reklama

Problemy ze słuchem u niemowlaka

Temat na forum 'Potrzebuję porady' rozpoczęty przez Jabłuszkowa, 11 Styczeń 2017.

1. Jabłuszkowa

Jabłuszkowa Zaangażowana w BB

Witam
    Poszukuję mam dzieci, u których wynik był ujemny w przesiewowym badaniu słuchu i robiły kolejne badanie w poradni audiologicznej.
    Moje dziecko miało wynik ujemny na lewym uszku. Po badaniu dpoae okazało się że uszko nie wyłapuje dźwiękow na 6kHz. Nie wiem za bardzo co to oznacza? Pozostałe częstotliwości są w normie. Może ktoś poradzi... ?

2. Majorcia

Majorcia Fanka BB :)

Jabluszkowa trzymam kciuki żeby okazało się że wszystko jest dobrze u twojego maluszka

3. reklama
  4. Jabłuszkowa

Dzięki.... Też na to licze... Tak się cieszyłam ze reaguje na dźwięki w domu a w badaniu niestety wynik ujemny :((

5. witch84

witch84 Fanka BB :)

Dziecko powinno dobrze słyszeć mowę (0,5-2,5 kHz) - stąd pewnie reaguje na głosy.
    Należałoby te wyniki skonsultować z audiologiem i on powinien zalecić dalsze postępowanie.
    A czy dziecko słyszy wyższe częstotliwości (bo piszesz, że na pozostałych jest ok)? W przypadku niesłyszenia wyższych częstotliwości - stosuje się implant ślimakowy.
    Czy miała pani jakieś komplikacje w ciąży lub dziecko jest wcześniakiem?

6. Jabłuszkowa

Byłam u audiologa i dostałam odpowiedź ze do pół roku nic się z tym nie robi a po tym czasie jeśli wada jest ponad 40db to zakłada się aparat słuchowy.
    Ciążę miałam bezproblemowa. Zadnych leków nie miałam. Dziecko urodzone w terminie 10/10 pkt. Żadnych osób Z problemami ze słuchu w rodzinie nie mamy.
    Badanie wykazało ze właśnie na 6khz nie ma odpowiedzi. Ciągle liczę ze może zalegają w tym uszku jeszcze wody plodowe. Czy to możliwe ? Pani doktor jednak na moją prośbe czy daloby radę przeczyscic to uszko powiedziała ze nie, że trzeba czekać. Tak się martwię :(

7. 0202oliwcia

0202oliwcia Zaangażowana w BB

Przykro mi ze taki stres Cie spotkał z tego co piszesz wynika ze niestety musisz uzbroić się w cierpliwość wiem ze czekanie jest najgorsze może sprobuj skonsultować to z jeszcze jednym lekarzem . Trzymam kciuki aby się okazało ze jest ok i żeby się wszystko dobrze skończyło

8. Jabłuszkowa

Poleć forum