reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Propozycje imion dla naszych pociech

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
reklama
U mnie na 100% Jagoda. Też chciałam Kalinę ale m. nie chce się zgodzizić

emily :-D u mnie mąż bardziej wolał Jagodę ale ja powiedziałam pass, imię ładne, nawet bardzo ale nie za dobrze mi kojarzy mi się z pewną dziewczynką w szkole :eek:
Kalina też pomysł męża, najpierw byłam średnio przekonana bo bałam się, ze jak mała będzie się przedstawiała to każdy pomyśli, że ma na imię Karina tylko sepleni i zamiast r to mówi l :zawstydzona/y: no ale z upływem czasu jakoś przyzywczaiłam się do Kalinki. To imię chyba jako jedyne spełnia wszystkie nasze warunki, czyli z nikim nam się nie kojarzy negatwynie (oboje z mężem nie znamy żadnej Kaliny, tzn bardzo daleka kuzynka z Sobótki ma córkę Kalinkę ale nie znam jej osobiście), jest w miarę krótkie, miękkie i pasuje do nazwiska no i nie jest mega popularne. :tak:

haust moja babcia też Marysia i dziadek wpadł na "genialny" pomysł, żeby dać małej imię po prababci tak więc solidaryzuję się w pełni z Tobą!

ja na początku ciąży byłam nastawiona, ze dla dziewczynki Emma (pracowałam w UK z super dziewczyną o tym imieniu) a dla chłopca Aleks. Aczkolwiek mój mąż był w oby dwóch przypadkach na NIE :dry:
Ale jak jeszcze nie znałam płci to wymyśliłam sobie tajny plan :-p jak by był syn to może udało by mi się przeforsować imię Aleksander i wtedy ja bym wołała na synka Aleks :tak: ostatnecznie jest Córa więc problem z głowy. Ale jak coś to skorzystam może z planu gdyby na drugim razem udało się ustrzelić synka.


Elena kojarzy mi się z panią Robinson z "50 twarzy Greya" :sorry:
 
Ostatnia edycja:
Arabelko, mamy juz 3 Aleksandrow na lipcowkach. Jak bedziesz zdrabnisc to imie? moj kuzyn tez Alelsander i mowimy na niwgo Alek. Ja wole wersje Olek.
cała rodzinka będzie mówiła Aleks a ja Olek :-D a tak poważnie to albo ja przekonam rodzinke albo oni mnie. Pewnie zobaczymy jak mały się urodzi i czy będzie wyglądał na Aleksa czy na Olka :tak:

Krola, Kalinka bardzo ładnie. Znam jedną małą Kalinę. 2 razy słyszałam że jak sie przedstawiała cichotko to pytano czy Halina? Ale tego sie z wieloma imionami nie uniknie niestety
 
Ostatnia edycja:
arabelka co do pomyłek to wiadomo, że podobne imiona łatwo pomylić, typu Kaja-Maja, Tosia-Zosia itd. Ba, ostatnio nawet dwukrotnie z rzędu zdarzyło mi się, że zamiast Karolina to ktoś do mnie powiedział Paulina :eek:

kurde... już mnie zaczyna powoli to wkurzać, jeszcze trochę i na prawdę zmienię imię Córki na jakieś inne...

przed chwilą była u mnie moja mama, i znów pytanie (po raz setny) "no i co będzie?", a ja jej na to, "jak to co, dziewczynka!", mama- "pfff, przecież wiesz, że o imię pytam". :dry:
na co ja, że raczej Kalina bo nie chce mi się już zastanawiać a poza tym już się chyba przyzwyczaiłam. No i ta mina mojej mamy... :wściekła/y:

"a może Kalinka na drugie?" - ja nic.
"bo mnie się dziś śniło, że Mała płakała, że dzieci się w szkole śmieją z jej imienia"- wrrrr, ja nadal nic aczkolwiek już mi się gorąco zrobiło...
"bo nie wiem czy dziecku krzywdy nie zrobicie"

no żesz kuźwa... to nie jest jakieś imię z kosmosu do jasnej ciasnej...
żeby było śmieszniej to oprócz Mai moja mama cały czas propnuje jeszcze, uwaga... Zoja.
no bez obrazy ale to jest dla mnie 100000 razy bardziej oryginalne i niespotykane imię niż Kalina! I gdybyśmy nazwali córkę Zoja to mama nie marwtiłaby się, ze zrobimy dziecku krzywdę, że inne dzieci będą się z niej śmiać itd.
 
Karola w szoku jestem że mama jeszcze nie dała sobie spokoju.
Musisz jej chyba wprost powiedzieć że ona miała swój czas na wybór imienia jak ciebie miała a teraz niech pozwoli wam.
 
Karola podpowiedz mamie, że późne macierzyństwo w modzie i może ona ma szansę dać takie imię kolejnej córce :-D

Mnie często pytali czy mam Alina na imię, a raz nawet Walentynę zasugerowali :-D Mo bo to taki oczywisty skrót od Walentyny - Ala :-D
 
reklama
Kalinka bardzo ładne imię i wcale nie wydziwnione. Aleksandrów też wielu nie ma teraz. Marianna też mi się podoba, ale to wybór indywidualny. To rodzice wybierają imię i nikomu nic do tego. Moja teściowa też kręciła nosem, ale my spokojnie wysłuchiwaliśmy jej propozycji, a i tak daliśmy po swojemu.
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry