reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Prośba o interpretację wyników tarczycy

dosiasamosia

Fanka BB :)
Dołączył(a)
11 Październik 2023
Postów
267
O co chodzi właściwie z tymi podwyższonymi pozycjami? Może mieć to wpływ na poczęcie i implantacji zarodka?
IMG_4491.jpeg
 
reklama
O co chodzi właściwie z tymi podwyższonymi pozycjami? Może mieć to wpływ na poczęcie i implantacji zarodka?
Zobacz załącznik 1634876
Wyniki interpretuje lekarz. Podwyższone przeciwciała anty TPO i anty TG mogą świadczyć o chorobie Hashimoto. Należałoby jeszcze zrobić usg tarczycy. Choroba Hashimoto to choroba autoimmunologiczna i może mieć wpływ na zajście w ciążę. Trzeba pogłębić diagnostykę :)
 
Ja też mam Przeciwciała podwyższone reszta w normie. Miałam USG robione i wyszedł jeden niewielki guzek i choroba Hashimoto. Muszę teraz co pół roku to kontrolować. O tym dowiedziałam się w sumie przez przypadek. Nie miałam żadnych problemów w zajściu w ciążę. Zapisz się do endokrynologa i idź na USG tarczycy
 
Ja mam Hashimoto i nie miałam żadnych problemów z zajściem w ciążę.

Idź do endokrynologa i zrób USG tarczycy u radiologa najlepiej.
 
Można zauważyć, że wyniki dla przeciwciał Anti-TG i Anti-TPO są znacznie powyżej normy, co może wskazywać na stan zapalny tarczycy lub inne zaburzenia autoimmunologiczne. TSH, FT3 i FT4 mieszczą się w normie, co sugeruje, że funkcja tarczycy jest prawidłowa. Jednakże, ze względu na wysokie poziomy przeciwciał, zalecana jest konsultacja z lekarzem endokrynologiem w celu dalszej diagnostyki i ewentualnego leczenia.

Pozdrawiam serdecznie

:)
 
Do góry