reklama

problemy ze snem u 22 miesięcznego malucha

Temat na forum 'Forum pediatryczne' rozpoczęty przez RiSiA, 26 Czerwiec 2012.

1. RiSiA

RiSiA Gość

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witam
    moj syn ma skonczone 22 miesiace. Od tygodnia jest bardzo nerwowy, ma napady histerii, krzyczy, gryzie wcześniej nie miałam z nim w ogóle problemów.Byl raczej spokojny. Jednak najbardziej niepokoi mnie fakt, ze budzi się w nocy o różnych porach z histerycznym płaczem a uspokojenie go graniczy z cudem. Zazwyczaj pomaga to, że śpi z nami, jednak chcialabym znaleźć przyczynę tego zachowania. Czy może to być tzn "bunt 2 latka", czy mogą mu iść zęby 5 bo jeszcze tych ząbków nie ma, a wkłada do buzi np kredki, paluszki pcha do tylu buzi.
    dziękuje za pomoc.

2. RiSiA

RiSiA Gość

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    mogę prosić o jakieś wskazówki bo moje pytanie zostało pominięte:(

3. reklama
  4. Dr Monika Karpińska

Dr Monika Karpińska Expert BB. Pediatra

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witam, przepraszam, ale chyba rzeczywiście umknęło mi Twoje pytanie . Już odpowidam
    Zaburzenia snu u Twojego dziecka mogą być efektem leków nocnych. Jeśli Twój synek rozwija się prawidłowo, pediatra nie stwierdził nieprawidłowości w badaniu to takie zaburzenia nie wymagają podawania żadnych leków Ważne jest abyś usypiała synka zawsze o tej samej porze, aby w ciągu godziny przed snem nie był narażony na silne bodźce - nowa zabawka, podróż, emocjonująca bajka. W trakcie lęku nocnego należy zapewnić mu poczucie bezpieczeństwa, przytulić, łagodnie do niego mówić. Większość tego typu zaburzeń ustępuje z wiekiem. W razie wątpliwości wskazana jest konsultacja neurologa dziecięcego. Natomiast jeśli chodzi o zachowanie w ciągu dnia to może wynikać ze wszystkich podanych przez Ciebie powodów. Zwróć uwagę, w jakich sytuacjach szczególnie Twój synek zaczyna się buntować. W czasie napadów złości spokojnie ale zdecydowanie musisz pokazać, ze nie ma twojej zgody na taki zachowania. Można też spróbować odwrócić uwagę dziecka np zaproponować jakąś zabawę. I tak jak w przypadku lęków nocnych ważne jest również przytulanie, głaskanie, zapewnianie mu poczucia bezpieczeństwa.

Poleć forum