reklama

proporcje ciała

Temat na forum 'Archiwum wcześniaczków' rozpoczęty przez mika122, 1 Czerwiec 2009.

1. mika122

mika122 Zaciekawiona BB

Witam,
    czy wszystkie skrajne wcześniaki mają dużą główkę i krótkie nóźki i rączki? I czy to się wyrówna i kiedy?:no:

2. Karmelcia2008

Karmelcia2008 Pozytywnie zakręcona ;)

nie wiem jak skrajne, ale moja córka tak miała. Kiedyś z tego powodu jedna pani pediatra powiedziała, że dziecko wygląda dałnowato (dosłownie) teraz już chyba się unormowało jakoś, ale jak to jest z normami to nie wiem...

3. reklama
  4. Muszelka05

Muszelka05 Fanka BB :)

Sama wyglada daunowato!:no:

Z tego co wiem to w ten sposob rozpoznac mozna wczesniaka w pierwszym roku zycia. Potem powoli sie to wyrownuje. Kiedy ida do przedszkola - juz tego wogole nie widac! Moja Misia (4 latka, 32 tc) ponoc jest wzorcowo proporcjonalna. Wrecz ksiazkowo:-D Tak mowi nasza lekarka.

5. Teresiatko

Teresiatko [url=http://www.suwaczek.

Nasz synek tez ma wszystko jak sie nalezy urodzil sie w 30 tc ,teraz ma trzy latka i nie ma zadnych odchylen moze jest troszeczke mniejszy

6. andzia111

andzia111 Czerwcowa mama 2009

co za idjotka .
    Mój maluszek niema dużej główki , ( 36 tydz.c) ale czytałam że w ciągu roku wszystko się powinno wyrównać jeśli takie dysproporcje występują :tak::tak:

7. dowikla

dowikla Matka-wariatka x3 :)))

Moje tez nie mialy duzej głowki bo do proporcji ciaka glowki mialy 28cm:tak:
    Ale do dzisiaj widac po Nich ze sa wczesniakami

A ta lekarka to rzeczywiscie jakas idiotka:szok::szok::szok:Jka mogła cos takiego powiedziec:no::szok:

8. alicja_23

alicja_23 Gość

Witaj mika
    Tak niestety :-( jest że skrajne wcześniaki mają większą główkę a rączki i nóżki krótsze ale do roku wszystko się wyrównuje. Lekarz neurolog mówi żeby się nie martwić gdyż dzieci urodzone przed 28tyg z reguły tak mają, oczywiście nie zawsze ale dzięki rechabilitacją te maleństwa radzą sobie z większą głową.Moja Martynka już obraza nią w wszystkie strony jednak jeszcze leżąc na brzuszku nie potrafi utrzymać jej w górze ale pracujemy nad tym.
    Pozdrawiam

9. Karmelcia2008

Karmelcia2008 Pozytywnie zakręcona ;)

no niestety lekarka tak powiedziała, a jak weszłam kiedyś na jakiś ranking lekarzy i posortowałam wg najlepszych w moim mieście, to wyskoczyła ona z prawie 100 % pozytywnych opinii. To ja opisałam co było to mnie sądem zaczęła straszyć... tragedia, enel-med dla którego pracowała podobno ją zwolnił więc może nie tylko ja przekonałam się o jej nieprofesjonalizmie... a z tymi proporcjami tak jest i tyle więc nie ma się co martwić. Jak ja kupuję małej ciuchy to niby dobre a nogawki lub rękawki zawsze za długie. Chociaż lekarka z poradni chorób metabolicznych przebadała ją i wg siatki centylowej dla wcześniaków jest super w normie więc przestałam się martwić ;-)

10. reklama
  11. mika122

mika122 Zaciekawiona BB

dzięki za opowiedzi, bardzo mnie to martwiło, zwłaszcza, że każda wizyta u pediatry, lub innego lekarza zaczyna się u nas zdaniem, no tak wcześniak, duża główka, krótkie kończyny;(
    ale poza tym mała na szczęście rozwija się prawidłowo, więc jeżeli proporcje mają się wyrównać, to mówiąc nieładnie mam gdzieś takie gadanie lekarzy;))

12. shilla72

shilla72 Fanka BB :)

karmelcia2008
    nie wiem jak skrajne, ale moja córka tak miała. Kiedyś z tego powodu jedna pani pediatra powiedziała, że dziecko wygląda dałnowato (dosłownie) teraz już chyba się unormowało jakoś, ale jak to jest z normami to nie wiem...
    co do pani doktor to to chyba nie powinna zajmowac sie dziecmi skoro tak wypowiada sie na temat dziecka:baffled: na twoim miejscu zmienilabym lekarza od razu gdybym uslyszala od pani doktor takie slowa wredna baba
    co do wczesniakow ja urodzilam barrtka w 34 tyg i tez mial glowke wieksza od reszty cialka ale pani pediatra powiedziala ze wszytsko sie unormuje do roku czasami to trwa dluzej ale w naszym przypadku unormowala sie wszystko okolo 7 mieisaca pozdrawiam

Poleć forum