reklama

Promem do Polski

Temat na forum 'Mamy z Irlandii' rozpoczęty przez Fenix83, 22 Sierpień 2010.

1. Fenix83

Fenix83 Fanka BB :)

Hej dziewczyny.
    Szukałam takiego tematu na forum ale niestety ,albo szukac nie umiem albo takowego nie ma.
    Otóż wybieramy się autkiem do Polski :-) w końcu :-)
    Niestety nasi znajomi latają raczej do Polski więc nie bardzo mam się kogo poradzic w sprawie promu i firm promowych.
    Chciałabym żebyście mi doradziły i ewentualnie pokierowały skąd i czym(czyt.jakim promem) najlepiej jest płynąc do Polski.
    Z tego co się orientuję to niestety nie ma bezpośredniego promu do Pl więc czekam na wypowiedzi :-)

2. pandorka

pandorka Luty 2010 / Kwiecień 2011

Norfolkline ma dośc dobre oferty, a zabookowane odpowiednio wczesnie może kosztowac zaledwie kilka euro.

3. reklama
  4. goyap

goyap Fanka BB :)

Sama jeszcze nie korzystalam z promu ale interesowalam sie tematem gdyz za jakis czas tez chcemy jechac autkiem.

Ponizej zamieszczam odpowiedz jaka uzyskalam na innym forum.

My jeździmygłównie tak:promem z Roslare do Pembroke ,z Pembroke samochodem do Dover-promem do Dunkierki i z Dunkierki samochodem do Pl nam wychodzi jakieś 600-700 euro w dwie strony,a więc 3 podróże samolotem również w dwie strony.Opłaca się jecha c samochodem na Święta-nas wyszło taniej.Podróż trwa 1,5 dnia-do dwóch-dobrze jest zatrzymac się w hotelu i zdrzemnąc,no albo zaopatrzyc sie w kierowcę na zmianę.

To mozesz przejrzec ceny i polaczenia

http://www.directferries.ie/
    http://www.irishferries.co.uk/
    http://www.stenaline.ie/ferry/routes/

5. Fenix83

właśnie o tym,żeby płynąc z ie do anglii i pozniej a anglii do pl tez dzisiaj słyszałam od sklepowej w polskim sklepie.
    mówiła,ze wychodzi o wiele taniej niż plynac jednym z anglii do pl.
    poza tym 17 h na promie to kupa czasu,a te 17 h zawsze cos tam sie przejedzie i bedzie blizej domku :-)

o zatrzymaniu sie w jakims hotelu tez myslalam.
    bo z dzieckiem to nie bardzo jechac non stop,poza tym kierowca tez musi odpoczac.
    moze ktoras z was ma jakis godny polecenia hotel ?? moze w Niemczech lub Francjii??albo gdzies po drodze??

6. ewelcia86

ewelcia86 Szczesliwa mama:))

Fenix my w tym roku i w tamtym zatrzymywalismy sie w Holandii w hotelu ,kilka kilometrow od Niemiec.
    Miescina nazywasie Velno ( chyba dobrze napisalam)i hotel rowniez-polecam:)

a co do promow to my w rok temy plynelismy z Roslare do Pembroke a z Pembroke samochodem do...hmmm nie pamietam,ale plynelismy eurotunelem.a pozniej samochodem juz do Polszy.
    A w tym roku plynelismy z Roslare do Cherbourk(Francja) a pozniej samochodem do PL.
    Prom plynie 18h,my wyplywalimy jakos 21:30,wiec cala noc spalismy,a pozniej w dzien spacerowalismy po promie,na zewnarz posiedzilismy,a to sniadanie wciagnelismy , a to obiad....dosc szybko nam zlecialo...nie najgorzej/...

Ostatnia edycja: 22 Sierpień 2010
  7. katrina115

katrina115 Potrójna Mama

8. tygryskowa

tygryskowa Fanka BB :)

Hej, ja polecam trasę Rosslare-Cherbourg. Prom wypłynął pod wieczór, więc wyspaliśmy się, w dzień pochodziliśmy po promie. Potem jechaliśmy przez Francję, Belgię i Niemcy i jechało się ok. Dopiero w Polsce zaczęły się schody:baffled: Brak autostrad, ciągłe ograniczenia itp. Na pewno jest dobrze mieć większe auto, które mało pali. Jak wpakowaliśmy wózek z gondolą i rzeczy małego to już niewiele miejsca pozostało w aucie. Ja szybko już autem nie pojadę, bo jednak samolotem jest szybciej i często taniej.

9. Fenix83

tygryskowa a powiedz mi ile wydaliscie kaski na paliwko??
    bo ceny biletow sobie sprawdze ale ja oprocz ewentualnego przejazdu Europy musze przejechac jeszcze prawie cala Polske,bo mieszkam na pd-wsch.
    my bylismy jednak samolotem w zeszlym roku,ale teraz chcielibysmy jechac autkiem.

10. reklama
  11. WolfiA

WolfiA Lutowa MaMa ''07 i ''09

Może przeniesiecie się tutaj z wątku głównego, to łatwiej będzie znaleźć wszelkie informacje na temat jazdy autem do PL;-)

12. biola

biola szczęsliwa mama

Oooo b dobry pomysl:)

Poleć forum