reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Prośba o pomoc w interpretacji krzywej cukrowej

grazyna35

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
26 Listopad 2020
Postów
49
Witam. Mam prośbę o pomoc w interpretacji krzywej cukrowej. Jestem po konsultacji z diabetologiem, który uważa, że wszystko jest w porządku. Jednakże już od dawna nie ufam lekarzom, po tym jak przez 15 lat nie zostałam zdiagnozowana na niedoczynność tarczycy (ponieważ miałam TSH niby w normie). I po tym jak lekarze wmawiali mi niepłodność idiopatyczną. Podobna sytuacja jest z moją krzywą cukrową. Czuje niepokojące objawy pomimo tego, że wynik mieści się w granicy normy. Jestem w 25 tygodniu ciąży.

Mam prośbę o podzielenie się swoimi wynikami.... gdyż wtedy będę miała porówniania czy ten wynik jest prawidłowy. NIE WIERZE W NORMY

GLUKOZA NA CZCZCO:
1 wynik na czczo - 70 (norma do 90) warto też dodać, że zjadłam bardzo wczesną i lekkostrawną kolację z uwagi na to badanie)
2 wynik po godzinie - 175 (norma do180)
3. wynik po 2 godzinach 135 (norma do 140)

Cukru w moczu nie miałam ale bardzo często chodzę do toalety nawet w środku nocy.. więc do końca nie wiem czy te moje próbki są obiektywne.... może następnym razem weznę pierwszą nocną próbkę.... a nie ranną....

Dlaczego się martwię:
- częstomocz i wzmożone pragnienie (non stop chce mi się pić a jednocześnie za chwilę muszę iść do toalety)
- sucha, atopowa skóra na łokciach i nad kostkami oraz wierzchniej części dłoni
-częste zmęczenie podczas dnia ( w nocy często mam nadmiar energii.....)
-tyje pomimo tego, że jem zrównoważony posiłki i codziennie chodzę po 5 km........ bmi powyżej średniej
- I to co PRZEDE WSZYSTKIM MNIE ZASTANAWIA, dziecko ma już plus 7 dni ...... rozwija się szybciej niż powinno.

Bardzo martwię się porodu bo jestem drobną osobą, a wszystko wskazuje na to, że dziecko będzie duże.
I jeśli są to faktycznie zalążki cukrzycy to martwie się, że moze się to negatywnie odbić na dziecku.
 
reklama
Wyniki według mnie masz dobre tym bardziej, że jesteś w ciąży, a dla kobiet w ciąży te normy są ciut inne i jest wyższa górna granica, ja na czczo mam cukier 81, a po 2h 170 (w ciąży nie jestem) też jestem drobnej budowy bmi mam w normie. Nietolerancja glukozy zaczyna się powyżej wyniku 140 po 2h (w ciąży powyżej 153). A Twoje objawy wynikają raczej po prostu z tego, że jesteś w ciąży.
 
Wyniki według mnie masz dobre tym bardziej, że jesteś w ciąży, a dla kobiet w ciąży te normy są ciut inne i jest wyższa górna granica, ja na czczo mam cukier 81, a po 2h 170 (w ciąży nie jestem) też jestem drobnej budowy bmi mam w normie. Nietolerancja glukozy zaczyna się powyżej wyniku 140 po 2h (w ciąży powyżej 153). A Twoje objawy wynikają raczej po prostu z tego, że jesteś w ciąży.
 
Wyniki według mnie masz dobre tym bardziej, że jesteś w ciąży, a dla kobiet w ciąży te normy są ciut inne i jest wyższa górna granica, ja na czczo mam cukier 81, a po 2h 170 (w ciąży nie jestem) też jestem drobnej budowy bmi mam w normie. Nietolerancja glukozy zaczyna się powyżej wyniku 140 po 2h (w ciąży powyżej 153). A Twoje objawy wynikają raczej po prostu z tego, że jesteś w ciąży.
Nie rozumiem, po 1h masz 170 czy po 2 h?
 
Czyli rozumiem, ze masz zdiagnozowana nietolerancje glukozy? Miałaś jakieś objawy?
Tak mam. Ja mam sporo problemów ze zdrowiem szczególnie jeśli chodzi o hormony, wiec ciężko już stwierdzić co jest czego objawem. Ale u Ciebie cukier jest w normie, wiec nie masz powodów do zmartwień 😊
 
reklama
Tylko te chodzenie do toalety co godzinę jest męczące, inna sprawa, ze mam niedobory wapnia pomimo bogatej w nabial diety ☹️☹️
 
Do góry