reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Propozycja pracy a wczesna ciaza

Tina1234

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
13 Maj 2021
Postów
58
Help dziewczyny mam zagwozdke … potrzebuje żebyście sie wczuły w moja sytuacje i porady co gdybyście były na moim miejscu.

Jestem na etapie zmiany pracy, w starej jestem na wypowiedzeniu, w nowej podpisanie umowy za miesiąc a tu nagle dowiaduje sie ze jestem w ciąży (3 z kolei… 2 pierwsze straciłam) … na razie wyszedł test pozytywny to początek początków nie wiem co bedzie dalej czy tym razem sie uda … ale jeśli tak to co byście zrobiły w tej sytuacji ?

Czy powinnam poinformować nowego pracodawcę o ewentualnie wczesniej ciąży (jak bóg da to za miesiąc bedzie 8 tc) - babeczka z Hr z nowej pracy jest mi znana i mamy dobry kontakt i nie chciałabym tego ukrywać ale tez chciałabym podpisać ta umowę bo nie wiem jak życie dalej sie potoczyj… umowa ma być od razu na czas nieokreślony.
 
reklama
Help dziewczyny mam zagwozdke … potrzebuje żebyście sie wczuły w moja sytuacje i porady co gdybyście były na moim miejscu.

Jestem na etapie zmiany pracy, w starej jestem na wypowiedzeniu, w nowej podpisanie umowy za miesiąc a tu nagle dowiaduje sie ze jestem w ciąży (3 z kolei… 2 pierwsze straciłam) … na razie wyszedł test pozytywny to początek początków nie wiem co bedzie dalej czy tym razem sie uda … ale jeśli tak to co byście zrobiły w tej sytuacji ?

Czy powinnam poinformować nowego pracodawcę o ewentualnie wczesniej ciąży (jak bóg da to za miesiąc bedzie 8 tc) - babeczka z Hr z nowej pracy jest mi znana i mamy dobry kontakt i nie chciałabym tego ukrywać ale tez chciałabym podpisać ta umowę bo nie wiem jak życie dalej sie potoczyj… umowa ma być od razu na czas nieokreślony.
Możesz cofnac wypowiedzenie u dotychczasowego pracodawcy, ale masz na to mało czasu od momentu dowiedzenia się o ciąży. Teoretycznie nowy pracodawca nie może Ci powiedzieć, że w tej sytuacji Cię nie chcą. Także rozmowa z pania kadrowa niespecjalnie coś Ci da, sama musisz rozwiazac ten dylemat (nie zazdroszczę)
 
Możesz cofnac wypowiedzenie u dotychczasowego pracodawcy, ale masz na to mało czasu od momentu dowiedzenia się o ciąży. Teoretycznie nowy pracodawca nie może Ci powiedzieć, że w tej sytuacji Cię nie chcą. Także rozmowa z pania kadrowa niespecjalnie coś Ci da, sama musisz rozwiazac ten dylemat (nie zazdroszczę)
Noooo cieżki temat tymbardziej ze nie zrobiłam tego specjalnie … od 3 lat staramy sie o dziecko… i o zdrowa ciąże … narazie sie nie udawało a teraz po prostu tak wyszło i liczę ze sie uda… dodatkowo ta propozycja pracy spadła na mnie z zaskoczenia to ktos mnie znalazł przez linkedin ja sama pracy nie szukałam,… właśnie cos słyszałam ze nie powinni sie wycofać ze względu na ciąże … ale dziękuje za odpowiedz
 
Jeśli nowa umowa jest na czas nieokreślony, to ja bym się wstrzymała chwilę, podpisałbym tą nową umowę, poczekała około miesiąca i wówczas poinformowała o ciąży. Przecież to dopiero początek, na zwolnienie jeszcze raczej nie pójdziesz trochę jeszcze popracujesz. Z jakiegoś powodu pracę chciałaś zmienić więc szkoda by było nie skorzystać z nowej lepszej pracy. Po urodzeniu dziecka oraz po urlopie macierzyńskim wrócisz do pracy, w której chciałaś pracować. Takie moje zdanie 🙂😉 Poza tym aby cofnąć wypowiedzenie umowy, chyba musi być zgoda pracodawcy jest tak w przypadku, kiedy minęło już kilka dni od dnia złożenia owego wypowiedzenia.
 
Kobiety w ciąży mają szczególną ochronę i pracodawca musi przyjąć cofnięcie wypowiedzenia (pewnie są jakieś wyjątki, ale myślę o zwykłej umowie o pracę i zwykłym wypowiedzeniu jej przez pracownika)
 
Kobiety w ciąży mają szczególną ochronę i pracodawca musi przyjąć cofnięcie wypowiedzenia (pewnie są jakieś wyjątki, ale myślę o zwykłej umowie o pracę i zwykłym wypowiedzeniu jej przez pracownika)
Jeśli kobieta w ciąży sama złożyła wypowiedzenie, pracodawca nie ma obowiązku go cofać, jest to jedyny wyjątek.
 
Jeśli kobieta w ciąży sama złożyła wypowiedzenie, pracodawca nie ma obowiązku go cofać, jest to jedyny wyjątek.
Ale co jeśli ja składając wypowiedzenie byłam w ciąży … ale o tym nie wiedziałam 😼 dopiero kilka dni pózniej ujrzałam 2 kreski … w takim wypadku chyba mogę powołać sie na błąd i niewiedzę i wycofać wypowiedzenie… (choc bardziej wolałabym podpisać umowę z nowym pracodawca )🫢
 

Załączniki

  • b9bc7f46-f0b6-4e5a-9e30-fb3d6b965f26.jpeg
    b9bc7f46-f0b6-4e5a-9e30-fb3d6b965f26.jpeg
    54 KB · Wyświetleń: 37
Jeśli kobieta w ciąży sama złożyła wypowiedzenie, pracodawca nie ma obowiązku go cofać, jest to jedyny wyjątek.
Jeśli nie wiedziała o ciąży, to powinna zostać przywrócona. I zdaje się, że jest pole do manipulacji tym, że ciąża liczy się od pierwszego dnia cyklu, czyli że de facto może zajść 2 tygodnie po wypowiedzeniu (ale nie mam pod ręką orzecznictwa, więc mogę się mylić).
 
reklama
Do góry