reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Progesteron

Mamamamam

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
28 Luty 2018
Postów
46
Cześć! Jaki powinien być progesteron w ciąży?Jestem ok 6tc, w internecie znalazłam że norma dla tego tygodnia to do ok 50. Ja mam 130. Wszędzie piszą o skutkach niedoboru, nie ma informacji na temat wysokiego progesteronu. Uważacie że wynik jest ok czy naprawdę za wysoki i powinnam zadzwonic do lekarza?
Dzięki
 
reklama
Rozwiązanie
Opisaliśmy, jakie są normy progesteronu w babyboom. Pytanie czy przed ciążą, w ostatnim czasie przyjmowałaś jakieś preparaty, które zawierały syntetyczny progesteron? Wysoki może też oznaczać ciążę mnogą. A do lekarza możesz zadzwonić, myślę, że szybciej cię uspokoi niż my :)
Różne są normy...zależy od laboratorium
1) może być np. taka - dla I trymestr 2,8-147,3
2) w innym mam 11,22 - 90
3) w kolejnym 11,0 - 44,3
Przyczyn wysokiego progesteronu jest co prawda kilka (np.bliźniaki)
Jeśli niepokoi Cię Twój wynik to jak najbardziej przedzwoń i upewnij się, po co masz się martwić.
 
Opisaliśmy, jakie są normy progesteronu w babyboom. Pytanie czy przed ciążą, w ostatnim czasie przyjmowałaś jakieś preparaty, które zawierały syntetyczny progesteron? Wysoki może też oznaczać ciążę mnogą. A do lekarza możesz zadzwonić, myślę, że szybciej cię uspokoi niż my :)
 
Rozwiązanie
Do góry