reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Propozycje imion dla naszych pociech

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Michał = Michael
Tomek = Thomas
Janek = Johny ...itp

Polskie imiona też są piękne i też można za granicą znaleźć odpowiedniki. Ja mieszkałam 4 lata w UK i wszyscy znajomi wołali na mnie Evelina, Evee itp, a ci co wołali Juwelina to tylko okazywali ignorancję.

sergeevna, no nie? Moja mama ma Krystyna i ciężko brzmi a np Christina już nie. To przez to "y" ;)
 
reklama
Ja będę miala ostrą batalię z moim M. co do imienia dziecka. W pierwszej ciąży miałam kilka opcji np. Mikołaj, Igor, Eryk, Sara, Zuza, Olga. Daliśmy jednogłośnie Mikołaj i nigdy nie żałowałam:) Mój synuś ma na imię dokładnie Mikołaj Arkadiusz ....;)
 
Elifit coś musi być z tym "y" ;-) Faktycznie, w wymowie "i" zamiast "y" robi różnicę. Jakoś nie upieram się na angielskie czy "zangielszczone" imię, po prostu mi się podoba :tak:

Tak samo jak dla chłopca - Igor, Daniel, Seweryn. Niestety, w bliskiej rodzinie mamy dwóch Danielów i nie chcemy powielać, a na Igora i Seweryna nie chce się zgodzić mój M. :dry: :-(


Venus myślcie teraz nad imieniem dla Małej Panienki :-) :tak: Ja Ci wróżę córcię teraz :-)
 
Sergi obyś okazała się dobrą wróżką ;) Ty oczywiście bezwzględnie będziesz miała Synusia, inaczej być nie może ;D

Co do imienia to już zaczynam myśleć, ale z drugiej strony nie chcę się nakręcać, bo jeszcze nawet nie byłam u lekarza :( Dopiero 3 grudnia.... Mój M. napewno będzie chciał wybrać dopiero w ostatniej chwili, ale ja przygotuje mu pakiet, które mi się podobają i będzie musiał coś wybrać;)
 
Mi się ostatnio śniło że wybraliśmy imiona "Tobiasz i Jowita".....Nie wiem dlaczego Tobiasz ale o Jowicie kiedyś rozmawialiśmy jak występowała dziewczyna o tym imieniu w chyba x-faktorze, mówiliśmy że ładne - ale Tobiasz?? My też bedziemy mieć duzy problem z podjeciem decyzji bo dla naszego synka od razu byliśmy zdecydowani że będzie Szymuś bo zawsze nam się podobało. Teraz będzie trudniej.
Dla chłopca podobają mi się takie imiona: Mikołaj, Filip, Wojtuś, Gabryś
Dla dziewczynki: Hania, Zosia, Iga, Pola, Gabrysia
 
A mnie sie imię Nataniel podoba i mogłabym tak nazwać syna ,Natan też ładne ,podobne i krótsze :-),
Ja to chyba tak na 100% nad imieniem bede myśleć w połowie ciazy,zazwyczaj w polowie dowiadywalam sie o płci moich dzieci :-).
U mnie pewnie ja wymysle imię ,ale tak łatwo nie bedzie bo M musi to imię zaakceptowac i z tym moze być kłopot hi . Ale bede nieugięa :-).
 
Ja też cały czas mówię, że nie muszę wybierać imienia męskiego, bo będzie dziewczynka
A swoją drogą czytając komentarze pomyślałam sobie, że przy moich zdolnościach i tak imię mi się przyśni ;-)


Pamiętam jak 7 lat temu moja mama chodziła w ciąży i całą ciąże mówiła do brzucha Kajtuś, cała rodzinka i tak chodziła i kombinowała jakie imię podoba nam się najbardziej, a jak urodziła zebraliśmy się wszyscy w szpitalu, spojrzałam na malucha i powiedziałam mamie, że musi być Mateusz
Więc jest Mateusz (Mati, Mathew) zmienione w chwili wypełniania dokumentów
Warto mieć kilka wariantów, bo w chwili gdy zobaczy się przed sobą taki mały skarb zmieniają się poglądy i upodobania, a imie które do tej pory nam się podobało może wydać się nieodpowiednie dla danej małej osóbki
 
no ja właśnie mam kilka faworytów..wiem co mi sie podoba a co nie.. ale chciałabym zdecydować po porodzie.. a już dostałam pytanie od taty jakie imiona... na tym etapie... mówie że nie mam jeszcze.. a jakies propozycje? rozumiem że rodzina ciekawa, ale wolałabym poczekać
 
Polskie imiona też są piękne i też można za granicą znaleźć odpowiedniki. Ja mieszkałam 4 lata w UK i wszyscy znajomi wołali na mnie Evelina, Evee itp, a ci co wołali Juwelina to tylko okazywali ignorancję.

Jak ktoś pierwszy raz czyta moje imię to mówi Ełęłina ale potem jak powtórzę Ewelina to nie mają probmemu :D Ja mam gorzej Irlandzkimi imionami
 
reklama
A mnie nie podobają się ani nowoczesne imiona (Natan, Brajan, Anżelika itp ) ani staromodne ( Tadeusz, Stanisław, Antoni). Mogą się nie podobać? Mogą ;)

Podobają mi się imiona dla dziewczynki np Maja albo Lena ale wolałabym dać Marysia i mówić Maja i Magdalena i mówić Lena ;)
Nie mniej mój mąż bardzo by chciał mieć Martynkę albo Jasia :)
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry