reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

prosze mamy o rady !!!

Dołączył(a)
5 Marzec 2014
Postów
8
Miasto
Wagrowiec
Witam moj synek ma 9 miesiecy ale jest wczesniakiem urodzil sie miesiac wczesniej. moze jestem przewrazliwiona ale jak patrze na dzieci w jego wieku to sie martwie bo moj synek jak sie go posadzi to siedzi ale sie jeszcze chwieje nie raczkuje tylko by lezal i byl noszony na rekach. czy mam sie martwic czy jeszcze ma czas??? prosze was mamy o rady i jak wasze dzieci sie rozwijaly. pozdrawiam
 
reklama
Witam. Mój synek 30 października skończył 9 mies i tez jak siedzi to się chwieje. W ogóle siedzieć nie lubi się za to raczkuje i staje przy meblach i tez lubi być noszony na rękach. Myślę że jeżeli się martwisz to powinnaś iść do pediatry i tam popytać. Ja bym nie martwila się aż tak bardzo bo Twój dzidziuś jest urodzony miesiąc wcześniej czyli miesiąc później będzie zdobywał wszystkie umiejętności. Spróbuj go kłaść na podłodze na brzuszku połóż kolo niego zabawki (trochę dalej żeby go zachęcić do ruchu). Jak nie będzie chciał leżeć to pobaw się z nim na podłodze. Ale tak jak pisałam jeśli masz wątpliwości to idź do waszego lekarza i on obejrzy małego. Pozdrawiam
 
to prawda, kazde dziecko rozwija się inaczej, nie ma sensu pod jakis schemat go podpasowywac, a w razie watpliwosci lepiej do lekarza isc :)
 
Należy pamiętać, że ogólnie przyjęte normy dotyczące etapów rozwoju dziecka są tylko orientacyjne - nie jest tak, że każdy malec rozwija się w tym samym tempie - np. mój synek zaczął chodzić, gdy miał 10 miesięcy, natomiast moja córeczka 12 miesięcy. Oczywiście jeśli martwią nas jakieś zachowania naszego maluszka, należy udać się do lekarza.
 
nie martw się, może być też tak, że z dnia na dzień zacznie chodzić:) każdy malec rozwija się w swoim tempie
 
Witam moj synek ma 9 miesiecy ale jest wczesniakiem urodzil sie miesiac wczesniej. moze jestem przewrazliwiona ale jak patrze na dzieci w jego wieku to sie martwie bo moj synek jak sie go posadzi to siedzi ale sie jeszcze chwieje nie raczkuje tylko by lezal i byl noszony na rekach. czy mam sie martwic czy jeszcze ma czas??? prosze was mamy o rady i jak wasze dzieci sie rozwijaly. pozdrawiam
ty sie masz posługiwac wiekiem korygowanym, a wiec jak miesiac wczesniej sie urodzil, terazm ma 9 miesiecy, to wiek korygowany dla niego to 8 miesiecy, a wiec sie tak nie martw:)
 
Aplkiacja z tego co wiem od 3 roku życia. [FONT=Calibri, sans-serif]Jeźeli twoje dziecko jest królem pilota a jedyne co zajmuje jego czas to oglądanie bajek, pozwól mu wejść do gry i tworzyć własne bajki na bajkotwory.pl. To aplikacja do tworzenia bajek, gdzie w 15 minut stworzysz bajkę online[/FONT]. Moj chłopiec rozwija swoją kreatywność i odkyrwa nowe talenty aktorskie :)
 
reklama
Do góry