reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

produkty do pielęgnacji uszu

Dziewczyny stosowałyście u swoich dzieciaków produkty rozpuszczające wydzielinę?? U synka w uszach zbiera sę bardzo dużo wydzieliny zastanawiam się czy nie kupić produktu typu Vaxol? To znalazłam w aptece online....
Jest wiele produktów rozpuszczających wydzielinę w uchu. Tylko mało kto wie jak ja prawidłowo stosować. Sama miałam ten problem. Dopiero laryngolog w szpitalu powiedział. Pryskasz do jednego, potem do drugiego ucha, czekasz 20 min i kąpiesz malucha. Tak, stosuje takie preparaty odkąd syn miał zatkane ucho. I z całą pewnością nie patyczki i nie te reklamowane. Najlepsze są na bazie naturalnych tłuszczy typu oliwa.
 
reklama
Chodzino ryzyko uszkodzenia blony u dziecka, jak rowniez czyszenie patyczkiem "wpycha" wydzieline spowrotem.
Ja nigdy nic nie stosowalam u dzieci, poprostu przemywalam wejscie do uszka by bylo czyste, to ze.wydzielina sama wyplywa jest dobre.
U małych dzieci czyści się tylko tą wydzielinę którą widać tak jak napisałaś i do tego służy patyczek, logiczne, że nie wpycha się go do środka ucha. Jest XXI wiek no ja mam nadzieję, że ludzie wiedzą jak czyścić uszy swoim dzieciom. A co do preparatów to jestem sceptycznie nastawiona.
 
To że wy tak robicie, nie znaczy że tak wolno. Czyszczenie patyczkiem jest szkodliwe dla ucha i tyle.
Jak ktoś wpycha patyczek do ucha to tak, jak się czyści nim nie wkładając go do dziurki to nie jest szkodliwe. Bardziej szkodliwe moim zdaniem są te wszystkie preparaty. Owszem, jak ktoś ma problem z zalegającą woskowina to także no ale po co to dziecku? Ta wydzielina po coś jednak jest.
 
Jak ktoś wpycha patyczek do ucha to tak, jak się czyści nim nie wkładając go do dziurki to nie jest szkodliwe. Bardziej szkodliwe moim zdaniem są te wszystkie preparaty. Owszem, jak ktoś ma problem z zalegającą woskowina to także no ale po co to dziecku? Ta wydzielina po coś jednak jest.
Żebyś wiedziała, że ludzie właśnie wkładają sobie patyczek do środka, a nie czyszczą zewnętrzną stronę ucha. To miałam na myśli, sama synkowi myje uszko patyczkiem ale tylko część zewnętrzną.
 
reklama
Preparaty do czyszczenia uszu są tak przygotowane, by rozpuszczać zalegającą wydzielinę, by lepiej wypływała i by nie wysuszać ucha, które po kontakcie z detergentami może prawidłowo nie pracować. U małych dzieci też infekcje mogą powodować, że wydzieliny jest więcej. I nie mówię tu o infekcji uszu, a tych w okolicy górnych dróg oddechowych. Czasem warto porozmawiać z laryngologiem choćby o sposobach pielęgnacji uszu
 
Ostatnia edycja:
Do góry