reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Prolaktyna i progesteron- staraczki

Lila28

Fanka BB :)
Rozwiązania
1
Witajcie. Nie orientuje się w ogóle w tym temacie... Odebrałam dzisiaj wyniki i tak w fazie lutealnej wyglada to nastepujaco: prolaktyna 16,56 ng/ml norma 4,79-23,3. Progesteron 10,95 ng/ml norma 1,83-23,9. Czy te wyniki są dobre?

reklama

Lila28

Rozwiązania
1
Wiem, ze w normach są. Z tym ze TSH niby też norma do 4,5 a przy staraniach miedzy 1 a 2 powinno być. Stąd pytam. Nigdzie nie znalazłam i informacji jak powinno byc wzorcowo.

bleucoco

Rozwiązania
0
Wiem, ze w normach są. Z tym ze TSH niby też norma do 4,5 a przy staraniach miedzy 1 a 2 powinno być. Stąd pytam. Nigdzie nie znalazłam i informacji jak powinno byc wzorcowo.
Są dobre, a z progesteronu wynika, że miałaś owulację, bo zakładam, że skoro wynosi powyżej 10, to jesteś w fazie lutealnej :) Jest się z czego cieszyć :) Progesteron powyżej 10 oznacza owulację w danym cyklu , tak się przyjmuje. Jak mniej, to że był cykl bezowulacyjny. Prolaktyna musi być po prostu w normie, nie słyszałam nigdy o takich zasadach jak przy TSH. Natomiast jej wysokość potrafi się mocno wahać pod wpływem różnych czynników i względem pory dnia (w nocy jest najwyższa).

Czihori

Zaciekawiona BB
Miasto
Gdańsk
Rozwiązania
0
Hej kobietki!
Nie mam głowy żeby się podpiąć na inny trmst ale chyba w miarę dobrze trafione.. Prolaktyna w 14dc 555.70 norma labo do 500, wiec lekko zawyzona(?) Gin mówiła ze obojętny do zrobienia dzień cyklu.. Wiec zrobiłam jak najszybciej 🤷🏻‍♀️ Macie jakieś leki bez recepty polecone do zbicia jej? Nie wiem jakie wartości powinny być przy staraniach.. Nic mi nie mówiła a wizytę dopiero mam za miesiąc następna i najchętniej już bym zaczęła ja zbijać 🙄🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️

bleucoco

Rozwiązania
0
Hej kobietki!
Nie mam głowy żeby się podpiąć na inny trmst ale chyba w miarę dobrze trafione.. Prolaktyna w 14dc 555.70 norma labo do 500, wiec lekko zawyzona(?) Gin mówiła ze obojętny do zrobienia dzień cyklu.. Wiec zrobiłam jak najszybciej 🤷🏻‍♀️ Macie jakieś leki bez recepty polecone do zbicia jej? Nie wiem jakie wartości powinny być przy staraniach.. Nic mi nie mówiła a wizytę dopiero mam za miesiąc następna i najchętniej już bym zaczęła ja zbijać 🙄🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️
Polecam Castagnus :) Na zbicie prolaktyny i wyregulowanie owulacji :) Ja co prawda nie miałam teraz wysokiej prolaktyny(kiedyś miałam), ale miałam dzięki niemu wcześniejszą owu, krótsze cykle i przy trzeciej serii w 14 cyklu się udało :) Bierze się go przez 3 miesiące i odstawia tylko nie pamiętam czy na miesiąc czy też na 3 miesiące (ja odstawiałam na 3). Przy 2 serii w końcu zaczęłam mieć ładny śluz płodny. Mimo że brałam regularnie duphaston i metformax myślę, że castagnus też zrobił swoje.

Poczytaj sobie o nim w necie. Kobietki mają bardzo pozytywne opinie we wsparciu zajścia przez Castagnus właśnie :) To taki najlżejszy preparat na start przy wysokiej prolaktynie, bo ziołowy. Inne na receptę to już np. Bromergon.

Czihori

Zaciekawiona BB
Miasto
Gdańsk
Rozwiązania
0
Polecam Castagnus :) Na zbicie prolaktyny i wyregulowanie owulacji :) Ja co prawda nie miałam teraz wysokiej prolaktyny(kiedyś miałam), ale miałam dzięki niemu wcześniejszą owu, krótsze cykle i przy trzeciej serii w 14 cyklu się udało :) Bierze się go przez 3 miesiące i odstawia tylko nie pamiętam czy na miesiąc czy też na 3 miesiące (ja odstawiałam na 3). Przy 2 serii w końcu zaczęłam mieć ładny śluz płodny. Mimo że brałam regularnie duphaston i metformax myślę, że castagnus też zrobił swoje.

Poczytaj sobie o nim w necie. Kobietki mają bardzo pozytywne opinie we wsparciu zajścia przez Castagnus właśnie :) To taki najlżejszy preparat na start przy wysokiej prolaktynie, bo ziołowy. Inne na receptę to już np. Bromergon.
Dziekuje Ci bardzo!
Mniej więcej czytałam w wolnej chwili ale jednak góra poszło zapytanie się tutaj jak kto co poleci :D U mnie owulacji raczej brak.. Bymajmniej tak to rozumiem, pecherzyki rosną ale nie pękają i ku wlwsnie temu szła P.doktor, no cóż zobaczymy jutro pójdę i wykupie Castagnus z nadzieja ze coś ruszy. Bez zbędnego myślenia ale żeby coś dalej działać po malutku, mam tez skierowanie na drożność jajowodów ale nigdzie nie chcą przyjmować.. (Trojmiasto) Wiec trochę mi to zajmie nim coś tu ruszy, choć Pani doktor po wizycie (na wizycie) mówiła ze ma nadzieje ze spotksmy się w innych okolicznościach (oby) dlatego zaczynamy działać na zbicie progesteronu.. Małymi krokami. Mam nadzieje ze efekt będzie, tylko moje pytanie czy iść wyedy po skończeniu opakowania na badanie? Czy już w trakcie skontrolować czy spada? I pyyanie czy jednak w ten sam dzień cyklu jaki robiony było poprzednio? Czy bez różnicy? Jestem lewa kompletnie w tym :D I z góry dziekuje za czytanie moich wypocin i pomoc 🙈🙈🙈🙄😁

reklama

bleucoco

Rozwiązania
0
Dziekuje Ci bardzo!
Mniej więcej czytałam w wolnej chwili ale jednak góra poszło zapytanie się tutaj jak kto co poleci :D U mnie owulacji raczej brak.. Bymajmniej tak to rozumiem, pecherzyki rosną ale nie pękają i ku wlwsnie temu szła P.doktor, no cóż zobaczymy jutro pójdę i wykupie Castagnus z nadzieja ze coś ruszy. Bez zbędnego myślenia ale żeby coś dalej działać po malutku, mam tez skierowanie na drożność jajowodów ale nigdzie nie chcą przyjmować.. (Trojmiasto) Wiec trochę mi to zajmie nim coś tu ruszy, choć Pani doktor po wizycie (na wizycie) mówiła ze ma nadzieje ze spotksmy się w innych okolicznościach (oby) dlatego zaczynamy działać na zbicie progesteronu.. Małymi krokami. Mam nadzieje ze efekt będzie, tylko moje pytanie czy iść wyedy po skończeniu opakowania na badanie? Czy już w trakcie skontrolować czy spada? I pyyanie czy jednak w ten sam dzień cyklu jaki robiony było poprzednio? Czy bez różnicy? Jestem lewa kompletnie w tym :D I z góry dziekuje za czytanie moich wypocin i pomoc 🙈🙈🙈🙄😁
Castagnus powinno brać się przez 3 miesiące czyli 3 opakowania. To jest pełna kuracja, po której robi się przerwę opisaną w ulotce. Więc ja bym poszła na badanie prolaktyny po 3 opakowaniach. Trochę długo, ale organizm też potrzebuje czasu. To tak jak z TSH badanie po zmianie dawki lekarz mówi, żeby robić najwcześniej po upływie miesiąca :) Prolaktynę robi się najczęściej 21-24 dc :) Takie też ja zawsze miałam zalecenie.

Czihori

Zaciekawiona BB
Miasto
Gdańsk
Rozwiązania
0
Castagnus powinno brać się przez 3 miesiące czyli 3 opakowania. To jest pełna kuracja, po której robi się przerwę opisaną w ulotce. Więc ja bym poszła na badanie prolaktyny po 3 opakowaniach. Trochę długo, ale organizm też potrzebuje czasu. To tak jak z TSH badanie po zmianie dawki lekarz mówi, żeby robić najwcześniej po upływie miesiąca :) Prolaktynę robi się najczęściej 21-24 dc :) Takie też ja zawsze miałam zalecenie.
Oki wszystko rozumiem, dziekuje Ci bardzo.
No to zacznę od jutra (znając mnie pewnie coś tam się skontroluje w między czasie 😳😅🤣) Oby ruszyło. skoro tsh z 9+ zbiłam na 1,2 to z tym tez pójdzie 😳😂. Pozytywne myślenie w cenie😀🤨. W każdym razie dziekuje za odpowiedzi 🙈 Dużo zdrowka dla was ❤

reklama
Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
N Wysoka prolaktyna ? Potrzebuję porady 13
marina7 Prolaktyna Staramy się 7
Motylekkk PROLAKTYNA!!! Potrzebuję porady 41
Somememories Prolaktyna Potrzebuję porady 2
K Mlekotok - prolaktyna w normie Potrzebuję porady 8
J Podwyzszona prolaktyna Potrzebuję porady 14
D Podwyższona prolaktyna Staramy się 47
Marta2432 Prolaktyna Potrzebuję porady 14
O Starania, leczenie na NFZ? (niepłodność wtórna [?]) Staramy się 3
19AnulA94 Prolaktyna Potrzebuję porady 8
dominika_domi Poziom prolaktyny, a ciąża? Potrzebuję porady 3
A Starania z clostilbegyt i prolaktyna czynnościow staraczki 2018 Staramy się 6426
Justyna96 Ciaza a wysoka prolaktyna Potrzebuję porady 50
martini6 Bromergon- wysoka prolaktyna Staramy się 26
K Ciaza a podwyzszona prolaktyna Ciąża, poród, połóg 13
P Progesteron - pytanie Staramy się 3
I Za niski progesteron? Potrzebuję porady 3
Nataliaa97 Przyrost beta HCG i stężenie progesteronu Ciąża, poród, połóg 10
Z Cyclogest lepszy niż duphaston? Ciąża, poród, połóg 8
Justi1234 Kiedy zbadać progesteron? Potrzebuję porady 2
T Wysoki progesteron na początku ciąży Ciąża, poród, połóg 16
H Hcg rośnie ale progesteron spadł ... Potrzebuję porady 7
Tulcia Progesteron, tsh Potrzebuję porady 9
Tulcia Wyniki badan, beta i progesteron Potrzebuję porady 13