reklama

Problemy ze słuchem u niemowlaka

Temat na forum 'Potrzebuję porady' rozpoczęty przez Jabłuszkowa, 11 Styczeń 2017.

1. Jabłuszkowa

Jabłuszkowa Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witam
    Poszukuję mam dzieci, u których wynik był ujemny w przesiewowym badaniu słuchu i robiły kolejne badanie w poradni audiologicznej.
    Moje dziecko miało wynik ujemny na lewym uszku. Po badaniu dpoae okazało się że uszko nie wyłapuje dźwiękow na 6kHz. Nie wiem za bardzo co to oznacza? Pozostałe częstotliwości są w normie. Może ktoś poradzi... ?

2. Majorcia

Majorcia Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    1
    Jabluszkowa trzymam kciuki żeby okazało się że wszystko jest dobrze u twojego maluszka

3. reklama
  4. witch84

witch84 Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    44
    Dziecko powinno dobrze słyszeć mowę (0,5-2,5 kHz) - stąd pewnie reaguje na głosy.
    Należałoby te wyniki skonsultować z audiologiem i on powinien zalecić dalsze postępowanie.
    A czy dziecko słyszy wyższe częstotliwości (bo piszesz, że na pozostałych jest ok)? W przypadku niesłyszenia wyższych częstotliwości - stosuje się implant ślimakowy.
    Czy miała pani jakieś komplikacje w ciąży lub dziecko jest wcześniakiem?

5. 0202oliwcia

0202oliwcia Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    1
    Przykro mi ze taki stres Cie spotkał z tego co piszesz wynika ze niestety musisz uzbroić się w cierpliwość wiem ze czekanie jest najgorsze może sprobuj skonsultować to z jeszcze jednym lekarzem . Trzymam kciuki aby się okazało ze jest ok i żeby się wszystko dobrze skończyło

Poleć forum