reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Prostowanie nóżek

ankusch

Fanka BB :)
Dołączył(a)
15 Marzec 2011
Postów
1 315
Witam!
Moja córeczka 9-cio miesięczna od początku swoją radość okazuje prostując nóżki i w tym czasie rusza paluszkami i mam pytanie czy jak zacznie chodzić czy jej ten odruch zaniknie czy jak?Na razie próbuje wstawać ale jeszcze nie chodzi..
Pozdrawiam
 
reklama
Witam, nie ma powodu do niepokoju Z opisu rozumiem, że mała rozwija się prawidłowo. Jak córeczka wstanie to proszę poczekać na chodzenie krokiem dostawnym, nie prowadzać za rączki, to szkodzi rozwojowi stóp. Pozdrawiam.
 
Dziękuje za odpowiedz tak prawidłowo się rozwija :-) A jeszcze chciałam zapytać jak to jest z tym prowadzaniem pod paszkami czy można??
Bo Martynka już zaczeła świetnie wstawać a teściowa prowadza ja po trochu pod paszkami...ja na razie nie wiem jak na to się zapatrywać ale jestem raczej przeciwna bo ona prosto nóżek jeszcze nie stawia a chodzi na paluszkach .
 
Ostatnia edycja:
No właśnie, dziecko jeszcze nie jest gotowe do chodzenia do przodu. JEST RÓŻNICA między wstawaniem a chodzeniem!!!!! Najpierw musi postać przy meblach i wyciszyć odruch chwytny stóp (stawanie na paluszkach), potem pochodzić krokiem dostawnym, potem maluchy puszczają się mebli i próbują pokonywać krótkie dystanse samodzielnie. Prowadzanie od razu po wstaniu na nogi za rączki, pod paszki zaburza rozwój reakcji obronnych i równoważnych, a poza tym może mieć wpływ na pojawienie się w przyszłości koślawości stóp. Proszę delikatnie poprosić babcię żeby nie trenowała jeszcze chodzenia. Rozwój ruchowy to nie olimpiada, tu szybkość i rekordy nie mają znaczenia, każde dziecko rozwija się indywidualnie, przyspieszanie nie jest konieczne. Pozdrawiam
 
Do góry