reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Projekt postcrossing

dragonfly.ks

Fanka BB :)
Dołączył(a)
16 Luty 2011
Postów
302
Miasto
Wrocław
Hej dziewczyny!
Tak sobie pomyślałam, że może niektóre z Was, a przynajmniej te, które znają jakiś inny język, nie tylko polski, byłyby zainteresowane przyłączeniem się do międzynarodowego projektu postcrossing.
Polega to na tym, że zapisujecie się na stronie, system,jeśli chcecie generuje wam adresy (max 5 w jednym czasie). Są to adresy do przypadkowych osób, również zalogowanych w serwisie. wysyłacie kartkę do wylosowanej osoby, piszecie co tam chcecie i o czym chcecie.
Wasz adres też dostają inni użytkownicy. Więc wysyłacie polskie kartki w świat i dostajecie kartki z całego świata.

Ja obecnie wysyłam do Rosji, Białorusi, Hiszpanii, do Japonii (Hiroszima) i do 3 letniego chłopca z USA.

Polecam, bo to świetna sprawa. A też będzie frajda do dzieciaków. Mogą coś narysować na pocztówce, a potem ta leci do Monako np :):-):tak::-D

Jeśli któreś z Was się w to wkręcą, to ten wątek może służyć wymianie ciekawostek ze świata, zdjęciami otrzymanych pocztówek itd.


Buziaki dla BB ciotek!:-)
 
reklama
postcrossing jest ciekawym pomyslem,bralam w tym udzial...zalogowalalm sie w ub.roku,wyslalam kartki ...o ile pamietam dostalam 5 adresow...a sama zadnej do dzisiaj nie otrzymalam:-(
 
może miałaś ustawioną opcję inactive i dlatego nie byłaś losowana. No i jak wpisujesz id, to musisz być odznaczona, że ktoś otrzymał Twoją karkę żeby aktywować konto
 
faktycznie...inactive...:-(
tzn.,ze nikt nie otrzymal kartki ode mnie????...katastrofa:szok:...a tak sie staralam i kupilam cacusne ze schwebebahn(symbolem wuppertalu) schwebebahn.jpg
 
nie, to nie znaczy, że nikt nie dostał. jak masz ustawione inactive, to po prostu system nie wyśle nikomu Twojego adresu, bo inactive oznacza, że chwilowo sobie tego nie życzysz. Zmieniasz to sama.
jesli chodzi o to, zy ktoś dostał Twoją kartkę wystarczy sprawdzić w zakładce Received postcards. Oczywiście jeśli pisałaś ma kartce nr ID. Dostajesz zawsze ID razem z adresem do danej osoby. Te osoby powinny wprowadzić nr ID do systemu, a Ty otrzymujesz wówczas potwierdzenie dostarczenia kartki.
 
nie zapomnij wpisać ID w lewym górnym rogu. Gdzie wysyłasz pozostałe 4?
A i poszukaj ID tych poprzednich osób, może wciąż masz je w skrzynce na mailu. A najlepiej wyślij wiadomości do tych osób czy dostały Twoją kartkę. Jak znajdziesz id to Cię dodadzą.
 
Ostatnia edycja:
a gdzie sie mozna zarejestrowac?? Jakas strona z tym jest? Prosze podajcie, tez mi sie ten pomysl podoba i chce sie pobawic w to ;-)
 
reklama
Do góry