reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problemy zdrowotne na obczyźnie

Joanna Galway

Aktywna w BB
Dołączył(a)
31 Styczeń 2008
Postów
84
Miasto
Galway/Gniezno
czesc
kilka miesiecy temu stwierdzono u mnie niedoczynnosc tarczycy .nie wiem dokladnie czy to jest łagodna niedoczynnosc czy juz raczej powazniejsze schorzenie? Po miesiacu brania eltroxinu wyniki sie poprawily (TSH 4), ale nadal biore te leki na zbicie TSH. czy ktoras z was tez borykała sie z niedoczynnoscia tarczycy przed zajsciem w ciaze?
Troche sie obawiam (nawet jak poziom TSH bedzie juz w normie) jak bede w ciazy ze cos moze pojsc nie tak.

mialyscie moze tez taki problem?
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
reklama
witaj ja coprawda nie mam tego problemu alezapytam kuzynke..ona eczy sie na tarczyce i z tego co ostatnio mowila juz jest super..ona tez jest z Galway.. pozdrawiam
 
czesc joanna ja sie lecze u endokrynologa juz pare lat a to dlatego ze maialm operacje wyciecia guza na tarczyny mialam jakies 21 lat i w glowie mi jeszcze nie byly dzieci wiec sie nie zastanawialam.Po operacji poziom TSH b mi sie podwyzszyl i dulgo nie moglo dojsc do normy.z 2 lata po operacji zaszlam w ciaze ale niestety poronilam tak po prostu sie dzieje i nikt nie wiedzial dlaczego ja za to zgonilam na tarczyce.ale probowalismy dalej i po 6m-c sie udalo i bylam znow w ciazy.najwazniejsze w leczeniu tarczycy jest zgloszene sie do lekarza odrazu jak sie dowiadujesz czy jestes w ciazy i zrobienie sobie TSH poniewaz trzeba zabaczyc jaki masz pozom hormonow tarczycy bo to jest NAJWAZNIEJSZE.jezeli b wynik odbiega od normy moze spowodowac do uszkodzenia plodu.ja ur zdrowego synka ale cala ciaze poziomTSH mialam w normie od poczatku mojego leczenia biore tabletki eutyhrox.Jezeli poziom TSH jest w normie to oznacza tak jak bys miala zdrowa tarczyce i wszystko w ciazy musi byc ok wiec sie nie przejmuj jak jestes pod opieka lekarza to jest ok.pozdrawiam
 
czesc biola

slyszalam juz rozne opinie od kolezanek ktore tez sa chore na niedoczynnosc i mam mętlik w głowie. niektorzy mowia ze trzeba brac leki nawet jak juz wyniki sa ok, a niektorzy ze nie trzeba ich juz brac i dlatego musze sie wypytac lekarza dokladnie jak to leczenia ma wygladac.

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Joasiu oczywiscie ze musisz brac leki jak nawet wyniki dojda do normy te leki pozwalaja ci trzymac tarczyce w normie ja juz je biore ok 5 lat i jest ok tylko co jakis czas musze sprawdzic poziom TSH in tyle a przy kolejnej ciazy takie badanie robi sie co miesiac bo jak wiadomo dzidius zabiera co najlepsze wiec nie stresuj sie a wszystko bedzie ok
 
czesc biola

slyszalam juz rozne opinie od kolezanek ktore tez sa chore na niedoczynnosc i mam mętlik w głowie. niektorzy mowia ze trzeba brac leki nawet jak juz wyniki sa ok, a niektorzy ze nie trzeba ich juz brac i dlatego musze sie wypytac lekarza w Polmedzie dokladnie jak to leczenia ma wygladac.Jade w grudniu do Polski to wybiore sie do endokrynologa zobaczymy czegos sie jeszcze dowiem.

pozdrawiam


Leki na niedoczynnosc tarczycy bierze sie do konca zycia, niestety.
Jak w organiznie jest niedobor, to juz zawsze trzeba bedzie go uzupelniac.

To jak z jedzeniem, nie mozesz sie najesc i juz potem rzucic jedzenie na zawsze, tylko dlatego ze na ta chwile czujesz sie najedzona, przeciez, ze za dzien badz dwa znowu bedziesz gloda.

Tak samo z tarczyca. Co z tego, ze wyniki sa dobre, gdy bierzesz lekarstwa? Jak przestaniesz je brac, w organizmie poziom hormonu tarczycy ponownie spadnie, a wraz z nim wyniki sie zmienia. Organizm znowu bedzie potrzebowal uzupelnienia hormonu, i wlasnie dlatego bierze sie tabletki. Zawsze.

Podczas wczesnej ciazy najwazniejsze jest aby poziom hormonow byl ustabilizowany tzn. zeby regularnie brac lekarstwa na dlugo przed ciaza.
Dopiero ok. 3 miesiaca twoj organizm bedzie potrzebowal zwiekszenia dawki hormonu ze wzgledu na dziecko.
Oczywiscie gospodarka hormonalna niektorych kobiet w ciazy majacych problem z niedoczynnoscia, zmienia sie na tyle szybko, ze trzeba bedzie podwyzszyc dawke wczesniej, dlatego tak wazne jest robienie wynikow w ciazy.

Najwazniejsze jednak, to zbadac poziom hormonu tarczycy przed zajsciem w ciaze, gdyz niewykryta niedoczynnosc, a co za tym idzie zbyt niski poziom hormonu, moze miec bardzo niebezpieczny dla dziecka!
Osoby leczace sie na niedoczynnosc i majace wyrownany jej poziom nie powinny sie martwic. Wystarczy brac lekarstwa, robic badania i cieszyc sie zyciem:-)
 
Witam!
U mnie niedoczynnosc tarczycy wykryto w 5-6 tyg.ciazy!Najpierw panikowalam,ze musze szprycowac sie lekami,a potem zaczelam panikowac ,ze leczenie zaczelam ze pozno_Odwiedzilam wiele forum i duuuzo poczytalam..biore eltroxin,wyniki mam super,dzidzia rozwija sie doskonale!Za 28 dni (albo wczesniej)bede tulic mojego skarbulka w ramionach:)
pozdrawiam i zycze zdrowka!
 
reklama
Witam!
U mnie niedoczynnosc tarczycy wykryto w 5-6 tyg.ciazy!Najpierw panikowalam,ze musze szprycowac sie lekami,a potem zaczelam panikowac ,ze leczenie zaczelam ze pozno_Odwiedzilam wiele forum i duuuzo poczytalam..biore eltroxin,wyniki mam super,dzidzia rozwija sie doskonale!Za 28 dni (albo wczesniej)bede tulic mojego skarbulka w ramionach:)
pozdrawiam i zycze zdrowka!

czesc aga_nes

u jakiego lekarza tu w Irlandii sie leczysz?

pozdrawiam
 
Do góry