reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Progesteron wyniki

P

Patrycjaa89

Gość
Witam dziewczyny. Jestem pierwszy raz na forum. W 21dc czyli dzisiaj miałam zbadać progesteron. Prawdopodobnie owulacja była w sobotę bądź niedziele( najsilniejszy ból jajnika) więc 5/6 dpo.
Wynik to 10,5 ng/ml cykle mam 29 dni.
Normy laboratoryjne:
Faza folikularna <0,1-0,3 ng/ml
Faza lutealna 1,2-15,9 ng/ml
Czy ten wynik jest Ok? Z góry dziękuję za odpowiedź.
 
reklama
Taki sobie, jak miałam w 21dc 17ng/ml to lekarka stwierdziła, że to mało i kazała brać luteine po owulacji. Ostatnio 6dpo miałam 22ng/dl i powiedzieli, że idealnie.
Z drugiej strony pełno kobiet nawet nie wie, że ma niski progesteron, a zachodzą w ciążę i rodzą. Twój wynik potwierdza owulację, ale podobno zarodki lubią wyższy :) tylko skąd oni to wiedzą :)
 
Taki sobie, jak miałam w 21dc 17ng/ml to lekarka stwierdziła, że to mało i kazała brać luteine po owulacji. Ostatnio 6dpo miałam 22ng/dl i powiedzieli, że idealnie.
Z drugiej strony pełno kobiet nawet nie wie, że ma niski progesteron, a zachodzą w ciążę i rodzą. Twój wynik potwierdza owulację, ale podobno zarodki lubią wyższy :) tylko skąd oni to wiedzą :)
Bardzo dziękuję za odpowiedź 🙂 tak właśnie myślałam, że wynik trochę słaby.. No nic może w przyszłym cyklu będzie lepiej 🙂
 
Pewnie, że tak :)
Zresztą jak dojdzie do zaplodnienia i zarodek się zaimplantuje to wtedy pobudza ciałko żółte i progesteron zaczyna super rosnąć.
 
Do góry