reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

proporcje ciała

mika122

Początkująca w BB
Dołączył(a)
17 Styczeń 2009
Postów
20
Witam,
czy wszystkie skrajne wcześniaki mają dużą główkę i krótkie nóźki i rączki? I czy to się wyrówna i kiedy?:no:
 
reklama
nie wiem jak skrajne, ale moja córka tak miała. Kiedyś z tego powodu jedna pani pediatra powiedziała, że dziecko wygląda dałnowato (dosłownie) teraz już chyba się unormowało jakoś, ale jak to jest z normami to nie wiem...
 
Sama wyglada daunowato!:no:

Z tego co wiem to w ten sposob rozpoznac mozna wczesniaka w pierwszym roku zycia. Potem powoli sie to wyrownuje. Kiedy ida do przedszkola - juz tego wogole nie widac! Moja Misia (4 latka, 32 tc) ponoc jest wzorcowo proporcjonalna. Wrecz ksiazkowo:-D Tak mowi nasza lekarka.
 
Nasz synek tez ma wszystko jak sie nalezy urodzil sie w 30 tc ,teraz ma trzy latka i nie ma zadnych odchylen moze jest troszeczke mniejszy
 
nie wiem jak skrajne, ale moja córka tak miała. Kiedyś z tego powodu jedna pani pediatra powiedziała, że dziecko wygląda dałnowato (dosłownie) teraz już chyba się unormowało jakoś, ale jak to jest z normami to nie wiem...


co za idjotka .
Mój maluszek niema dużej główki , ( 36 tydz.c) ale czytałam że w ciągu roku wszystko się powinno wyrównać jeśli takie dysproporcje występują :tak::tak:
 
Moje tez nie mialy duzej głowki bo do proporcji ciaka glowki mialy 28cm:tak:
Ale do dzisiaj widac po Nich ze sa wczesniakami

A ta lekarka to rzeczywiscie jakas idiotka:szok::szok::szok:Jka mogła cos takiego powiedziec:no::szok:
 
Witam,
czy wszystkie skrajne wcześniaki mają dużą główkę i krótkie nóźki i rączki? I czy to się wyrówna i kiedy?:no:
Witaj mika
Tak niestety :-( jest że skrajne wcześniaki mają większą główkę a rączki i nóżki krótsze ale do roku wszystko się wyrównuje. Lekarz neurolog mówi żeby się nie martwić gdyż dzieci urodzone przed 28tyg z reguły tak mają, oczywiście nie zawsze ale dzięki rechabilitacją te maleństwa radzą sobie z większą głową.Moja Martynka już obraza nią w wszystkie strony jednak jeszcze leżąc na brzuszku nie potrafi utrzymać jej w górze ale pracujemy nad tym.
Pozdrawiam
 
no niestety lekarka tak powiedziała, a jak weszłam kiedyś na jakiś ranking lekarzy i posortowałam wg najlepszych w moim mieście, to wyskoczyła ona z prawie 100 % pozytywnych opinii. To ja opisałam co było to mnie sądem zaczęła straszyć... tragedia, enel-med dla którego pracowała podobno ją zwolnił więc może nie tylko ja przekonałam się o jej nieprofesjonalizmie... a z tymi proporcjami tak jest i tyle więc nie ma się co martwić. Jak ja kupuję małej ciuchy to niby dobre a nogawki lub rękawki zawsze za długie. Chociaż lekarka z poradni chorób metabolicznych przebadała ją i wg siatki centylowej dla wcześniaków jest super w normie więc przestałam się martwić ;-)
 
dzięki za opowiedzi, bardzo mnie to martwiło, zwłaszcza, że każda wizyta u pediatry, lub innego lekarza zaczyna się u nas zdaniem, no tak wcześniak, duża główka, krótkie kończyny;(
ale poza tym mała na szczęście rozwija się prawidłowo, więc jeżeli proporcje mają się wyrównać, to mówiąc nieładnie mam gdzieś takie gadanie lekarzy;))
 
reklama
karmelcia2008
nie wiem jak skrajne, ale moja córka tak miała. Kiedyś z tego powodu jedna pani pediatra powiedziała, że dziecko wygląda dałnowato (dosłownie) teraz już chyba się unormowało jakoś, ale jak to jest z normami to nie wiem...
co do pani doktor to to chyba nie powinna zajmowac sie dziecmi skoro tak wypowiada sie na temat dziecka:baffled: na twoim miejscu zmienilabym lekarza od razu gdybym uslyszala od pani doktor takie slowa wredna baba
co do wczesniakow ja urodzilam barrtka w 34 tyg i tez mial glowke wieksza od reszty cialka ale pani pediatra powiedziala ze wszytsko sie unormuje do roku czasami to trwa dluzej ale w naszym przypadku unormowala sie wszystko okolo 7 mieisaca pozdrawiam
 
Do góry