reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Prolaktyna i progesteron- staraczki

Lila28

Fanka BB :)
Dołączył(a)
4 Grudzień 2019
Postów
162
Witajcie. Nie orientuje się w ogóle w tym temacie... Odebrałam dzisiaj wyniki i tak w fazie lutealnej wyglada to nastepujaco: prolaktyna 16,56 ng/ml norma 4,79-23,3. Progesteron 10,95 ng/ml norma 1,83-23,9. Czy te wyniki są dobre?
 
reklama
Rozwiązanie
Są dobre, a z progesteronu wynika, że miałaś owulację, bo zakładam, że skoro wynosi powyżej 10, to jesteś w fazie lutealnej :) Jest się z czego cieszyć :) Progesteron powyżej 10 oznacza owulację w danym cyklu , tak się przyjmuje. Jak mniej, to że był cykl bezowulacyjny. Prolaktyna musi być po prostu w normie, nie słyszałam nigdy o takich zasadach jak przy TSH. Natomiast jej wysokość potrafi się mocno wahać pod wpływem różnych czynników i względem pory dnia (w nocy jest najwyższa).
Są dobre, a z progesteronu wynika, że miałaś owulację, bo zakładam, że skoro wynosi powyżej 10, to jesteś w fazie lutealnej :) Jest się z czego cieszyć :) Progesteron powyżej 10 oznacza owulację w danym cyklu , tak się przyjmuje. Jak mniej, to że...
reklama
Hej hej :)
Przygotowuj się do pierwszej wizyty w celu zbadania płodności.

Prosiłam już dawno endokrynologa o poszerzenie diagnostyki, uparł się że skoro miesiączkę mam regularna to na prawdę nie ma potrzeby sprawdzać innych hormonów i życzył cierpliwości w staraniach ....

Po kolejnych nieudanych cyklach zadzwoniłam do innego endokrynologa w Lux Medzie prosząc o rozszerzenie badań, zlecił tylko do zbadania Progrsteron.
Wynik w 24 dniu cyklu 23.40
W normie: 1.83-23.9

Postanowiłam umówić sie na badania juz na własna rękę na Estradiol, Testosteron i Prolaktynę.
Jutro mam AMH i mamy badanie nasienia męża i jeszcze TSH.

Będę umawiać sie na konsultacje z lekarzem ale zaniepokoiły mnie te wyniki,
3 dzień cyklu
Estradiol w normie: 46,20
Testosteron w normie: 32.30
Prolaktyna: 34,70
W widełkach 4.79-23.30

Co oznaczają wysok prolaktyna i progesteron ? Czy da się to urlegulowac ? Jak to było o Was ? :( zmartwiły mnie te wyniki. Zupełnie nie wiem jak to interpretować wstępnie.
Dodam ze czuje sie dobrze, cykle 28-31 dni.
 
Do góry