reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Profilaktyczne usg brzucha

Aniaanka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
25 Marzec 2018
Postów
700
Mam pytanie, czy robicie swoim dzieciom profilaktyczne usg brzucha? Przeczytalam ze kazde dziecko powinno miec takie badanie zeby wykryc we wczesnym stadium neuroblastome, rzadki nowotwor dzieci. Z drugiej strony czy powinno sie meczyc takim badaniem zdrowe dziecko? Czytalam ze usg brzucha wykonuje sie dzieciom rzadko bo jest kosztowne wiec pewnie w zwyklej przychodni tego nie robia? Co o tym sadzicie, powinno sie robic zdrowemu dziecku takie badanie profilaktycznie?
 
reklama
Mam pytanie, czy robicie swoim dzieciom profilaktyczne usg brzucha? Przeczytalam ze kazde dziecko powinno miec takie badanie zeby wykryc we wczesnym stadium neuroblastome, rzadki nowotwor dzieci. Z drugiej strony czy powinno sie meczyc takim badaniem zdrowe dziecko? Czytalam ze usg brzucha wykonuje sie dzieciom rzadko bo jest kosztowne wiec pewnie w zwyklej przychodni tego nie robia? Co o tym sadzicie, powinno sie robic zdrowemu dziecku takie badanie profilaktycznie?
Tak, co więcej takie badanie zaleca wszystkim dzieciom nasza pediatra. Na NFZ.
Badanie trwa kilka minut, jest bezbolesne. Cudowne narzędzie diagnostyczne, małym kosztem dla dziecka.

Sama dodatkowo zrobiłam dziecku echo serca, już prywatnie, miał też badanie okulistyczne, także prywatnie.
 
Ja ostatnio robiłam dzieciom USG w ramach akcji fundacji McDonalda. Jeździ ambulans po Polsce i określonych miejscach jest możliwość by się zapisać. Badanie trwa ok 15 minut, jest bezbolesne, a specjaliści wykonujący badania to specjaliści z oddziałów pediatrycznych więc tym bardziej mają ekstra podejście do dzieci. Warto poczytać u nich na stronie
Tak, co więcej takie badanie zaleca wszystkim dzieciom nasza pediatra. Na NFZ.
Badanie trwa kilka minut, jest bezbolesne. Cudowne narzędzie diagnostyczne, małym kosztem dla dziecka.

Sama dodatkowo zrobiłam dziecku echo serca, już prywatnie, miał też badanie okulistyczne, także prywatnie.
Screenshot_2021-10-06-12-45-09-950_com.facebook.katana.jpeg
 
Ja ostatnio robiłam dzieciom USG w ramach akcji fundacji McDonalda. Jeździ ambulans po Polsce i określonych miejscach jest możliwość by się zapisać. Badanie trwa ok 15 minut, jest bezbolesne, a specjaliści wykonujący badania to specjaliści z oddziałów pediatrycznych więc tym bardziej mają ekstra podejście do dzieci. Warto poczytać u nich na stronieZobacz załącznik 1325061
Wiesz może gdzie i kiedy będzie następny przystanek ?
 
reklama
usg brzucha dzidziusia oczywiscie :)
No dzidziusia :) Mi nie robili a czy synek mial to nie wiem, zabierali go na rozne standardowe badania. Bylam oszolomiona po porodzie i nawet nie zapytalam jaka ma grupe krwi. Nie pisze nic o jego grupie krwi w ksiazeczce zdrowia ani w wypisie ze szpitala szok czemu?
 
Do góry