reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Proste rośliny domowe

reklama
Epipremnum u mnie trzyma się dosyć dobrze chociaż jest kapryśnie, bo nie znosi ani przelania ani suszy. W sumie podlewam raz na tydzień w niewielkiej ilości i to mu wystarcza. Właśnie ukorzeniam sobie inną odmianę.
Skrzydłokwiat już tu wspomniany to bardzo piękna roślinka i baaardzo oczyszczająca powietrze. Jak ma za sucho to po prostu opadają mu liście - podlejesz i dosłownie za chwilę już są uniesione.
Mam dwie odmiany trzykrotki. Fikus benjaminek. Dwa storczyki. Podlewam średnio raz w tygodniu i sobie rosną.
Dracena - podlewam gdy widzę że ziemia jest sucha z tym że obecne ogrzewanie zaczyna źle znosić i musiałam ją przenieść do przedpokoju gdzie nie mam ogrzewania podłogowego.
 
Epipremnum złociste, gdzie nie postawisz tam rośnie.
Monstera dziurawa jeśli masz wolny, dobrze oświetlony kąt (w ciemniejszym też będzie rosła, ale będzie miała mniej dziur).
Trzykrotka, rośnie jak chwast. Tylko nie lać wodą po liściach.
Sansevieria, rośnie nawet jak nie chcesz 😂
Ficus elastica, wystarczy mu trochę wody i słońce, a będzie puszczał liść za liściem.
Ja mam jeszcze wilczomlecz (korona cierniowa), mało popularny a ciekawie wygląda. Mam go 2 lata i nigdy nie przestał kwitnąć. Wybacza nawet, jak nie podleję przez 2 tyg 🙈
 
Zamiokulkas ale z takich zimnolubnych to grudnika polecam, stoi wiosna lato jesień na tarasie a na przymrozki wraca do domu i wtedy pięknie kwitnie.
 
Jeśli macie swoje ogródki, polecam zastanowić się nad posadzeniem w nim krzewów owocowych - dzięki temu będziecie mieli ekologiczne owoce z włąsnego ogrodu, smaczniejsze i za darmo:
borówki amerykańskie
agrest
porzeczki
czy też jagodę kamczacką
 
Ostatnia edycja:
Do góry