reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Prolaktyna

G

guest-1713165905

Gość
Hej w 14 dniu cyklu moja prolaktyna wyniosła 33, a za 5 miesięcy w 27 dniu cyklu wyniosła 68. Nie zauważyłam jakiś zmian u siebie. Normalnie mam okresy. Śluz owulacyjny itp. Nic się ze mną nie dzieje. Ale boję się że przez te wyniki lekarz nie da nam zielonego światła. Co myślicie? Dodam tylko że jestem po poronieniu 8 miesięcy temu i chcieliśmy zacząć starania a tuż przed badaniem szłam do laboratorium około 15 min i z marszu weszłam na badanie i też się stresowałam. Czy może być to powodem takiego wyniku?
 
reklama
Hej w 14 dniu cyklu moja prolaktyna wyniosła 33, a za 5 miesięcy w 27 dniu cyklu wyniosła 68. Nie zauważyłam jakiś zmian u siebie. Normalnie mam okresy. Śluz owulacyjny itp. Nic się ze mną nie dzieje. Ale boję się że przez te wyniki lekarz nie da nam zielonego światła. Co myślicie? Dodam tylko że jestem po poronieniu 8 miesięcy temu i chcieliśmy zacząć starania a tuż przed badaniem szłam do laboratorium około 15 min i z marszu weszłam na badanie i też się stresowałam. Czy może być to powodem takiego wyniku?
Ja na podwyższoną prolaktyne dostałam bromergon i po 4 ms systematycznego brania leku sama bez żadnej ingerencji zaszłam w ciążę.
 
Bardzo wysoka , ja miałam niższą,a i tak nie umiałam.zajsc w ciąże, tez brałam bromergon , bo u mnie owulacji nie było, i rozjechane cykle
 
Ja mam okres regularnie, zaszłam w ciążę za pierwszym razem ale poroniłam w 2 trymestrze teraz odczekaliśmy 8 miesięcy i chcieliśmy zacząć starania..
 
A mnie zapalenie pęcherza pomału przechodzi.. Ciekawe czy mogło bardzo zaszkodzić ewentualnemu zagnieżdżeniu ale niby czemu miało by się udać tym razem.. Jak bez zapalenia nie zachodzę.
Myslalam że to łatwiejsze jest... Że bzyku bzyku i pyk.. Jest bobas 😁
@Wesoła_Aga co u Ciebie?
@Milusia34 tak mi przykro 😔 trzymaj się.
 
Byłam dziś na usg w lewym jajniku mam pęcherzyk 22 mm w prawy 12 to 11dc. Endometrium 12 mm i śluz owulacyjny. Trzymajcie kciuki żeby się udało.
 
Ja mam okres regularnie, zaszłam w ciążę za pierwszym razem ale poroniłam w 2 trymestrze teraz odczekaliśmy 8 miesięcy i chcieliśmy zacząć starania..
Hej, ja miałam prolaktynę ponad 70 i w żaden sposób nie wpływała na owulacje, jajeczko ładnie rosło, pękało i zaszłam w ciąże. Wcześniej przez rok brałam dostinex na obniżenie prolaktyny (wtedy w badaniach miałam poziom max 38), chciałam w następnym roku zajść w ciąże i dlatego endokrynolog włączyła dostinex, pozniej odstawiłam go, wynik wynosił od razu w kolejnym miesiacu po odstawieniu 78, a na monitoringu u ginekologa normalna owulacja, zaszłam w ciąże w 3 cyklu na tak wysokiej prolaktynie. (Nie staraliśmy się jakos bardzo intensywnie - po prostu bez zabezpieczenia i spontanicznie). Jak widać u jednych prolaktyna nie ma żadnego wpływu na owulacje, a u niektórych nawet będąc w normie, w górnej granicy prolaktyna zablokuje owulacje.
 
reklama
Hej, ja miałam prolaktynę ponad 70 i w żaden sposób nie wpływała na owulacje, jajeczko ładnie rosło, pękało i zaszłam w ciąże. Wcześniej przez rok brałam dostinex na obniżenie prolaktyny (wtedy w badaniach miałam poziom max 38), chciałam w następnym roku zajść w ciąże i dlatego endokrynolog włączyła dostinex, pozniej odstawiłam go, wynik wynosił od razu w kolejnym miesiacu po odstawieniu 78, a na monitoringu u ginekologa normalna owulacja, zaszłam w ciąże w 3 cyklu na tak wysokiej prolaktynie. (Nie staraliśmy się jakos bardzo intensywnie - po prostu bez zabezpieczenia i spontanicznie). Jak widać u jednych prolaktyna nie ma żadnego wpływu na owulacje, a u niektórych nawet będąc w normie, w górnej granicy prolaktyna zablokuje owulacje.
Dostałam po pół tabletki na obniżenie prolaktyny, ale możemy się starać :)
 

Podobne tematy

1
Odpowiedzi
19 tys
Wyświetleń
777 tys
Do góry