiero rok po urodzeniu było już tak żle(ciażą pogłebiła chorobę), że trafiałam do endo (tsh -150) i wszytsko sie ułożyło w całość:-( Niedoczynność, hashi .... leki.... i w drugą ciąże zaszłam w 1 cyklu.
Więc w sumie ja tak jak Ola radzę sie badać. Powodzenia
 
Paula zgadzam się z dziewczynami. Idź przede wszystkim do lekarza. Podstawowe badanie gin, usg i cytologia. Na tym etapie starań lekarz pewnie nie będzie chciał dać skierowania na wszystkie hormony. Ale na pewno warto zrobić TSH, prolaktyne i AMH. Jeśli któryś z wyników będzie zły, z powrotem do lekarza :) nie wiem jak to jest w Angli, ale w Polsce lekarze dają ok 12 miesięcy/cykli na zajście w ciążę. Dopiero wtedy zaczynają działać. Ja zaczęłam wcześniej sama, choć i tak staramy się ponad 2 lata....
 
nie grzeszyc slowami 'staram sie juz 2 cykle i nic'......
staralam sie 4 lata i dopiero cos wyszlo a teraz walcze o kolejne i znowu sie szykuje dluga droga. wiec spokojnie, wszystko przed toba


a jak dziewcyzny pisza, 3 lata bez wizyty u gina to zgroza. trza isc i sparwdzic czy wsio ok, dla swietego spokoju, i cytologie zrobic kontrolnie tez warto
 
Hej Paula z tego co czytam starasz sie ponad dwa miesiace. I juz panikujesz? To co to bedzie za rok? Sa tu dziewczyny starajace sie od lat bez efektu wiec twoje dwa cykle w porownaniu z innymi to pikus.


Po co od razu ta panika/. 3 lata temu u lekarza bylas? To cytologie zrobic koniecznie!
Badanie hormonow zrobic a nie od razu panikowac.

Lekarz po dwoch cyklach staran nie kiwnie palcem co najwyzej kaze sie starac i czekac.

Mierzysz temperature? Moze warto sprobowac. Tu naprawde sa dziewczyny starajace sie dluzej.

Gdybym ja miala panikowac po dwoch cyklach musialbym byc juz w wariatkowie. A to juz dwa lata. Przyczyny dokladnej brak.

Powodzenia
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
kurczę, więc może warto zmienić lekarza, mój lekarz rodzinny bez problemu daje mi skierowania na wszystko o co poproszę, nie chodzi o to już nawet że te 2 miesiące starań to jeszcze nic, ale o zwykłe badanie bo planujemy ciążę, TSH i Ft4 to podstawa którą może zlecić lekarz rodzinny, ja robię je regularnie bo moja mama ma też tarczycę
 
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi/podpowiedzi/rady.... Wiem,że wiele z Was stara się o wiele wiele dłużej ode mnie i mam nadzieję,że każdej z Was uda się szybciutko zajść w ciążę i urodzić zdrowego maluszka ;-) Zgodnie z Waszymi radami idę dziś ustalić jakiś termin u lekarza....zobaczymy co wymyślą angielscy lekarze....oby nie paracetamol jak to mają w zwyczaju ;-) Jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam!
 
reklama
Do góry