reklama

problemy ze snem u 22 miesięcznego malucha

Temat na forum 'Forum pediatryczne' rozpoczęty przez RiSiA, 26 Czerwiec 2012.

1. RiSiA

RiSiA Gość

Witam
    moj syn ma skonczone 22 miesiace. Od tygodnia jest bardzo nerwowy, ma napady histerii, krzyczy, gryzie wcześniej nie miałam z nim w ogóle problemów.Byl raczej spokojny. Jednak najbardziej niepokoi mnie fakt, ze budzi się w nocy o różnych porach z histerycznym płaczem a uspokojenie go graniczy z cudem. Zazwyczaj pomaga to, że śpi z nami, jednak chcialabym znaleźć przyczynę tego zachowania. Czy może to być tzn "bunt 2 latka", czy mogą mu iść zęby 5 bo jeszcze tych ząbków nie ma, a wkłada do buzi np kredki, paluszki pcha do tylu buzi.
    dziękuje za pomoc.

2. RiSiA

RiSiA Gość

mogę prosić o jakieś wskazówki bo moje pytanie zostało pominięte:(

3. reklama
  4. Dr Monika Karpińska

Dr Monika Karpińska Expert BB. Pediatra

Witam, przepraszam, ale chyba rzeczywiście umknęło mi Twoje pytanie . Już odpowidam
    Zaburzenia snu u Twojego dziecka mogą być efektem leków nocnych. Jeśli Twój synek rozwija się prawidłowo, pediatra nie stwierdził nieprawidłowości w badaniu to takie zaburzenia nie wymagają podawania żadnych leków Ważne jest abyś usypiała synka zawsze o tej samej porze, aby w ciągu godziny przed snem nie był narażony na silne bodźce - nowa zabawka, podróż, emocjonująca bajka. W trakcie lęku nocnego należy zapewnić mu poczucie bezpieczeństwa, przytulić, łagodnie do niego mówić. Większość tego typu zaburzeń ustępuje z wiekiem. W razie wątpliwości wskazana jest konsultacja neurologa dziecięcego. Natomiast jeśli chodzi o zachowanie w ciągu dnia to może wynikać ze wszystkich podanych przez Ciebie powodów. Zwróć uwagę, w jakich sytuacjach szczególnie Twój synek zaczyna się buntować. W czasie napadów złości spokojnie ale zdecydowanie musisz pokazać, ze nie ma twojej zgody na taki zachowania. Można też spróbować odwrócić uwagę dziecka np zaproponować jakąś zabawę. I tak jak w przypadku lęków nocnych ważne jest również przytulanie, głaskanie, zapewnianie mu poczucia bezpieczeństwa.

Poleć forum