reklama

Problemy ze spaniem u niemowlęcia:-(

Temat na forum 'Młodziutkie mamy' rozpoczęty przez aga1825, 1 Kwiecień 2013.

1. aga1825

aga1825 Zaciekawiona BB

Witam Wszytkich. Mam czteromiesięczną córkę i problem polegający ze spaniem. Co jakiś czas wstaje bardzo wcześnie tzn.3-4 rano przy czym w ciągu dnia jej spanie jest krótkie 15-20 minut i w sumie przesypia ok 2 godz dziennie. Czy to jest normalnie ze tak mało snu wystarcza dziecku w ciągu dnia i nocy aby juz 3-4 wstawać? Dodam że w dzień śpi w wózku a wieczorem w łóżeczku robię tak aby miała różnice i mogła w pewien sposób rozróżnić dzień i noc. Czy któraś z Was spotkała sie z tak wyspanym dzieckiem???

2. JustYs21

JustYs21 Fanka BB :)

Nie wiem czy to normalne, ale mój syn tak miał i dalej ma. Spał w nocy z 3-4 pobudkami i o 5 zaczynał się jego dzień. Za dnia spał max 45 min po 2 -3 razy. teraz nic się nie zmieniło, potrafi iść spać po 22 zależy o której drzemka była za dnia i wstać punkt 6. Nigdy dłużej nie spał rano. Teraz nie pije w nocy mleka od kiedy skończył 12m. a i tak budzi się w nocy choćby po to, żeby się przytulić, albo zawędruje gdzieś na łóżku i zgubi się.
    Śpi od miesiąca ze mną w łóżku, bo jak raz się w nocy przebudzi, to za nic nie zaśnie w łóżeczku, a ze mną chociaż zasypia.
    Dużo dzieci tak ma jak moje, twoje. Ja w ogóle przestałam wierzyć, słuchać tych wszystkich schematów, książkowego spania niemowlęcia..w naszym przypadku nic nie było książkowe;)

3. reklama
  4. aga1825

aga1825 Zaciekawiona BB

Moja córka co prawda potrafi pospać w nocy, zasypia ok 21 budzi sie ok 4-5 i rowniez juz zasypia razem w łóżku oczewiscie jesli nie ma takich pobudek jak ostatnio o 3-4 i koniec, zero snu przez 3-4 godz. Osobiście uważam że to jednak mało snu jak na 4miesięczne dziecko biorac wlasnie pod uwage jej dzienne drzemki:-(

5. liliaana

liliaana Początkująca w BB

Myślę, że nie powinnaś się martwić, dzieci śpią zwykle tyle, ile potrzebują. Mojej znajomej córka w ciągu dnia praktycznie wogóle nie spała, a też miała zaledwie kilka miesięcy. Jeśli jednak bardzo cię to niepokoi to może powinnaś się udać z nią do specjalisty...

6. Felicja

Felicja Początkująca w BB

Niestety wszystko zależy od "natury"dziecka. Mam znajomych którzy mają dziecko które spi 12 h w nocy, i 4 h w ciągu dnia-a są dzieci, które wcale nie śpią. Najważniejsze, żeby nie płakało.

7. aga1825

aga1825 Zaciekawiona BB

Nie ona wcale mi nie płacze praktycznie,no chyba że ma mokro albo głodna jest to grymasi to wszystko tylko brak snu o odpowiedniej ilości u dziecka w takim wieku odbija sie na wadze, lekarka stwierdziła że to mała ilość snu jest przyczyną małego przybierania na wadze że je ale nie śpi i dużo kalori spala a jest ruchliwa minuty nie poleży spokojnie i nic się nie odkłada, a podobno na miesiąc ok. 1 kg. ma przybierać, dodam że w tym miesiącu prawie 700dag przytyła a w poprzednim 500.

8. solina

solina Zaangażowana w BB

No niestety ja z moim małym też nie mogłam spokojnie nocy przespać.. to jest normalne u niemowląt.. nie martw się :D

Poleć forum