reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Propozycje imion dla maleństw :-)

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
dla dziewczynki Aleksandra, choć mi podoba się też Emilia ;) a dla chłopczyka Wiktor, mi podoba się też Piotr, ale trzeba było dojść do jakiegoś kompromisu ;) do stycznia jeszcze trochę jest czasu, więc może jeszcze się coś zmieni ;)
 
reklama
Mnie ponieważ mam syna marzyłaby się córeczka, ale wiadomo , najważniejsze żeby wszysttko było dobrze i zdrowo :-) , jeśli chodzi o imiona dla córeczki mamy większy dylemat : Maja, Lena ,Milena, Blanka ,Hania natomiast jeśli to będzie miał być braciszek dla mojego syna to nazwiemy go Jan. To moje typy :-), póki co jeszcze nie na wszystkie żeńskie wyraża zgodę mężuś, ale jeszcze trochę czasu przed nami także damy radę ;-)
 
Ostatnia edycja:
u nas już na 100 %
dziewczynka -Blanka -choć widzę że mocno popularne się zrobiło :)
chlopiec -Tymoteusz
 
Piszesz kochana Wecik "u nas już na 100 %
dziewczynka" - już na tym etapie ciąży wiesz na 100%? , musisz mieć wyśmienitego ginekologa, ponieważ teraz dopiero wykształcają się narządy męskie lub żeńskie..... w podręcznikach piszą że na tym etapie jeszcze nie jest łatwo określć płec hmmm ......niesamowite :-)
 
Ostatnia edycja:
Wydaje mi się, że raczej powinno się to odczytac:
u nas już na 100 % wybrane imiona
dziewczynka -Blanka -choć widzę że mocno popularne się zrobiło :)
chlopiec -Tymoteusz


:-)
 
dokładnie tak jak pisze Kuliczek!!!!!!! absolutnie nie znam płci maleństwa, może faktycznie źle sformułowałam wypowiedź... chodziło mi że na 100% sie zdecydowaliśmy na imiona... strasznie chaotyczna ostatnio jestem, moze dlatego tak wyszło,
choć swoją drogą gina mam wyśmienitego :)
 
Spoko Wecik :-) ,ja też jestem chaotyczna ostatnio, choć muszę przyznać , moja szwagierka ma dwójkę dzieci - 3,5 oraz 1,5 roczku - płeć obu maleństw znała ok 12 tygodnia , najlepsze jest to że rzeczywiście jest tak jak powiedział wyśmienity ginekolog z Warszawy ...dla mnie jest to niesamowite.....
 
Teraz waham sie miedzy Bartoszem a Danielem dla chlopaka. Moja mama dzisiaj powiedziala, ze Daniel jej sie baaardzo podoba. Mi to imie tez sie na poczatku podobalo, ale mezowi sie nie podobalo. Teraz nagle mu sie spodobalo...
 
u mnie jeśli chodzi o imiona do tej pory była czarna dziura.teraz podobają mi się:
chłopczyk - patryk, albo michał
dziewczynka - ania
niestety mój mąż też nie ma żadnych typów więc jak na razie wiele mi w tym temacie nie pomaga. ale na szczęście jak powiem jakieś imię jemu to nie grymasi za bardzo, chociaż wymieniłam imię Cezary i powiedział że jemu się nie podoba.
hmm, zobaczymy
 
reklama
U mnie z dziewczynką sprawa była prosta od dawna. Mi od młodości podobało się imię Natalia, mojemu mężowi o dziwo także. Mieliśmy trochę problem, bo w rodzinie u kuzynostwa dwie Natalki już są, ale stwierdziliśmy że nie będziemy się patrzyć na innych, w końcu to nasze dziecko i już. ;-)
Z chłopcem to pewnego dnia przysiedliśmy osobno nad kalendarzem. Ja wypisałam swoje typy (chyba z 10) a mój mąż swoje. Przy sprawdzaniu okazało się że 4 imiona sie powtórzyły. Wystarczyło teraz wybrać jedno z nich, napisalismy kolejność upodobań od 1 do 4 i okazało się.... że oboje wybralismy to samo na 1 miejscu :happy2:

Tak więc już wybralismy:

Dziewczynka - Natalia
Chłopiec - Filip

Nazwisko na szczęście mamy krótkie, ja nie zawracałam sobie głowy podwójnym nazwiskiem, nie chcę też by moje dzieci miały dwa imiona a bo i po co to, tylko PIT będą musiały potem dłużej wypełniać :confused:
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry