reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

propozycja stażu dla bezrobotnego

natasza-182

mama Kasieńki
Dołączył(a)
3 Wrzesień 2008
Postów
231
Miasto
LW/Mińsk Maz
Witam,
w urzędzie pracy gdzie jestem zarejestrowana robią mi cały czas pod górkę, proponują mi specjalnie staż choć nie ma w moim mieście wolnych miejsc. Moje pytanie jest takie ile razy można odmówić przyjęcia pracy, żeby nie stracić zasiłku dla bezrobotnych? Czy jeżeli mam dziecko małe a u mnie w mieście przedszkola są od 3 lat to może być powodem do odmówienia przyjęcia? I jeszcze jedno pytanie czy jeżeli w danym miesiącu nie zostały mi wypłacone pieniądze (dziś jeszcze nie znam powodu- poznam go w dniu jutrzejszym) czy mogą oni ponieść jakieś konsekwencje z tego tytułu?
Dziękuję za pomoc
 
reklama
W myśl art. 33 ust. 4 pkt. 3 ustawy z dnia 20.04.2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, UP (a właściwie starosta) pozbawia bezrobotnego , który odmówił bez uzasadnionej przyczyny przyjęcia propozycji odpowiedniego zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej, wykonywania prac społecznie użytecznych, prac interwencyjnych lub robót publicznych albo udziału w szkoleniu, stażu lub przygotowaniu zawodowym w miejscu pracy statusu bezrobotnego na okres 90 dni.
Pojęcie "uzasadnionej przyczyny" nie jest doprecyzowane i jest mocno uznaniowe.
 
Do góry