reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Produkty używane przez nasze maluchy.. Czyli to co polecamy lub odradzamy

Patiinka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
28 Sierpień 2012
Postów
217
Hej dziewczynki stwierdziłam, ze warto założyć nowy wątek odnośnie używanych przez nasze maluchy produktów. Chodzi mi o pampersy, chusteczki do pupy, kremy, zabawki etc.
Będzie łatwiej podzielić się opinią o produktach w oddzielnym wątku niż na głównym :) pozdrawiam :*
 
reklama
PAMPERSY Pampers 1 New born (zielone opakowanie) używane u Nas od pierwszych dni, niestety uczulały i odparzały pupke. Zdecydowanie lepsze były pampersy premium care 1 (białe opakowanie) nie odparzają pupy, są super chłonne natomiast u Nas paczka 78szt starczała na tydzień (takiego mam sikacza :) ) od kilku dni więc używamy Dady biedronkowe już 2 bo pupsztal coraz grubszy :) i naprawde rewelacja! Jestem mile zaskoczona! Nie odparzają pupy, nie przeciekają choć Olek potrafi się ulać po pachy, aż pampers bywa ciężki Co najważniejsze cena jest rewelacyjna! Bo za 78szt zapłaciłam około 29 zł więc to prawie połowa taniej od pampersów.

KREMY DO PUPY My używamy sudocremu chociaż nie cały czas tylko po kupce lub dopiero jak pojawi się odparzenie co u Nas się na szczęście nie zdarza. Wcześniej była też mustela jak dla mnie ciężko się rozsmarowywała i przez to dzieciowi skóra schodziła, polecam również krem na odparzenia z NIVEA fajnie się rozprowadza, ma bardzo przyjemny zapach!

CHUSTECZKI NAWILŻANE
Tu dużego doświadczenia nie mam bo od początku używamy tylko pampersów sensitive (białe opakowanie). Spełniają swoją rolę, są fajnie nawilżane, zmywają to co mają zmywać i nie powodują żadnych uczuleń.

PŁYNY DO KĄPIELI Wypróbowaliśmy dwa, NIVEA baby bardzo przyjemny zapach, fajnie nawilża choć po kąpieli i tak trzeba dzieciowi skóre nasmarować czymś. Drugi to Oilatum cena troche wysoka ale naprawde rewelacja po kąpieli skóra jest tak nawilżona, że nie trzeba niczym dodatkowo smarować.
 
Patiinka super wątek :-)
Pampersy my używamy zielonych pieluszek Pampers 1, ale też jeżeli przejdziemy na dwójeczki to zamierzam wypróbować Dada:-)
Chusteczki - również to samo - kupiłam 6 opakowań Pmpers premium care i bardzo sobie chwalę..
Krem do pupy my na razie nie używamy bo nie ma potrzeby.. może dwa razy posmarowałam sudocremem ale tak normalnie unikam póki pupka ładna ;-)
Kąpiel - z uwagi na to że nasza kluska miała problemy skórne od urodzenia (strasznie sucha skóra i łuszcząca się nadmiernie) używamy oilatum.. ale daję do każdej kąpieli tylko pół nakrętki (pół porcji zalecanej) i super się sprawdza ;-)
Niania elektroniczna ja z czystym sumieniem mogę polecić video-nianię Philips Avent SCD600.. jeżeli ma ktoś domek jednorodzinny to super sprawa.. w nocy widać rewelacyjnie i zasięg niesamowity - będąc w piwnicy widzę co się dzieje na piętrze (dwie kondygnacje). Warta swojej ceny.. polecam! :tak:
Smoczek philips avent - kształt smoczka jak piersi mamy.. małej bardzo podpasował :tak:
Osłonki na piersi philips avent.. polecam również - jak dla mnie najlepszy wynalazek.. miałam problem z karmieniem na początku i tylko dzięki tym osłonkom dałam radę.. mała nie gryzła mnie, przestałam krwawić no i problem wklęsłych brodawek też został zażegnany :tak:

póki co to by było na tyle ;-)
 
pieluchy-huggies new born z wycieciem na pepek uzywalam przez pierwsze 2tyg-super,ale juz wyrosla natalka i uzywamy dada 2-rowniez super.

chusteczki -huggies pure

kapiel-zel hipp do ciala i wlosow,bez parabanow

krem do pupy-sudokrem

muszle laktacyjne-avent
wkladki laktacyjne bebeono
 
Ostatnia edycja:
Pieluszki Pampers Premium Care (białe op.) i ogólnie będą mieszane z dada na pewno ;)

Chusteczki nawilżane- nivea, huggies soft&pure, bambino i wszystkie ok, chociaż nivea mnie wkurzają bo są suche w porównaniu do innych

Krem do pupci- sudocrem albo linomag :) pewnie przejdę na alantan albo nivea na odparzenia :) położna zachwalała :p

Nakładki na piersi u mnie się nie sprawdziły- bolało jeszcze bardziej :( avent

wkładek laktacyjnych teraz nie stosuję- lepiej się sprawdza pielucha tetrowa w staniku- utrzymuje ciepło i wchłania co ma wchłaniać ;) a w ciąży (obfita siara:) penaten jakoś tak ;)

Płyn do kąpieli Oillan- polski zamiennik, jest tak samo świetny jak inne droższe tego pokroju- za 500ml ok 35 zł zapłaciłam w aptece puls

Do smarowania-oliwka nivea, krem na każdą pogodę nivea (do buzi na wyjścia ;)
 
Pieluszki my używamy huggies jeszcze 1 ale zostalo mi 2 paczki i przechodzimy na 2, w pampersach nie pasuja mi zapiecia na klej wole na rzepa:)

chusteczki huggies chociaz nie wiem czy nie sprobuje pampers jak te mi sie skoncza

krem do pupy na poczatku stosowalam bepanthen bo przy konradzie mi sie sprawdzil, ale jak pojawilo sie odparzenie to nie zadzialal wiec na razie sudocrem, pupka juz mniej czerwona, mam nadzieje ze niedlugo zejdzie

wkladki laktacyjne avent i najtansze z bootsa, wielorazowe

do kapieli mydelko J&J i szampon tez J&J na razie skorka ladna, mam jeszcze probke plynu do mycia wloskow i ciala z J&J i na przemian z mydelkiem i szamponem daje
 
Świetny watek :)

Mydelko narazie jeszcze szare od poczatku tylko woda i raz za czas przemycie szarym mydelkiem calego cialka a pupki codziennie,ale juz skoinczylismyt miesiac wiec zamierzamy wprowadzic jakis plyn lub zelik dla dzieci wiec o tym pozniej jak przetestujemy :)
Pieluszki 1 uzywalismy przez 3 tyg z racji ze na promocji zakupilam 3 op.pampers 1 tych zielonych uzywalismy ich i ogolnie dobre,ale jak juz pepuszek odpadnie,wczesniej polecilabym te biale premium care mialam kilka probek i z nieodpadnietym pepuszkiem rewelacja, mieciutkie i nie zachaczaly,ale te zielone tez dobre,po3 tyg przeszliusmy na 2 i odrazu dady sa swietne nie przemakaja dobrze chlona mieciutkie, moj maly ma tylko kilka potowek zero odparzen, a do tego cena niska :)
szampon bambino nie uczula wiec ok :)
oliwka tez bambino i tez skorka ladna :)
chusteczki tak tu powiem cos wiecej - zaczelismy od pampers tych zielonych niestety odrazu wyszly potowki na pupci po nich, mocno nasaczone i naperfumowane, potem pampers sensitiv i te rewelacja :) Teraz na sprobe kupilismy tez jedno opakowanie dady tych niebieskich i to samo co zielonym pampersem takze wracamy do pampers sensitive, bo potoweczki znikly po nich :)
wkladki teraz J&J ogolnie dobre, mam malo pokarmu wiec nic nie przecieka.
Kremy na wyjscie na zimno mamy nivea na kazda pogode i jest ok tlusty daje rade na mrozy,a na codzien rano i wieczorkiem ostatnio zakupilam hipp krem pielegnacyjny do twarzy i ciala i to byl strzal w 10 skorka na buzce jest taka mieciutka i delikatna i sie nie swieci :)
monitor oddechu i niania elektroniczna angel care bardzo dobrze slychac najmniejsze jakniecie malucha, czulosc plytki wykrywa najmniejszy ruch i brak oddechu, super sprawa mama spokojniejsza choc czowa tak samo jak i bez niani :)
wozek mutsy evo ten musze zachwalic zaledwie kilka spacerkow a jezdzi sie super kola mozna zablokowac na wprost albo pozostawic obracane te przednie wozek chodzi tak leciutko ze jedna reka mozna prowadzic bez wysilku, super skladany zabiera malo miejsca i bardzo lekki :)
zabawki zabawek jeszcze wielu nie mamy :) ale z tych uzywanych lezaczek bright stars wygodny dla malucha z pasami bezpiecxzenstwa,7 melodyjek i uspakajajace drgania, chjoc nasz smyk zadlugo niechce lezec ale coraz bardziej mu sie podoba :)
 
polecam chusteczki do pupy tami baby, zakupiłam ostatnio paczkę w ROSSMANIE, bo szczerze mówiąc skusiła mnie cena bo jedyne 3,99 zł. Świetnie pachną, jak narazie zero uczuleń a używamy ich już od 5 dni. Poza tym nie są tak zimne jak pampersy, to co mają wycierać wycierają i jest ich 72 szt w paczce więc nawet więcej niż pampersów. Drugie kupiłam NIVEA baby ale jeszcze nie próbowaliśmy ich. Jak przetestujemy dam znać, ale napewno bede kupywała te tami baby w ROSSMANIE bo naprawde warto!
 
My właściwie wszystkie kosmetyki mamy z hippa: żel do kąpieli, szampon, oliwka, chusteczki, krem do pupy. Tymek nie ma żadnych reakcji uczuleniowych (póki co i niech ta zostanie). Czasem profilaktycznie stosujemy Emolium do mycia, zwłaszcza kiedy myjemy go tylko wacikami.

Pampersy 2

Wkładki laktacyjne, laktator - Tommie tippie
 
reklama
ja polecam chusteczki dady z biedronki wiem dziwne ale moja mala po chusteczkach z pampersa dostala uczulenia i czerwonych plam kolo pupci . Plyn do kapieli mam z johnsona. A pupke malej smaruje bepanthenem polecam zero zaczerwienien ;) Do pepuszka psikam octeniseptem ladnie sie goi ;)
 
Do góry