reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Produkty używane przez nasze maluchy.. Czyli to co polecamy lub odradzamy

pieluchy - zdecydowanie dada :) my używamy 2, wcześniej mieliśmy pampersy 1 i były kiepskie...
chusteczki - też dady, choć są dość mocno nawilżone i zimne, więc muszę wcześniej je trochę ogrzewać w ręku w czasie gdy rozbieram Małą. mieliśmy też bambino - też ok, nivea sensitive - ok, ale dość suche więc bez rewelacji
do kąpieli używamy Emolium, kupiłam wcześniej Hipp, ale mamy problem z suchą skórą
krem nivea na dwór
mam próbki jonhsona - różne kremy i teraz zaczęłam używać mleczko do ciała - smaruję Ali buźkę bo ma suchą buźkę
laktator - avent - sprawdza się:)
butelka - tommi tippi - też się sprawdza póki co, ale niewiele jej używamy
wózek - bebe beni - rewelacja! najlepszy zakup w moim życiu chyba;)
smoczki - nuk - ok, avent - tragedia, jest za długi dla Ali i ma odruch wymiotny, gdy jej go podawałam, a najlepszy - najtańszy z apteki canpol:)
wkładki laktacyjne - zdecydowanie firmy tesco! używałam już z rossmana - jak dla mnie za małe, bella - w ogóle nie są chłonne...co chwilę musiałam je zmieniać...
do pupy - linomag, jak się zaczerwieni pupka - sudocrem
 
reklama
pieluchy - zdecydowanie pamper premium care sa rewelacyjne
chusteczki -pamper premium care
do kąpieli używamy Mustella
krem balsam do ciała Mustella - skóra idealna gładziutka i super nawilzona
wózek -Espiro Enzo Evo - rewelacja! super nawet na dużym sniegu jedzie tylko jest cięzki więc przy wysokich pierach bez windy moze byc kiepsko

wkładki laktacyjne - zdecydowanie Tommy Tipe super przy duzych piersiach odradzam canpol odparzyły mi sutki
do pupy - bepanten
 
pieluchy- uzywalismy juz pampersy 1 a teraz chwilowo uzywamy huggesow 2- ale mimo, ze mi pasuja to uwazam ze nie trzymaja zapachow i ja caly czas czuje siuski Malego;/dlatego jak sie skoncza to raczej wrocimy do pampersow 2.
chusteczki- pampers sensitive biale-sa super, ale w szafie mam juz karton chusteczej J&J, bo nie bylo tych pampersa i dostarczyli mi te-bedziemy probowac :)
do kapieli i do ciala- najpierw uzywalismy zestaw Nivea- plyn do kapieli i oliwka hipoalergiczne- ale Maly mial tak sucha skore ze to mu nie pomagalo i polozna nam polecila J&J produkty wiec uzywalismy plyn i oliwke- od razu bylo widac roznice!A po uczuleniu, ktore ostatnio mu wyskoczylo uzywamy tylko plynu z J&J i zwyklej Oliwy z oliwek z apteki :)oraz szamponu na ciemieniuszke Dentinox.
do buzki- krem bambino- superowy na dwor i w domku jak skorka sucha!
laktator- Avent- myslalm, ze mi rece odpadna od pompowania! Nie polecam!!!!!!!!!! za to TT tak-szybciej latwiej i wygodniej :)
butelki Avent + TT i te i te sa w porzadku.
smoczki- jak powyzej.
wozek- Jane Muum Matrix- super wygodny i gondolka to od razu fotelik samochodowy wiec o jeden sprzet mniej, ale cos nam sie zacina przednie lewe kolko i trzeba bedzie oddac na gwarancje, ale poza tym rewelacja!
do pupy- bepanten- najlepszy i tyle :)
 
Pieluchy pampers 2 zielone
chusteczki pampers sensitive (białe) zamiennie z johnsons biało różowymi
płyn do kąpieli La Roche-Posay Lipikar Syndet
balsam La Roche-Posay Lipikar Balsam AP
krem na dwór Nivea
maść do pupy Alantan
laktator reczńy Tommee Tippee
butelki tommee tippee
smoczek uspokajający Tommee Tippee pure
do noska frida + sól fizjologiczna
wozek Casualplay Kudu 4 sama spacerówka - po rozłożeniu i przypieciu oslonki na nóżki wyglada i spełnia funkcje gondolki :)
wkladki laktacyjne chicco na zmianę z aventem
 
Pieluchy - pampers premium
chusteczki pampers sensitive (białe) lub fresh (zielone)
płyn do kąpieli - emolium
balsam La Roche-emolium i pat&rub
krem na dwór - pat&rub
maść do pupy- linomag i sudocrem
laktator - medela swing
butelki - medela calma i avent natural
smoczek uspokajający - avent
do noska- frida + woda morska
wozek - Teutonia beyou
wkladki laktacyjne -avent ..juz nie potrzebuje
 
Pieluchy - pampers new baby

Miałam okazje też korzystać z pampersów : babydream - byłam z nich zadowolona tak jak z pampersów, ładnie wchłaniały, nie było czuć "siuśków" , hugisy - pozostawiają wiele do życzenia sama na pewno bym ich nie kupiła.

chusteczki pampers sensitive (białe)-idealne , fresh (zielone)-za mokre , nivea soft & cream za suche , hugis - totalna porażka twarde mokre i bardzo się rwą

płyn do kąpieli - J&J lub najzwyklejsze szare mydło

szampon do włosków - Bubchen

oliwka - J&J w żelu lub Bubchen

krem na dwór - nivea na każdą pogode

maść do pupy- alantan / sudocrem (użyłam raz w szpitalu - bez odparzeń nie chce go używać bo jest za "silny" / ziaja

butelki - Avent ( Kacperkowi średnio podpasowała) i Dr Browns antykolkowa - bardzo lubi

smoczek uspokajający - avent

do noska- fride mam ale jeszcze nie używałam , do suchych baboli gruszka + woda morska

wozek - odkupiliśmy od znajomego Espiro Atlantic i jesteśmy bardzo zadowoleni pomimo ciężaru hehe

wkladki laktacyjne - babydream tanie i spełniały swoją funkcje - obecnie już nie używam


 
Ja dopiero zacznę używać :) i z czasem zobaczymy jak sie sprawdza: pieluchy to pampersy lub libero zobaczymy, które okażą sie lepsze. Do kąpieli i pielęgnacji miały być kosmetyki Nivea ale ze one są od 1 mies życia to kupiłam Zel do mycia ciała i włosów oraz balsam do ciała Mustela. Do pupy Alantan plus masc i sudocrem. A chusteczki pampers lub ica ( coś jak w PL np. Tesco)
 
reklama
Do góry