reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Propozycja pracy a wczesna ciaza

(choc bardziej wolałabym podpisać umowę z nowym pracodawca )🫢
Więc podpisz. Jak będziesz w zdrowej ciąży, to jeszcze chwilę popracujesz, jak by się coś działo to pójdziesz na zwolnienie, a wykażesz się pracą po powrocie. Ja bym nie informowała, zawsze możesz powiedzieć później, że tyle razy się nie udało i tyle lat minęło, że nie byłaś pewna/nie chciałaś zapeszyc. Kobieta zrozumie.

Zresztą moje zdanie jest takie - pracownikiem to się praktycznie nikt nie przejmuje, tylko pracownik myśli a co bedzie, a jak bedzie, a co powiedzą. Korzystaj z tej szansy.
 
reklama
Miałam podobną sytuację. O ciąży dowiedziałam się dzień po podpisaniu umowy przedwstępnej w nowej pracy. Zaczynałam nową pracę w 10tc. Normalnie powiedziałam szefowej od razu po podpisaniu umowy, że ciąża jest, ale że planuję prackwać tak długo, jak zdrowie pozwoli. Nikt się nie czepiał.
 
Więc podpisz. Jak będziesz w zdrowej ciąży, to jeszcze chwilę popracujesz, jak by się coś działo to pójdziesz na zwolnienie, a wykażesz się pracą po powrocie. Ja bym nie informowała, zawsze możesz powiedzieć później, że tyle razy się nie udało i tyle lat minęło, że nie byłaś pewna/nie chciałaś zapeszyc. Kobieta zrozumie.

Zresztą moje zdanie jest takie - pracownikiem to się praktycznie nikt nie przejmuje, tylko pracownik myśli a co bedzie, a jak bedzie, a co powiedzą. Korzystaj z tej szansy.
Dziękuje Ci bardzo za poradę, bardzo bardzo❤️
 
Też kiedyś podpisałam umowę i kilka dni później okazało się, że jestem w ciąży. Powiedziałam szefowej i co? I nic bo co szef może? Nic Ci nie zrobią przecież. Pracownica w ciąży ma specjalne traktowanie i każdy boi się jej ruszyć.
 
Skoro chciałaś zmienić pracę, to znaczy że ta nowa jest dla Ciebie lepsza i tego właśnie chcesz 😉 Do 2 trymestru jeszcze trochę, pierwszy jest jaki jest, nie wiadomo co będzie. Ja bym brała nową pracę 😉 A z informowaniem pracodawcy poczekałabym do końca 1 trymestru, no chyba że dolegliwości ciążowe będą nie do zniesienia, to wtedy wcześniej. Trochę głupio wyszło ale uważam, że powinnaś patrzeć na siebie i to co jest najlepsze dla was 😉
 
Do góry