reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problemy ze słuchem u niemowlaka

J

Jabłuszkowa

Gość
Witam
Poszukuję mam dzieci, u których wynik był ujemny w przesiewowym badaniu słuchu i robiły kolejne badanie w poradni audiologicznej.
Moje dziecko miało wynik ujemny na lewym uszku. Po badaniu dpoae okazało się że uszko nie wyłapuje dźwiękow na 6kHz. Nie wiem za bardzo co to oznacza? Pozostałe częstotliwości są w normie. Może ktoś poradzi... ?
 
reklama
Dziecko powinno dobrze słyszeć mowę (0,5-2,5 kHz) - stąd pewnie reaguje na głosy.
Należałoby te wyniki skonsultować z audiologiem i on powinien zalecić dalsze postępowanie.
A czy dziecko słyszy wyższe częstotliwości (bo piszesz, że na pozostałych jest ok)? W przypadku niesłyszenia wyższych częstotliwości - stosuje się implant ślimakowy.
Czy miała pani jakieś komplikacje w ciąży lub dziecko jest wcześniakiem?
 
Przykro mi ze taki stres Cie spotkał z tego co piszesz wynika ze niestety musisz uzbroić się w cierpliwość wiem ze czekanie jest najgorsze może sprobuj skonsultować to z jeszcze jednym lekarzem . Trzymam kciuki aby się okazało ze jest ok i żeby się wszystko dobrze skończyło
 
Do góry