reklama

Promocja w internecie naszej firmy

Temat na forum 'Mamy pracujące' rozpoczęty przez anecz_ka85, 29 Styczeń 2015.

 1. anecz_ka85

  anecz_ka85 Zaciekawiona BB

  Drogie Mamy,
  prowadzące swoją działalność gospodarczą - chciałabym podziałać trochę z promocją swojej firmy w internecie. Czy wykorzystujecie narzędzia typu Facebook, Groupon, AdWords, FairSquare? Co o tym sądzicie? Macie w tym jakieś doświadczenia? Doradźcie coś :)
   
 2. baddor

  baddor Początkująca w BB

  Przede wszystkim nie zapominaj o tym, że to tylko jeden "kanał" promocji. Pomyśl o działaniach promocyjnych także poza Internetem. Początki są trudne, ale też bardzo satysfakcjonujące.
   
 3. reklama
 4. coveena

  coveena Początkująca w BB

  Racja, promocja w mediach społecznościowych to nie wszystko, choć w obecnych czasach to podstawa. Jeśli firma jest lokalna warto pomyśleć też o reklamie w prasie czy radiu.
   
 5. milen

  milen Początkująca w BB

  Zdecydowanie warto wybrać Adwords, Facebook ads. Można jeszcze pomyśleć o Adkontekst albo NK. I oczywiście oferty we wszelkiego rodzaju zakupach grupowych. Natomiast pozostałe formy reklamy zależą od formy działalności. Jeśli ta działalność jest dostępna nie tylko w internecie, ale również w okolicy to w grę wchodzi klasyczna reklama bilbordy, prasa, ogłoszenia.
   
 6. LauraLis

  LauraLis Zaciekawiona BB

  Wiele zależy od tego co to za działalność i na jakim obszarze jest prowadzona, a także konkurencji i ich aktywności.

  Czasami przy frazach lokalnych wystarczy trochę popracować nad stroną internetową i delikatnie ja wypromować ( np blogi tematycznie powiązane, serwisy społecznościowe itd )

  Adwords w niektórych przypadkach sprawdza się bardzo dobrze, ale jak mówię wiele zależy od branży i konkurencji.
   
 7. Kawika

  Kawika Zaciekawiona BB

  Na pewno promocja firmy w internecie może mieć wpływ na zwiększenie sprzedaży, bo chyba o to Ci chodzi. Ale faktycznie sprawę trzeba bardzo przemyśleć pod kątem specyfiki Twojej działalności. Na początek nie szalej, pomalutku eksperymentuj, z poszczególnymi mediami, z poszczególnymi frazami. Chcąc prowadzić promocję w internecie dobrze abyś miała kartę kredytową (debetową) aby móc na bieżąco opłacać kampanie. Zajrzyj tutaj: https://www.ideabank.pl/konto-firma-to-ja
  Idea Bank oferuje bardzo fajne konto firmowe, gdzie oprócz karty w ogóle masz możliwość ubiegania się o kredyt zaraz po otwarciu konta.
   
 8. yaska

  yaska Fanka BB :)

  A jakie warunki do tego kredytu trzeba spełniać? Jakie mają oprocentowanie i opłaty? Marzy mi się rozbudowanie firmy, ale jednak staż prowadzenia działalności mam dość krótki i to mnie najczęściej przekreśla jeśli chodzi o kredyty.
   
 9. AnnaJagoda

  AnnaJagoda Zaangażowana w BB

  Sama skorzystałam z kredytu w Idea Banku, a konkretnie z Fair na 4,99%. Mam u nich konto firmowe Konto To Ja, a pieniądze potrzebne były mi na rozbudowę firmy, tez młodej. Wniosek składałam online, bez zaświadczeń i decyzję dostałam bardzo szybko. Potrzeba tylko historii kont firmowych z ostatnich sześciu miesięcy, a do takich informacji dziś praktycznie każdy ma dostęp na bieżąco, dodatkowych opłat związanych z kredytem nie ma, a oprocentowanie pod warunkiem wpływów na konto pozostaje na poziomie 4,99%. Moim zdaniem adekwatnie do nazwy - fair.
   
 10. reklama
 11. espana

  espana Zaciekawiona BB

  Jak nie wiesz jak siępromować, to mogę kilka rzeczy podrzucić do przemyślenia. Przede wszystkim zadbaj o media społecznościowe, udzielaj się na forach, nakręć film reklamowy.
   
 12. yaska

  yaska Fanka BB :)

  Dzięki AnnaJagoda, brzmi dobrze:) Normalnie przez stronę ideabank.pl składa się ten wniosek?
   

Poleć forum