reklama
 1. Kostki magnetyczne MagicubeKonkurs/

  Wybierz zabawkę, która uszczęśliwi twojego maluszka Konkurs/

  Zamknij powiadomienie

profil pep -diagnoza

Temat na forum 'Potrzebuję porady' rozpoczęty przez cita, 30 Styczeń 2015.

 1. cita

  cita Zaciekawiona BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  moja córka ma 3,5 roku ,kilka dni temu wykonano profil pep -r ,okazało się że wiek rozwoju dziecka to 1 rok 8 miesięcy , i moje pyt. brzmi jaka norma rozwojowa jest dla 3,5 latki ,jakie mogą być dozwolone odchylenia od normy rozwojowej , wiem że jest do tyłu z rozwojem ale nie wiem jak duże są to odchylenia , może ktoś wie i odpowie mi na pyt. z góry dziękuję
   
 2. judy38

  judy38 Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Jestem terapeutą ale bez wyników obserwacji nic ci nie powiem. W ośrodku diagnostycznym powinni ci wytłumaczyć gdzie występują odchylenia od normy i jak one są duże. Jesli ci tego nie objaśnili to poproś o rozmowę. Ciężko tak diagnozować na odległość. Zapytaj psychologa ktory przeprowadzał test.
   
 3. reklama
 4. ANEK M

  ANEK M Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  1
  A czy córka miała robione to badanie wcześniej? bo chyba jakieś objawy opóżnienia w rozwoju były.Moj syn miał takie badanie w 14 mies życia wykazało pewne odchylenia od normy dlatego został zakwalifikowany do terapii tzw wczesne wspomaganie rozwoju obecnie dalej uczęszcza na nie a rozwojowo wyprzedza rówieśników.
   
 5. cita

  cita Zaciekawiona BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  20150131_011604.jpg 20150131_011620.jpg 20150131_011636.jpg 20150131_011736.jpg 20150131_011546.jpg córka ma padaczkę zaburzenia mowy ,zaburzenia SI, pani nie chciała mi powiedzieć jak daleko córka odbiega od rówieśników , wytłumaczyła co umie co robiła a co nie i to wszystko , córka nie ma zakończonego treningu czystości -woła poza domem (odwraca uwage od przebywania w pomieszczeniach daje wyraznie znac że nie chce przebywać w obcym miejscu i robi w toalecie co trzeba ) w domu robi w majtki - nie woła , do tego sama się nie ubiera , ponieważ najlepiej chodziła by goła ,nie przeszkadza jej to -ubrania tak , nie je sama łyżeczką ponieważ nie chce - na początku była lekko zainteresowana teraz nie widzi nic w tym zabawnego ,nudzi ją jedzenie łyżką widelcem woli ręką dlatego z zupą jest problem czy z innym jedzeniem , przy tym ma odruch wymiotny (nie zawsze -problem z gryzieniem, chodz często je różne rzeczy )
   
 6. cita

  cita Zaciekawiona BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  profilu pep -r wcześniej nie ale badania w kierunku autyzmu , (wykluczono) miała robiony test SI , zdiagnozowano zaburzenia mowy , a czy syn a coś choruje bo ja też staram się o wczesne wspomaganie rozwoju a nie wiem czy się klasyfikuje córka , jeździ też na terapię SI i widzę efekty ,bo zaczyna pracować z panią (co naprawdę trudne przy niej bo nie chce współpracować)
   
 7. judy38

  judy38 Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  City wychodzi na to ze twoja córa jest poniżej normy intelektualnej bądź na jej pograniczu. Nie była nie dotleniona w czasie porodu itp?? Jesli to pogranicze normy to takie dzieci zwykle chodzą do normalnej szkoły i w życiu sobie radzą i pracują. Na bank jest jej potrzebna terapia aby mogła ćwiczyć to co jej sprawia problemy. Czym szybciej zaczniecie tym lepsze będą efekty. Nie rozumiem dlaczego nie chcieli ci wszystkiego wytłumaczyć. Fakt że u tak małego dziecka można trochę pomylić się z diagnozą bo jedne dzieci szybciej pewne rzeczy łapią inne wolniej. To ze dzis nie je łyżką nie znaczy ze kiedys tego nie polubi ;)
   
 8. cita

  cita Zaciekawiona BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  prawdopodobnie doszło do niedotlenienia podczas porodu ale nie ma tu nikogo winy tak się po prostu stało , rozumiem czyli jednoznacznie nie możan powiedzieć jakie są odchylenia ale nie bez wpływu są jej zaburzenia i padaczka -prawda dzieki za odp.
   

Poleć forum