reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Prolaktyna i progesteron- staraczki

Lila28

Fanka BB :)
Dołączył(a)
4 Grudzień 2019
Postów
162
Witajcie. Nie orientuje się w ogóle w tym temacie... Odebrałam dzisiaj wyniki i tak w fazie lutealnej wyglada to nastepujaco: prolaktyna 16,56 ng/ml norma 4,79-23,3. Progesteron 10,95 ng/ml norma 1,83-23,9. Czy te wyniki są dobre?
 
reklama
Rozwiązanie
Są dobre, a z progesteronu wynika, że miałaś owulację, bo zakładam, że skoro wynosi powyżej 10, to jesteś w fazie lutealnej :) Jest się z czego cieszyć :) Progesteron powyżej 10 oznacza owulację w danym cyklu , tak się przyjmuje. Jak mniej, to że był cykl bezowulacyjny. Prolaktyna musi być po prostu w normie, nie słyszałam nigdy o takich zasadach jak przy TSH. Natomiast jej wysokość potrafi się mocno wahać pod wpływem różnych czynników i względem pory dnia (w nocy jest najwyższa).
Są dobre, a z progesteronu wynika, że miałaś owulację, bo zakładam, że skoro wynosi powyżej 10, to jesteś w fazie lutealnej :) Jest się z czego cieszyć :) Progesteron powyżej 10 oznacza owulację w danym cyklu , tak się przyjmuje. Jak mniej, to że...
Castagnus powinno brać się przez 3 miesiące czyli 3 opakowania. To jest pełna kuracja, po której robi się przerwę opisaną w ulotce. Więc ja bym poszła na badanie prolaktyny po 3 opakowaniach. Trochę długo, ale organizm też potrzebuje czasu. To tak jak z TSH badanie po zmianie dawki lekarz mówi, żeby robić najwcześniej po upływie miesiąca :) Prolaktynę robi się najczęściej 21-24 dc :) Takie też ja zawsze miałam zalecenie.
Oki wszystko rozumiem, dziekuje Ci bardzo.
No to zacznę od jutra (znając mnie pewnie coś tam się skontroluje w między czasie 😳😅🤣) Oby ruszyło. skoro tsh z 9+ zbiłam na 1,2 to z tym tez pójdzie 😳😂. Pozytywne myślenie w cenie😀🤨. W każdym razie dziekuje za odpowiedzi 🙈 Dużo zdrowka dla was ❤️
 
reklama
Oki wszystko rozumiem, dziekuje Ci bardzo.
No to zacznę od jutra (znając mnie pewnie coś tam się skontroluje w między czasie 😳😅🤣) Oby ruszyło. skoro tsh z 9+ zbiłam na 1,2 to z tym tez pójdzie 😳😂. Pozytywne myślenie w cenie😀🤨. W każdym razie dziekuje za odpowiedzi 🙈 Dużo zdrowka dla was ❤
Wszystko się uda na pewno! Czasami potrzeba po prostu troszkę więcej czasu :) Powodzenia :)
 
ok 😊
 

Załączniki

  • Screenshot_20200311-224502.jpg
    Screenshot_20200311-224502.jpg
    111,1 KB · Wyświetleń: 113
Są dobre, a z progesteronu wynika, że miałaś owulację, bo zakładam, że skoro wynosi powyżej 10, to jesteś w fazie lutealnej :) Jest się z czego cieszyć :) Progesteron powyżej 10 oznacza owulację w danym cyklu , tak się przyjmuje. Jak mniej, to że był cykl bezowulacyjny. Prolaktyna musi być po prostu w normie, nie słyszałam nigdy o takich zasadach jak przy TSH. Natomiast jej wysokość potrafi się mocno wahać pod wpływem różnych czynników i względem pory dnia (w nocy jest najwyższa).
Są dobre, a z progesteronu wynika, że miałaś owulację, bo zakładam, że skoro wynosi powyżej 10, to jesteś w fazie lutealnej :) Jest się z czego cieszyć :) Progesteron powyżej 10 oznacza owulację w danym cyklu , tak się przyjmuje. Jak mniej, to że był cykl bezowulacyjny. Prolaktyna musi być po prostu w normie, nie słyszałam nigdy o takich zasadach jak przy TSH. Natomiast jej wysokość potrafi się mocno wahać pod wpływem różnych czynników i względem pory dnia (w nocy jest najwyższa).
Dziękuję za tak dobrenie wieści 😘 tsh unormowane i ft4 obym niebawem zobaczyła dwie kreseczki
 
Rozwiązanie
reklama
Do góry