reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Propozycje imion dla naszych pociech

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.

aNilewe_

Fanka BB :)
Dołączył(a)
27 Sierpień 2013
Postów
587
Miasto
Irlandia
Witajcie,
Napewno przyda nam sie w najbliższej przyszłości taki wątek :)
Czeka nas nie jedna burza mózgów i zapewne nie jednokrotnie zmienimy zdanie.
Dla niezdecydowanych będzie to fajna ściąga, i kto wie, może dzięki temu wątkowi pomożemy w podjęciu tak ważnej decyzji jak

IMIĘ DLA NASZEGO DZIECKA

Moja propozycja to wypisywać imiona, można też załączyć znaczenie danego imienia. :)

Zapraszam do dyskusji (choć pewnie niektóre z Was nie mają jeszcze pomysłu. Ja mam już imiona więc zacznę :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Zdecydowana piszę pierwsza:

Maja

Opis:imię mitologiczne, pochodzenia greckiego lub łacińskiego. Wywodzi się od imienia nimfy, matki Hermesa albo od rzymskiej bogini przyrody, której imieniem nazwano miesiąc maj. Stosowane także jako zdrobnienie imienia Maria. W innych językach również istnieją imiona o identycznym brzmieniu, np. japońskie (Maya) czy arabskie (Maya).
Zdrobnienia:Majka, Majeczka
Charakterystyka:subtelna i uduchowiona. Bardzo często wybiera wolne zawody, związane ze sztuką. Pracuje pilnie oraz systematycznie, toteż zwykle szybko odnosi sukces. Jest dobrym dyplomatą, dzięki czemu potrafi załatwić nawet bardzo trudne sprawy.
Patroni i święta:
Szczęśliwa liczba:7
Szczęśliwy kamień:malachit
Szczęśliwy kolor:zielony
Imieniny obchodzi:01.05



Sebastian


Opis:imię pochodzenia greckiego. Wywodzi się od słowa sebastos, które oznacza "czcigodny, dostojny, znakomity". Ewentualnie oznaczało dawniej mieszkańca Sebasty.
Zdrobnienia:Sebastianek, Sebek, Bastian, Bastek, Bastianek
Charakterystyka:żywiołowy i towarzyski. Ma ogromną potrzebę dokonywania niezwykłych czynów. Może poświęcić się wielkiej idei lub pracować jako wolontariusz na rzecz dobra publicznego. Uważa, że świat byłby wspaniały, gdyby ludzie zechcieli być lepsi.
Patroni i święta:20 I (św. Sebastian, żołnierz), 16 XII (św. Sebastian Maggi)
Szczęśliwa liczba:9
Szczęśliwy kamień:rubin
Szczęśliwy kolor:malinowy
Imieniny obchodzi:20.03
 
Imie jedno czy dwa nadajecie?? ;)
U nas od zawsze postanowienei że musza być dwa imiona ;)
Więc mamy już Radosława Stanisława no i być może będzie Aleksandra Zofia , Artur/Igor a na drugie Teodor/Tadeusz
 
Dla chlopca prawdopodobnie Natan (jesli moj brat nieda teraz swojemu synowi tak na imie!;/) dla corki jeszcze niewiem
 
Hej dziewczyny, mam pytanie - czy myśląc o imieniu dla dziecka bierzecie pod uwagę jak bardzo jest już popularne wśród rówieśników?

Z moich prywatnych doświadczeń mogę powiedzieć, że nie było to nieprzyjemne. Rodzice nazwali mnie Katarzyna - zawsze wokół było dużo Kaś, ale w liceum na 30 osób było nas w jednej klasie 8, więc na wszystkie wołali po nazwisku albo jakieś ksywki wymyślali. Nigdy tego nie lubiłam. Od czasów studiów nie używam tego imienia i nawet Rodziców nauczyłam, żeby mówili do mnie Kaja. Teraz oczywiście Kaja to popularne imię, ale w moim pokoleniu nie jest. Co o tym sądzicie?

Teraz trochę rozumiem moją Mamę, łatwo ulec modzie...mi też podoba się imię Lena albo Pola dla dziewczynki...
 
reklama
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry