reklama

Prostowanie nóżek

Temat na forum 'Porady rehabilitantki' rozpoczęty przez ankusch, 27 Lipiec 2012.

1. ankusch

ankusch Fanka BB :)

Witam!
    Moja córeczka 9-cio miesięczna od początku swoją radość okazuje prostując nóżki i w tym czasie rusza paluszkami i mam pytanie czy jak zacznie chodzić czy jej ten odruch zaniknie czy jak?Na razie próbuje wstawać ale jeszcze nie chodzi..
    Pozdrawiam

2. Anna Maria Sikorska

Anna Maria Sikorska Ekspert BB. Rehabilitacja

Witam, nie ma powodu do niepokoju Z opisu rozumiem, że mała rozwija się prawidłowo. Jak córeczka wstanie to proszę poczekać na chodzenie krokiem dostawnym, nie prowadzać za rączki, to szkodzi rozwojowi stóp. Pozdrawiam.

3. reklama
  4. ankusch

ankusch Fanka BB :)

Dziękuje za odpowiedz tak prawidłowo się rozwija :-) A jeszcze chciałam zapytać jak to jest z tym prowadzaniem pod paszkami czy można??
    Bo Martynka już zaczeła świetnie wstawać a teściowa prowadza ja po trochu pod paszkami...ja na razie nie wiem jak na to się zapatrywać ale jestem raczej przeciwna bo ona prosto nóżek jeszcze nie stawia a chodzi na paluszkach .

Ostatnia edycja: 1 Sierpień 2012
  5. Anna Maria Sikorska

Anna Maria Sikorska Ekspert BB. Rehabilitacja

No właśnie, dziecko jeszcze nie jest gotowe do chodzenia do przodu. JEST RÓŻNICA między wstawaniem a chodzeniem!!!!! Najpierw musi postać przy meblach i wyciszyć odruch chwytny stóp (stawanie na paluszkach), potem pochodzić krokiem dostawnym, potem maluchy puszczają się mebli i próbują pokonywać krótkie dystanse samodzielnie. Prowadzanie od razu po wstaniu na nogi za rączki, pod paszki zaburza rozwój reakcji obronnych i równoważnych, a poza tym może mieć wpływ na pojawienie się w przyszłości koślawości stóp. Proszę delikatnie poprosić babcię żeby nie trenowała jeszcze chodzenia. Rozwój ruchowy to nie olimpiada, tu szybkość i rekordy nie mają znaczenia, każde dziecko rozwija się indywidualnie, przyspieszanie nie jest konieczne. Pozdrawiam

Poleć forum