reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Proszę, nie ucz dziecka, że zabawnie jest bać się kogoś, kto wygląda inaczej

aniaslu

Administratorka czyli ja tu rządzę ;)
Członek załogi
Miasto
Warszawa
Rozwiązania
37
Słyszałyście o najnowszym wyzwaniu "#newteacherchallenge? Pojawiło się na TIK TOK kilka dni przed rozpoczęciem roku szkolnego. Rodzice pokazywali dzieciom „nowego nauczyciela” i filmowali ich reakcje. Na części zdjęć widoczni byli ludzi robiące głupie miny, na pozostałych osoby chore i niepełnosprawne. Reakcje dzieci były różne, od niedowierzania do płaczu z przerażenia. A rodzice? No cóż… śmiali się. Przecież to takie zabawne, kiedy dzieci się boją… Przecież to takie fajne pośmiać się z czyjejś niepełnosprawności. Całość artykułu pod tym linkiem

Czasami mam wrażenie, że niektóre osoby nie powinny mieć dostępu do internetu. Czasami mam wrażenie, że gdzieś się pogubiliśmy. Wydaje się, że powinno być jasne, że niektóre zachowania są po prostu złe. Może jestem naiwna, ale głęboko chcę wierzyć, że to co się zadziało było efektem braku wyobraźni, a nie złej woli. Jednak przeraża mnie, kiedy rodzice pokazują dzieciom, że poniżanie, wyśmiewanie, dyskryminacja są ok. I ogromnie mi smutno, że dorośli ludzie nie myślą również o tym, jakie konsekwencje poniosą ich dzieci. Zwłaszcza te, które są bardzo wrażliwe. Daj znać co sądzisz o takich pomysłach?

reklama

MatkaFrankowaPanikara

Matka Frankowa
Członek załogi
Miasto
Łódź
Rozwiązania
0
Jestem absolutnie przerażona kierunkiem, w który zmierza społeczeństwo. To już nie są sporadyczne przypadki, tylko masowa skala. Ja byłam uczona, że każdy człowiek nosi w sobie serce i mózg, a to, co nosi czy jak wygląda nie ma najmniejszego znaczenia. Miałam w podstawówce lekko upośledzoną koleżankę i nie przyjaźniłam się z nikim, kto się z niej śmiał. To nieludzkie i po prostu nieprzyzwoite. A ludzie zamiast uczyć dzieci tolerancji, nakręcają idiotyczną karuzelę śmiechu. Szkoda, że to kiedyś będzie śmiech przez łzy.

Marynia88

Fanka BB :)
Miasto
Piotrków Trybunalski
Rozwiązania
0
Ja nie rozumiem tego że ludzie wyzbyli się wszelakich norm a oprócz tego są wyjątkowo skłonni do przesady - już tłumaczę - pewnie wiele z osób które wzięły udział w tym "wyzwaniu" "solidaryzuje się" z innymi ludźmi w różnych modnych akcjach tego typu (BLM, LGBT, Białoruś, ProLife) i wykazują się w niektórych przypadkach nadmierną tolerancją którą ja osobiście nazwała bym głupotą a z drugiej strony biorą udział w (nie mających nic wspólnego z tolerancją i jednoczeniem się) takich "wyzwaniach" bo też są modne. Czasami mam wrażenie że niektórzy ludzie wyzbyli się umiejętności samodzielnego myślenia i tylko na oślep gonią za tym co teraz modne, "fajne" i ciągną za sobą niewinne dzieci - nie patrząc na to że krzywią im psychikę.
Zastanawia mnie też to że ludzie są bezkarni wrzucając takie filmiki - wyobraźcie sobie co by było gdyby wyzwanie dotyczyło reakcji dziecka na afroamerykanina czy transwestyte?
@aniaslu piszesz że niektórzy ludzie nie powinni mieć internetu, ja bym poszła dalej - niektórzy nie powinni mieć dzieci albo mieć ciągły nadzór nad sobą.

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
S Nie prawidłowy kariotyp.. Proszę chociaż o małą pomoc. Potrzebuję porady 15
X ODDAĆ CZY NIE ODDAĆ? PROSZĘ DORADŹCIE Samotni rodzice 7
M Dziewyczyny pomóżcie proszę - nie wiem jak interpretować wyniki.... Ciąża, poród, połóg 2
K Coś nie tak, czyli proszę o pomoc ! Ciąża, poród, połóg 8
B Tylko proszę nie oceniajcie mnie i nie krytykujcie bo proszę o poradę a nie o krytyke Potrzebuję porady 14
T Proszę o pomoc rodziców 4-latków, które nie chodzą do przedszkola Przedszkolaki 4
eZOJA Proszę o pomoc, by nie odcięli nam wody. Możesz pomóc...zobacz 16
K Proszę o wsparcie, radę- ja nie wiem co robić :( Możesz pomóc...zobacz 57
MONINI18 Proszę o pomoc bo nie wiem do końca czy moglabym miec drugie dziecko... Porady prawnika 2
U wyjazd dziecka z matką do Holandii - nie wiem co zrobić - proszę o pomoc prawniczą Porady prawnika 3
M Proszę o pomoc! 10 tygodniowe dziecko nie skupia wzroku!!!! Rozwój i zabawy 33
I Proszę o radę-nie wiem czy to jest normalne w tym wieku?? Przedszkolaki 2
J Zespół antyfosfolipidowy wynik proszę o pomoc Ciąża, poród, połóg 11
G Poronilam... proszę o kilka słów. Potrzebuję porady 23
N proszę o pomoc Ciąża, poród, połóg 17
G Poronienie, proszę o poradę Potrzebuję porady 18
A Proszę o interpretację wyników Ciąża, poród, połóg 4
J Ciąża na okresie próbnym proszę o pomoc Ciąża, poród, połóg 10
J Czy widzicie drugą kreskę na teście? Proszę o pomoc :) Ciąża, poród, połóg 28
Domamicia Bardzo się niepokoje proszę o pomoc Ciąża, poród, połóg 35
A Czy jest się czym martwić? Proszę o pomoc Potrzebuję porady 3
P Proszę o interpretację wyników cmv AWIDNOŚĆ Potrzebuję porady 3
Dmalw Proszę o poradę!!!! Napinania niemowlęcia! Potrzebuję porady 16
V Proszę o interpretację wyników badania nasienia Staramy się 24
M Dziewczyny proszę o pomoc -chłopiec czy dziewczynka ? Potrzebuję porady 5
N Proszę o pomoc, czy to hashimoto? Potrzebuję porady 3
D Mutacje -proszę o poradę Potrzebuję porady 4
D Acard i Acidum Folicum Richter po poronieniach, proszę o poradę :) Potrzebuję porady 3
G wynik Bhcg, proszę o pomoc Staramy się 21
A Wyniki badań proszę o pomoc Potrzebuję porady 18
M Tymczasowa rozłąka taty z 6 miesięcznym niemowlakiem, proszę o poradę. Potrzebuję porady 10
R wzrost dziewczynki Potrzebuję porady 4
E Proszę o pomoc. Poronienie? Staramy się 27
A Proszę o poradę Potrzebuję porady 18
M Poród w Polsce, ciąża w Niemczech. Proszę o pomoc! Potrzebuję porady 5
S Proszę o poradę Potrzebuję porady 7
A Dobrze czy zle?? Proszę o pomoc Potrzebuję porady 1
M Panikuję czy dostrzegam? Napewno proszę do rade. Potrzebuję porady 11
Marusia621 Proszę o interpretację wyników! Potrzebuję porady 10
D Sen noworodka, proszę o radę. Potrzebuję porady 14
D Krwiak poporodowy. Zajrzyj proszę Ciąża, poród, połóg 7
Paulinad Proszę o pomoc Potrzebuję porady 6
R Proszę o poradę Potrzebuję porady 1